parted 1.8.8 - en to cs translation catalogue (420 entries)

en: 
    
    You found a bug in GNU Parted! Here's what you have to do:
    
    Don't panic! The bug has most likely not affected any of your data.
    Help us to fix this bug by doing the following:
    
    Check whether the bug has already been fixed by checking
    the last version of GNU Parted that you can find at:
    
    	http://ftp.gnu.org/gnu/parted/
    
    Please check this version prior to bug reporting.
    
    If this has not been fixed yet or if you don't know how to check,
    please visit the GNU Parted website:
    
    	http://www.gnu.org/software/parted
    
    for further information.
    
    Your report should contain the version of this release (%s)
    along with the error message below, the output of
    
    	parted DEVICE unit co print unit s print
    
    and the following history of commands you entered.
    Also include any additional information about your setup you
    consider important.
cs: 
    
    Našli jste chybu v GNU Parted! Musíte udělat toto:
    
    Nepanikařte! Chyba pravděpodobně neměla vliv na žádná vaše data.
    Pomozte nám opravit tuto chybu takto:
    
    Zkontrolujte, jestli již byla chyba opravena, zkontrolováním
    nejnovější verze GNU Parted, kterou můžete najít na:
    
    	http://ftp.gnu.org/gnu/parted/
    
    Před hlášením chyby prosím zkontrolujte tuto verzi.
    
    Pokud to ještě nebylo opraveno nebo pokud nevíte, jak to zkontrolovat,
    navštivte prosím WWW server GNU Parted:
    
    	http://www.gnu.org/software/parted
    
    pro více informací.
    
    Vaše zpráva by měla obsahovat verzi tohoto programu (%s)
    a zprávu o chybě níže, výstup
    
    	parted ZAŘÍZENÍ unit co print unit s print
    
    a následující historii příkazů, které jste zadali.
    Také přidejte další informace o vaší konfiguraci, které
    považujete za důležité.

en: 
    Command History:
cs: 
    Historie příkazů:

en: 
    Error: A general SIGFPE signal was encountered.
cs: 
    Chyba: Byl přijat obecný signál SIGFPE.

en: 
    Error: A general SIGILL signal was encountered.
cs: 
    Chyba: Byl přijat obecný signál SIGILL.

en: 
    Error: A general SIGSEGV signal was encountered.
cs: 
    Chyba: Byl přijat obecný signál SIGSEGV.

en: 
    Error: FPE_FLTDIV (Float: divide by zero)
cs: 
    Chyba: FPE_FLTDIV (Plovoucí: dělení nulou)

en: 
    Error: FPE_FLTINV (Float: invalid operation)
cs: 
    Chyba: FPE_FLTINV (Plovoucí: neplatný výsledek)

en: 
    Error: FPE_FLTOVF (Float: overflow)
cs: 
    Chyba: FPE_FLTOVF (Plovoucí: přetečení)

en: 
    Error: FPE_FLTRES (Float: inexact result)
cs: 
    Chyba: FPE_FLTRES (Plovoucí: nepřesný výsledek)

en: 
    Error: FPE_FLTSUB (Float: subscript out of range)
cs: 
    Chyba: FPE_FLTSUB (Plovoucí: index mimo rozsah)

en: 
    Error: FPE_FLTUND (Float: underflow)
cs: 
    Chyba: FPE_FLTUND (Plovoucí: podtečení)

en: 
    Error: FPE_INTDIV (Integer: divide by zero)
cs: 
    Chyba: FPE_INTDIV (Celá čísla: dělení nulou)

en: 
    Error: FPE_INTOVF (Integer: overflow)
cs: 
    Chyba: FPE_INTOVF (Celá čísla: přetečení)

en: 
    Error: ILL_BADSTK (Internal Stack Error)
cs: 
    Chyba: ILL_BADSTK (Interní chyba zásobníku)

en: 
    Error: ILL_COPROC (Coprocessor Error)
cs: 
    Chyba: ILL_COPROC (Chyba koprocesoru)

en: 
    Error: ILL_ILLADR (Illegal addressing mode)
cs: 
    Chyba: ILL_ILLADR (Neplatný režim adresování)

en: 
    Error: ILL_ILLOPC (Illegal Opcode)
cs: 
    Chyba: ILL_ILLOPC (Neplatný kód operace)

en: 
    Error: ILL_ILLOPN (Illegal Operand)
cs: 
    Chyba: ILL_ILLOPN (Neplatný parametr)

en: 
    Error: ILL_ILLTRP (Illegal Trap)
cs: 
    Chyba: ILL_ILLTRP (Neplatné zachycení)

en: 
    Error: ILL_PRVOPC (Privileged Opcode)
cs: 
    Chyba: ILL_PRVOPC (Privilegovaný kód operace)

en: 
    Error: ILL_PRVREG (Privileged Register)
cs: 
    Chyba: ILL_PRVREG (Privilegovaný registr)

en: 
    Error: SEGV_ACCERR (Invalid permissions for mapped object)
cs: 
    Chyba: SEGV_ACCERR (Neplatné oprávnění namapovaného objektu)

en: 
    Error: SEGV_MAPERR (Address not mapped to object)
cs: 
    Chyba: SEGV_MAPERR (Adresa nepřiřazena objektu)

en: 
    Report bugs to <%s>.
cs: 
    Chyby hlaste na <%s>.

en: 
    When no DEVICE is given, probe all partitions.
cs: 
    Když není zadáno ZAŘÍZENÍ, prozkoumat všechny oddíly.

en:   NUMBER    : display more detailed information about this particular partition
cs:   ČÍSLO     : zobrazit podrobnější informace o tomto konkrétním oddílu

en:   devices   : display all active block devices
cs:   devices   : zobrazit všechna aktivní bloková zařízení

en:   free      : display information about free unpartitioned space on the current block device
cs:   free      : zobrazit informace o volném místě mimo oddíly na aktuálním blokovém zařízení

en:   list, all : display the partition tables of all active block devices
cs:   list, all : zobrazit tabulky oddílů všech aktivních blokových zařízení

en: "%s" has invalid syntax for locations.
cs: "%s" má neplatnou syntax umístění.

en: %0.f%%	(time left %.2d:%.2d)
cs: %0.f%%	(zbylý čas %.2d:%.2d)

en: %s : Bad checksum on block %llu of type %s
cs: %s : Špatný kontrolní součet bloku %llu typu %s

en: %s : Bad checksum on block %llu of type %s.
cs: %s : Špatný kontrolní součet bloku %llu typu %s.

en: %s : Couldn't read block %llu
cs: %s : Nemohu číst blok %llu

en: %s : Couldn't read boot block %llu
cs: %s : Nemohu číst zaváděcí blok %llu

en: %s : Couldn't read root block %llu
cs: %s : Nemohu číst kořenový blok %llu

en: %s : Couldn't write block %d
cs: %s : Nemohu zapsat blok %d

en: %s : Didn't find rdb block, should never happen
cs: %s : Nenašeljsem blok rdb, to by se nemělo nikdy stát

en: %s : Didn't find rdb block, should never happen.
cs: %s : Nenašel jsem blok rdb, to by se nemělo nikdy stát.

en: %s : Failed to allocate block
cs: %s : Nemohu alokovat blok

en: %s : Failed to allocate disk_specific rdb block
cs: %s : Nemohu alokovat disk_specific blok rdb

en: %s : Failed to allocate id list element
cs: %s : Nemohu alokovat prvek seznamu id

en: %s : Failed to allocate partition block
cs: %s : Nemohu alokovat blok oddílu

en: %s : Failed to list bad blocks.
cs: %s : Nemohu vypsat špatné bloky.

en: %s : Failed to list boot blocks.
cs: %s : Nemohu vypsat zaváděcí bloky.

en: %s : Failed to list file system blocks.
cs: %s : Nemohu vypsat bloky systému souborů.

en: %s : Failed to list partition blocks.
cs: %s : Nemohu vypsat bloky oddílu.

en: %s : Failed to read partition block %llu
cs: %s : Nemohučíst blok oddílu %llu

en: %s : Loop detected at block %d.
cs: %s : Na bloku %d detekována smyčka.

en: %s : The %s list seems bad at block %s.
cs: %s : Seznam %s je zřejmě v bloku %s špatný.

en: %s disk labels do not support extended partitions.
cs: Jmenovky disku %s nepodporují rozšířené oddíly.

en: %s disk labels don't support logical or extended partitions.
cs: Jmenovky disku %s nepodporují logické nebo rozšířené oddíly.

en: %s during read on %s
cs: %s při čtení %s

en: %s during seek for read on %s
cs: %s při seek pro čtení %s

en: %s during seek for write on %s
cs: %s při seek pro zápis na %s

en: %s during write on %s
cs: %s při zápisu na %s

en: %s has no extended partition (volume header partition).
cs: %s nemá rozšířený oddíl (oddíl hlavičky svazku).

en: %s is %dk, but it has %d clusters (%dk).
cs: %s je %dk, ale má %d clusterů (%dk).

en: %s is too small for a Mac disk label!
cs: %s je příliš malý pro jmenovku disku Mac!

en: %s trying to sync %s to disk
cs: %s při pokusu sync %s na disk

en: %s: unrecognised disk label
cs: %s: neznámá jmenovka disku

en: '
cs: ”

en: 'mkpart' makes a partition without creating a new file system on the partition.  FS-TYPE may be specified to set an appropriate partition ID.
cs: 'mkpart' vytvoří oddíl bez vytvoření nového systému souborů na něm. TYP-FS může být určen pro nastavení odpovídajícího ID oddílu.

en: 'version' displays copyright and version information corresponding to this copy of GNU Parted
cs: 'version' zobrazí informace o copyrightu a informace o verzi odpovídající této kopii GNU Parted

en: (C)
cs: ©

en: A %s %s partition was found at %s -> %s.  Do you want to add it to the partition table?
cs: Byl nalezen oddíl %s %s na %s -> %s. Chcete jej přidat do tabulky oddílů?

en: A data set name is corrupted
cs: Název sady dat je poškozen

en: A reference to an extent comes from a place it should not.  You should check the file system!
cs: Odkaz na rozsah přichází z místa, ze kterého by neměla. Měli byste zkontrolovat systém souborů!

en: API version mismatch
cs: Nesoulad verzí API

en: ATARAID Controller
cs: Řadič ATARAID

en: An error occurred during extent relocation.
cs: Při přesunu rozsahu došlo k chybě.

en: An error occurred while looking for the mandatory bad blocks file.
cs: Při hledání povinného souboru špatných bloků došlo k chybě.

en: An extent has not been relocated.
cs: Rozsah nebyl přesunut.

en: Assertion (%s) at %s:%d in function %s() failed.
cs: Tvrzení (%s) na %s:%d ve funkci %s() selhalo.

en: Attempt to write sectors %ld-%ld outside of partition on %s.
cs: Pokus zapisovat sektory %ld-%ld mimo oddíl na %s.

en: BIOS cylinder,head,sector geometry: %d,%d,%d.  Each cylinder is %s.
cs: Geometrie cylindr,hlava,sektor BIOSu: %d,%d,%d. Každý cylindr je %s.

en: Backtrace has %d calls on stack:
cs: Backtrace má na zásobníku %d volání:

en: Bad FAT: cluster %d is cross-linked for %s.  You should run dosfsck or scandisk.
cs: Špatná FAT: cluster %d pro %s má křížové odkazy. Měli byste spustit dosfsck nebo scandisk.

en: Bad FAT: cluster %d outside file system in chain for %s.  You should run dosfsck or scandisk.
cs: Špatná FAT: cluster %d je mimo systém souborů v řetězci pro %s. Měli byste spustit dosfsck nebo scandisk.

en: Bad FAT: unterminated chain for %s.  You should run dosfsck or scandisk.
cs: Špatná FAT: neukončený řetězec pro %s. Měli byste spustit dosfsck nebo scandisk.

en: Bad block list header checksum.
cs: Kontrolní součet hlavičky seznamu špatných bloků.

en: Bad blocks could not be read.
cs: Nelze číst špatné bloky.

en: Bad blocks list could not be loaded.
cs: Seznam špatných bloků nelze načíst.

en: Bad directory entry for %s: first cluster is the end of file marker.
cs: Špatná položka adresáře pro %s: první cluster je značka konce souboru.

en: Bad journal checksum.
cs: Špatný kontrolní součet žurnálu.

en: Both the primary and backup GPT tables are corrupt.  Try making a fresh table, and using Parted's rescue feature to recover partitions.
cs: Primární i záložní tabulka GPT je poškozena. Zkuste vytvořit novou tabulku a obnovit oddíly pomocí schopnosti Partedu rescue.

en: Bug
cs: Chyba

en: COMMANDs:
cs: PŘÍKAZy:

en: Can't add a logical partition to %s, because there is no extended partition.
cs: Nemohu přidat logický oddíl do %s, protože neexistuje rozšířený oddíl.

en: Can't add another partition -- the partition map is too small!
cs: Nemohu přidat další oddíl — mapa oddílů je příliš malá!

en: Can't add another partition.
cs: Nemohu přidat další oddíl.

en: Can't create any more partitions.
cs: Nemohu vytvářet další oddíly.

en: Can't have a logical partition outside of the extended partition on %s.
cs: Nemohu mít logický oddíl mimo rozšířený oddíl na %s.

en: Can't have a partition outside the disk!
cs: Nemohu mít oddíl mimo disk!

en: Can't have a primary partition inside an extended partition.
cs: Nemohu mít primární oddíl uvnitř rozšířeného oddílu.

en: Can't have logical partitions outside of the extended partition.
cs: Nemohu mít logické oddíly mimo rozšířený oddíl.

en: Can't have more than one extended partition on %s.
cs: Nemohu mít více než jeden rozšířený oddíl na %s.

en: Can't have overlapping partitions.
cs: Nemohu mít překrývající se oddíly.

en: Can't write to %s, because it is opened read-only.
cs: Nemohu zapisovat na %s, protože je otevřen jen pro čtení.

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Cannot get unit size for special unit 'COMPACT'.
cs: Nemohu získat velikost jednotky pro speciální jednotku 'COMPACT'.

en: Changing the name of a root or swap partition will prevent Linux from recognising it as such.
cs: Změna názvu kořenového nebo odkládacího oddílu zabrání Linuxu v jeho rozpoznání.

en: Checksum is wrong, indicating the partition table is corrupt.
cs: Kontrolní součet je špatně, což indikuje, že tabulka oddílů je poškozená.

en: Cluster start delta = %d, which is not a multiple of the cluster size %d.
cs: Změna začátku clusteru = %d, což není násobek velikosti clusteru %d.

en: Conflicting partition map entry sizes!  Entry 1 says it is %d, but entry %d says it is %d!
cs: Kolidující velikosti položek mapy oddílů! Položka 1 říká, že je to %d, ale položka %d říká, že je to %d!

en: Copyright (C) 1998 - 2006 Free Software Foundation, Inc.
    This program is free software, covered by the GNU General Public License.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
cs: Copyright © 1998 — 2006 Free Software Foundation, Inc.
    Toto je volné programové vybavení podle GNU General Public License.
    
    Tento program je rozšiřován v naději, že bude užitečný,
    ale BEZ JAKÉKOLI ZÁRUKY; ani bez předpokládané záruky
    PRODEJNOSTI nebo VHODNOSTI PRO KONKRÉTNÍ ÚČEL. Další
    podrobnosti najdete v GNU General Public License.

en: Corrupted Sun disk label detected.
cs: Detekována poškozená jmenovka disku Sun.

en: Could not cache the file system in memory.
cs: Nemohu kešovat systém souborů v paměti.

en: Could not detect file system.
cs: Nemohu detekovat systém souborů.

en: Could not determine sector size for %s: %s.
    Using the default sector size (%lld).
cs: Nemohu zjistit velikost sektoru pro %s: %s.
    Používám implicitní velikost sektoru (%lld).

en: Could not find sector %lli of HFS file with CNID %X.
cs: Nemohu najít sektor %lli souboru HFS s CNID %X.

en: Could not find sector %lli of HFS+ file with CNID %X.
cs: Nemohu najít sektor %lli souboru HFS+ s CNID %X.

en: Could not get identity of device %s - %s
cs: Nemohu získat identitu zařízení %s - %s

en: Could not read VTOC FMT1 DSCB.
cs: Nemohu číst FMT1 DSCB VTOC.

en: Could not read VTOC FMT4 DSCB.
cs: Nemohu číst FMT4 DSCB VTOC.

en: Could not read VTOC FMT5 DSCB.
cs: Nemohu číst FMT5 DSCB VTOC.

en: Could not read VTOC FMT7 DSCB.
cs: Nemohu číst FMT7 DSCB VTOC.

en: Could not read VTOC labels.
cs: Nemohu číst jmenovky VTOC.

en: Could not read volume label.
cs: Nemohu číst jmenovku svazku.

en: Could not retrieve API version.
cs: Nemohu získat verzi API.

en: Could not retrieve blocksize information.
cs: Nemohu získat informace o velikosti bloku.

en: Could not retrieve disk geometry information.
cs: Nemohu získat informace o geometrii disku.

en: Could not retrieve disk information.
cs: Nemohu získat informace o disku.

en: Could not stat device %s - %s.
cs: Nemohu stat zařízení %s - %s.

en: Could not update the extent cache for HFS file with CNID %X.
cs: Nemohu aktualizovat cache rozsahů pro soubor HFS s CNID %X.

en: Could not update the extent cache for HFS+ file with CNID %X.
cs: Nemohu aktualizovat cache rozsahů pro soubor HFS+ s CNID %X.

en: Could not write VTOC FMT1 DSCB.
cs: Nemohu zapisovat FMT1 DSCB VTOC.

en: Could not write VTOC FMT4 DSCB.
cs: Nemohu zapisovat FMT4 DSCB VTOC.

en: Could not write VTOC FMT5 DSCB.
cs: Nemohu zapisovat FMT5 DSCB VTOC.

en: Could not write VTOC FMT7 DSCB.
cs: Nemohu zapisovat FMT7 DSCB VTOC.

en: Could not write VTOC labels.
cs: Nemohu zapisovat jmenovky VTOC.

en: Could not write volume label.
cs: Nemohu zapsat jmenovku svazku.

en: DAC960 RAID controller
cs: Řadič RAID DAC960

en: DEVICE is usually /dev/hda or /dev/sda
cs: ZAŘÍZENÍ je obvykle /dev/hda nebo /dev/sda

en: Data relocation has failed.
cs: Přesun dat selhal.

en: Data relocation left some data at the end of the volume.
cs: Přesun dat nechal na konci svazku nějaká data.

en: Data relocation left some data in the end of the volume.
cs: Přesun dat nechal na konci svazku nějaká data.

en: Device %s has multiple (%d) logical sectors per physical sector.
    GNU Parted supports this EXPERIMENTALLY for some special disk label/file system combinations, e.g. GPT and ext2/3.
    Please consult the web site for up-to-date information.
cs: Zařízení %s má několik (%d) logických sektorů na fyzický sektor.
    GNU Parted to EXPERIMENTÁLNĚ podporuje pro některé konkrétní kombinace jmenovky disku/systému souborů, např. GPT a ext2/3.
    Pro aktuální informace prosím navštivte WWW server.

en: Device verification failed
cs: Ověřování zařízení selhalo

en: Disk Image
cs: Obraz disku

en: Disk is in use
cs: Disk se používá

en: End
cs: Konec

en: End?
cs: Konec?

en: Error
cs: Chyba

en: Error informing the kernel about modifications to partition %s -- %s.  This means Linux won't know about any changes you made to %s until you reboot -- so you shouldn't mount it or use it in any way before rebooting.
cs: Chyba při informování jádra o změnách oddílu %s — %s. To znamená, že Linux nebude vědět o změnách, které provedli na %s, dokud nerestartujete systém — takže byste jej neměli připojovat nebo jej před restartem jakkoli používat.

en: Error initialising SCSI device %s - %s
cs: Chyba při inicializaci zařízení SCSI %s - %s

en: Error opening %s: %s
cs: Chyba při otevírání %s: %s

en: Error while writing the allocation file.
cs: Chyba při zápisu do souboru alokací.

en: Error while writing the compatibility part of the allocation file.
cs: Chyba při zápisu do části pro kompatibilitu souboru alokací.

en: Error writing to the root directory.
cs: Chyba při zápisu do kořenového adresáře.

en: Expecting a disk label type.
cs: Očekávám typ jmenovky disku.

en: Expecting a file system type.
cs: Očekávám typ systému souborů.

en: Expecting a partition number.
cs: Očekávám číslo oddílu.

en: Expecting a partition type.
cs: Očekávám typ oddílu.

en: Extended partitions cannot be hidden on msdos disk labels.
cs: Rozšířené oddíly nelze na jmenovkách disku msdos skrývat.

en: FAT %d media %x doesn't match the boot sector's media %x.  You should probably run scandisk.
cs: FAT %d media %x neodpovídá media %x zaváděcího sektoru. Pravděpodobně byste měli spustit scandisk.

en: FAT boot sector says clusters are 0 sectors.  This is weird.
cs: Zaváděcí sektor FAT říká, že cluster je 0 sektorů. To je divné.

en: FAT boot sector says logical sector size is 0.  This is weird.
cs: Zaváděcí sektor FAT říká, že logická velikost sektoru je 0. To je divné.

en: FAT boot sector says there are no FAT tables.  This is weird.
cs: Zaváděcí sektor FAT říká, že neexistuje žádná tabulka FAT. To je divné.

en: FLAG is one of:
cs: PŘEPÍNAČ je jeden z:

en: FS-TYPE is one of:
cs: TYP-FS je jeden z:

en: Failed to write partition block at %d.
cs: Nemohu zapsat blok oddílu na %d.

en: Fatal
cs: Fatální

en: Fatal error
cs: Fatální chyba

en: File system
cs: Systém souborů

en: File system doesn't have expected sizes for Windows to like it.  Cluster size is %dk (%dk expected); number of clusters is %d (%d expected); size of FATs is %d sectors (%d expected).
cs: Systém souborů nemá očekávané velikosti, aby jej Windows měly rády. Velikost clusteru je %dk (očekáváno %dk); počet clusterů je %d (očekáváno %d); velikost FAT je %d sektorů (očekáváno %d).

en: File system has an invalid cluster size for a FAT file system.
cs: Systém souborů má neplatnou velikost clusteru pro systém souborů FAT.

en: File system has an invalid number of FATs.
cs: Systém souborů má neplatný počet FAT.

en: File system has an invalid number of reserved sectors for a FAT file system.
cs: Systém souborů má neplatný počet rezervovaných sektorů pro systém souborů FAT.

en: File system has an invalid sector size for a FAT file system.
cs: Systém souborů má neplatnou velikost sektoru pro systém souborů FAT.

en: File system has an invalid signature for a FAT file system.
cs: Systém souborů má neplatný podpis pro systém souborů FAT.

en: File system is FAT12, which is unsupported.
cs: Systém souborů je FAT12, což není podporováno.

en: File system is reporting the free space as %d clusters, not %d clusters.
cs: Systém souborů oznamuje volné místo jako %d clusterů, ne %d clusterů.

en: File system type?
cs: Typ souborového systému?

en: Fix
cs: Opravit

en: Flag to Invert?
cs: Přepínač, který změnit?

en: Flags
cs: Přepínače

en: Free Space
cs: Volné místo

en: GNU Parted cannot resize this partition to this size.  We're working on it!
cs: GNU Parted neumí změnit velikost tohoto oddílu na tuto hodnotu. Pracujeme na tom!

en: GNU Parted was miscompiled: the FAT boot sector should be 512 bytes.  FAT support will be disabled.
cs: GNU Parted byl nesprávně přeložen: zaváděcí sektor FAT by měl být 512 bajtů. Podpora FAT bude zakázána.

en: Generic IDE
cs: Obecné IDE

en: I2O Controller
cs: Řadič I2O

en: IBM S390 DASD drive
cs: Disk IBM S390 DASD

en: IBM iSeries Virtual DASD
cs: Virtuální DASD IBM iSeries

en: If you convert to FAT16, and MS Windows is installed on this partition, then you must re-install the MS Windows boot loader.  If you want to do this, you should consult the Parted manual (or your distribution's manual).
cs: Pokud převedete na FAT16 a na tomto oddílu jsou nainstalovány MS Windows, musíte reinstalovat zavaděč systému MS Windows. Pokud to chcete udělat, měli byste si přečíst manuál Partedu (nebo manuál své distribuce).

en: If you convert to FAT32, and MS Windows is installed on this partition, then you must re-install the MS Windows boot loader.  If you want to do this, you should consult the Parted manual (or your distribution's manual).  Also, converting to FAT32 will make the file system unreadable by MS DOS, MS Windows 95a, and MS Windows NT.
cs: Pokud převedete na FAT32 a na tomto oddílu jsou nainstalovány MS Windows, musíte reinstalovat zavaděč systému MS Windows. Pokud to chcete udělat, měli byste si přečíst manuál Partedu (nebo manuál své distribuce). Převedení na FAT32 také učiní systém souborů nečitelným pro MS DOS, MS Windows 95a a MS Windows NT.

en: If you leave your file system as FAT16, then you will have no problems.
cs: Pokud svůj systém souborů ponecháte jako FAT16, nebudete mít žádné problémy.

en: If you leave your file system as FAT32, then you will not introduce any new problems.
cs: Pokud svůj systém souborů ponecháte jako FAT16, nezpůsobíte žádné nové problémy.

en: Ignore
cs: Ignorovat

en: Incorrect magic values in the journal header.
cs: Neplatné kouzelné hodnoty v hlavičce žurnálu.

en: Inform the operating system about partition table changes.
    
      -d, --dry-run    do not actually inform the operating system
      -s, --summary    print a summary of contents
      -h, --help       display this help and exit
      -v, --version    output version information and exit
cs: Informovat operační systém o změnách tabulky oddílů.
    
      -d, --dry-run    ve skutečnosti operační systém neinformovat
      -s, --summary    vypsat souhrn obsahu
      -h, --help       zobrazit tuto nápovědu a skončit
      -v, --version    vypsat informace o verzi a skončit

en: Information
cs: Informace

en: Invalid VTOC.
cs: Neplatná VTOC.

en: Invalid back reference
cs: Neplatný odkaz zpět

en: Invalid character class name
cs: Neplatný název třídy znaků

en: Invalid collation character
cs: Neplatný řadicí znak

en: Invalid content of \{\}
cs: Neplatný obsah \{\}

en: Invalid number.
cs: Neplatné číslo.

en: Invalid partition table - recursive partition on %s.
cs: Neplatná tabulka oddílů - rekurzivní oddíl na %s.

en: Invalid partition table on %s -- wrong signature %x.
cs: Neplatná tabulka oddílů na %s - nesprávný podpis %x.

en: Invalid partition table on %s.
cs: Neplatná tabulka oddílů na %s.

en: Invalid preceding regular expression
cs: Neplatný předchozí regulární výraz

en: Invalid range end
cs: Neplatný konec rozsahu

en: Invalid regular expression
cs: Neplatný regulární výraz

en: Invalid signature %x for Mac disk labels.
cs: Neplatný podpis %x pro jmenovky disku Mac.

en: Invalid size of a transaction block while replaying the journal (%i bytes).
cs: Neplatná velikost bloku transakce při přehrávání žurnálu (%i bajtů).

en: It seems there is an error in the HFS wrapper: the bad blocks file doesn't contain the embedded HFS+ volume.
cs: V obalu HFS je zřejmě chyba: soubor špatných bloků neobsahuje vložený svazek HFS+.

en: Journal offset or size is not multiple of the sector size.
cs: Posun nebo velikost žurnálu není násobek velikosti sektoru.

en: Journal size mismatch between journal info block and journal header.
cs: Nesoulad velikosti žurnálu mezi blokem informací o žurnálu a hlavičkou žurnálu.

en: Journal stored outside of the volume are not supported.  Try to desactivate the journal and run Parted again.
cs: Žurnály uložené mimo svazek nejsou podporovány. Zkuste deaktivovat žurnál a spusťte Parted znovu.

en: LABEL-TYPE is one of:
cs: TYP-JMENOVKY je jeden z:

en: Memory allocation failed
cs: Alokace paměti selhala

en: Memory exhausted
cs: Došla paměť

en: NAME is any word you want
cs: NÁZEV je libovolné slovo

en: NUMBER is the partition number used by Linux.  On MS-DOS disk labels, the primary partitions number from 1 to 4, logical partitions from 5 onwards.
cs: ČÍSLO je číslo oddílu používané Linuxem. Na jmenovkách disku MS-DOS mají primární oddíly čísla 1-4 a logické oddíly od 5 dál.

en: Name
cs: Název

en: New device?
cs: Nové zařízení?

en: New disk label type?
cs: Typ nové jmenovky disku?

en: New state?
cs: Nový stav?

en: No
cs: Ne

en: No Implementation
cs: Neimplementováno

en: No device found
cs: Nenalezeno žádné zařízení

en: No match
cs: Žádný výskyt

en: No previous regular expression
cs: Žádný předchozí regulární výraz

en: No room for partition info.
cs: Není místo pro informace o oddílech.

en: No room for volume label.
cs: Není místo na jmenovku svazku.

en: No valid HFS[+X] signature has been found while opening.
cs: Při otevírání nebyl nalezen platný podpis HFS[+X].

en: No valid partition map found.
cs: Nenalezena platná mapa oddílů.

en: Not all of the space available to %s appears to be used, you can fix the GPT to use all of the space (an extra %llu blocks) or continue with the current setting?
cs: Zřejmě se nepoužívá všechno dostupné místo na %s, můžete opravit GPT, aby používala všechno místo (dalších %llu bloků) nebo pokračovat se současným nasatvením?

en: Number
cs: Číslo

en: OPTIONs:
cs: PŘEPÍNAČe:

en: Only logical partitions can be a boot file.
cs: Jen logické oddíly mohou být zaváděcí soubor.

en: Only primary partitions can be root partitions.
cs: Jen primární oddíly mohou být kořenové oddíly.

en: Only primary partitions can be swap partitions.
cs: Jen primární oddíly mohou být odkládací oddíly.

en: Out of memory.
cs: Nedostatek paměti.

en: PART-TYPE is one of: primary, logical, extended
cs: TYP-ODDÍLU je jeden z: primary, logical, extended

en: Parted can't resize partitions managed by Windows Dynamic Disk.
cs: Parted neumí měnit velikost oddílů spravovaných pomocí Windows Dynamic Disk.

en: Parted can't use HFS file systems on disks with a sector size not equal to %d bytes.
cs: Parted nemůže používat systémy souborů HFS na disků s velikostí sektoru jinou než %d bajtů.

en: Partition %d has an invalid length of 0 bytes!
cs: Oddíl %d má neplatnou délku 0 bajtů.

en: Partition %d has an invalid signature %x.
cs: Oddíl %d má neplatný podpis %x.

en: Partition %d is %s, but the file system is %s.
cs: Oddíl %d je %s, ale systém souborů je %s.

en: Partition %d isn't aligned to cylinder boundaries.  This is still unsupported.
cs: Oddíl %d není zarovnán na hranice cylindru. To pořád ještě není podporováno.

en: Partition Table: %s
cs: Tabulka oddílů: %s

en: Partition doesn't exist.
cs: Oddíl neexistuje.

en: Partition map has no partition map entry!
cs: Mapa oddílů nemá žádnou položku mapy oddílů!

en: Partition name?
cs: Název oddílu?

en: Partition number?
cs: Číslo oddílu?

en: Partition too big/small for a %s file system.
cs: Oddíl je příliš velký/malý pro systém souborů %s.

en: Partition type?
cs: Typ oddílu?

en: Partition(s) on %s are being used.
cs: Oddíl(a) na %s jsou používány.

en: Premature end of regular expression
cs: Předčasný konec regulárního výrazu

en: Promise SX8 SATA Device
cs: Zařízení Promise SX8 SATA

en: Regular expression too big
cs: Regulární výraz je příliš velký

en: Resizing the HFS+ volume has failed.
cs: Změna velikosti svazku HFS+ selhala.

en: Retry
cs: Znovu

en: START and END are disk locations, such as 4GB or 10%.  Negative values count from the end of the disk.  For example, -1s specifies exactly the last sector.
cs: ZAČÁTEK a KONEC jsou místa na disku, např. 4GB nebo 10%. Záporné hodnoty se počítají od konce disku. Například -1s určuje přesně poslední sektor.

en: STATE is one of: on, off
cs: STAV je jeden z: on, off

en: Size
cs: Velikost

en: Some header fields are not multiple of the sector size.
cs: Některé pole hlavičky nejsou násobek velikosti sektoru.

en: Sorry, HFS cannot be resized that way yet.
cs: Lituji, HFS zatím nelze takto měnit velikost.

en: Sorry, HFS+ cannot be resized that way yet.
cs: Lituji, HFS+ zatím nelze takto měnit velikost.

en: Start
cs: Začátek

en: Start?
cs: Začátek?

en: Success
cs: Úspěch

en: Sun disk label is full.
cs: Jmenovka disku Sun je plná.

en: Support for adding partitions to AIX disk labels is not implemented yet.
cs: Podpora pro přidávání oddílů do jmenovek disku AIXu ještě není implementována.

en: Support for duplicating partitions in AIX disk labels is not implemented yet.
cs: Podpora pro duplikování oddílů ve jmenovkách disku AIXu ještě není implementována.

en: Support for reading AIX disk labels is is not implemented yet.
cs: Podpora pro čtení jmenovek disku AIXu ještě není implementována.

en: Support for setting flags in AIX disk labels is not implemented yet.
cs: Podpora pro nastavování přepínačů ve jmenovkách disku AIXu ještě není implementována.

en: Support for setting system type of partitions in AIX disk labels is not implemented yet.
cs: Podpora pro nastavování typu systému oddílů ve jmenovkách disku AIXu ještě není implementována.

en: Support for writing AIX disk labels is is not implemented yet.
cs: Podpora pro zápis jmenovek disku AIXu ještě není implementována.

en: Syntax error in config file
cs: Chyba syntaxe v souboru s nastavením

en: The FATs don't match.  If you don't know what this means, then select cancel, run scandisk on the file system, and then come back.
cs: Tabulky FAT si neodpovídají. Pokud nevíte, co to znamená, zvolte Zrušit, spusťte na systému souborů scandisk a pak se vraťte.

en: The Whole Disk partition is the only available one left.  Generally, it is not a good idea to overwrite this partition with a real one.  Solaris may not be able to boot without it, and SILO (the sparc boot loader) appreciates it as well.
cs: Jediný zbývající oddíl je oddíl Celý disk. Obecně není dobrý nápad tento oddíl přepsat skutečným oddílem. Bez něj možná nebude možné zavést Solaris a SILO (zavaděč systému pro sparc) jej také ocení.

en: The boot region doesn't start at the start of the partition.
cs: Zaváděcí region nezačíná na začátku oddílu.

en: The current API version '%d' doesn't match dasd driver API version '%d'!
cs: Aktuální verze API '%d' neodpovídá verzi API ovladače '%d'!

en: The data region doesn't start at the start of the partition.
cs: Datový region nezačíná na začátku oddílu.

en: The disk CHS geometry (%d,%d,%d) reported by the operating system does not match the geometry stored on the disk label (%d,%d,%d).
cs: Geometrie disku CHS (%d,%d,%d) ohlášená operačním systémem neodpovídá geometrii uložené v jmenovce disku (%d,%d,%d).

en: The disk has %d cylinders, which is greater than the maximum of 65536.
cs: Disk má %d cylindrů, což je více než maximum 65536.

en: The disk label describes a disk bigger than %s.
cs: Jmenovka disku popisuje disk větší než %s.

en: The driver descriptor says the physical block size is %d bytes, but Linux says it is %d bytes.
cs: Deskriptor ovladače říká, že fyzická velikost bloku je %d bajtů ale Linux říká, že je to %d bajtů.

en: The existing disk label on %s will be destroyed and all data on this disk will be lost. Do you want to continue?
cs: Existující jmenovka disku na %s bude zničena a všechna data na tomto disku budou ztracena. Chcete pokračovat?

en: The extents overflow file should not contain its own extents!  You should check the file system.
cs: Soubor přetečení rozsahů by neměl obsahovat své vlastní rozsahy! Měli byste zkontrolovat systém souborů.

en: The file %s is marked as a system file.  This means moving it could cause some programs to stop working.
cs: Soubor %s je označen jako systémový soubor. To znamená, že jeho přesun může způsobit, že některé programy přestanou fungovat.

en: The file system can only be resized to this size by converting to FAT16.
cs: Velikost systému souborů může být na tuto hodnotu změněna jen převodem na FAT16.

en: The file system can only be resized to this size by converting to FAT32.
cs: Velikost systému souborů může být na tuto hodnotu změněna jen převodem na FAT32.

en: The file system contains errors.
cs: Systém souborů obsahuje chyby.

en: The file system is bigger than its volume!
cs: Systém souborů je větší než jeho obsah!

en: The file system's CHS geometry is (%d, %d, %d), which is invalid.  The partition table's CHS geometry is (%d, %d, %d).  If you select Ignore, the file system's CHS geometry will be left unchanged.  If you select Fix, the file system's CHS geometry will be set to match the partition table's CHS geometry.
cs: Geometrie CHS systému souborů je (%d, %d, %d), což není platné. Geometrie CHS tabulky oddílů je (%d, %d, %d). Zvolíte-li Ignorovat, geometrie CHS systému souborů bude ponechána beze změny. Zvolíte-li Opravit, geometrie CHS systému souborů bude nastavena tak, aby odpovídala geometrii CHS tabulky oddílů.

en: The information sector has the wrong signature (%x).  Select cancel for now, and send in a bug report.  If you're desperate, it's probably safe to ignore.
cs: Sektor informací má nesprávný podpis (%x). Zatím zvolte Zrušit a pošlete hlášení o chybě. Pokud jste v úzkých, můžete to pravděpodobně bez obav ignorovat.

en: The journal is not empty.  Parted must replay the transactions before opening the file system.  This will modify the file system.
cs: Žurnál není prázdný. Před otevřením systému souborů musí Parted přehrát transakce. To změní systém souborů.

en: The location %s is outside of the device %s.
cs: Umístění %s je mimo zařízení %s.

en: The maximum head value is %d.
cs: Maximální hodnota hlavy je %d.

en: The maximum sector value is %d.
cs: Maximální hodnota sektoru je %d.

en: The partition table cannot be re-read.  This means you need to reboot before mounting any modified partitions.  You also need to reinstall your boot loader before you reboot (which may require mounting modified partitions).  It is impossible do both things!  So you'll need to boot off a rescue disk, and reinstall your boot loader from the rescue disk.  Read section 4 of the Parted User documentation for more information.
cs: Nebylo možné znovu načíst tabulku oddílů. To znamená, že budete muset před připojením změněných oddílů restartovat počítač. Také musíte před restartem reinstalovat svůj zavaděč systému (což může vyžadovat připojení změněných oddílů). Nelze provést obojí! Takže budete muset zavést systém ze záchranného disku a reinstalovat svůj zavaděč systému odtud. Pro více informací si přečtěte oddíl 4 Uživatelské dokumentace Parted.

en: The partition table on %s cannot be re-read (%s).  This means the Hurd knows nothing about any modifications you made.  You should reboot your computer before doing anything with %s.
cs: Tabulku oddílů na %s nelze znovu načíst (%s). To znamená, že Hurd neví nic o změnách, které jste provedli. Než budete cokoli dělat s %s, měli byste restartovat svůj počítač.

en: The partition's boot region doesn't occupy the entire partition.
cs: Zaváděcí region oddílu nezabírá celý oddíl.

en: The partition's data region doesn't occupy the entire partition.
cs: Datový region oddílu nezabírá celý oddíl.

en: The primary GPT table is corrupt, but the backup appears OK, so that will be used.
cs: Primární tabulka GPT je poškozena, ale záloha se zdá být v pořádku, takže bude použita záloha.

en: The sector size stored in the journal is not 512 bytes.  Parted only supports 512 bytes length sectors.
cs: Velikost sektoru uložená v žurnálunení 512. Parted podporuje jen sektory velké 512 bajtů.

en: The specified device is not a valid DASD device
cs: Zadané zařízení není platné zařízení DASD

en: The volume header or the master directory block has changed while replaying the journal.  You should restart Parted.
cs: Hlavička svazku nebo hlavní blok adresáře se při přehrávání žurnálu změnil. Měli byste restartovat Parted.

en: There are no possible configurations for this FAT type.
cs: Pro tento typ FAT neexistuje možná konfigurace.

en: There's not enough room in the root directory for all of the files.  Either cancel, or ignore to lose the files.
cs: V kořenovém adresáři není dostatek místa pro všechny souborů. Zvolte buď Zrušit, nebo Ignorovat pro ztrátu těchto souborů.

en: This HFS volume has no catalog file.  This is very unusual!
cs: Tento svazek HFS nemá soubor katalogu. To je velice neobvyklé!

en: This HFS volume has no extents overflow file.  This is quite unusual!
cs: Tento svazek HFS nemá soubor přetečení rozsahů. To je celkem neobvyklé!

en: This HFS+ volume has no catalog file.  This is very unusual!
cs: Tento svazek HFS+ nemá soubor katalogu. To je velice neobvyklé!

en: This HFS+ volume has no extents overflow file.  This is quite unusual!
cs: Tento svazek HFS+ nemá soubor přetečení rozsahů. To je celkem neobvyklé!

en: This command does not make sense in non-interactive mode.
cs: Tento příkaz nedává smysl v neinteraktivním režimu.

en: This file system has a logical sector size of %d.  GNU Parted is known not to work properly with sector sizes other than 512 bytes.
cs: Systém souborů má logickou velikost sektoru %d. Ví se, že GNU Parted nepracuje správně s velikostí sektoru jinou než 512 bajtů.

en: This is not a real %s check.  This is going to extract special low level files for debugging purposes.
cs: Toto není skutečná kontrola %s. Toto pro ladicí účely extrahuje speciální nízkoúrovňové soubory.

en: This libparted doesn't have write support for %s.  Perhaps it was compiled read-only.
cs: Tato libparted nemá podporu pro zápis pro %s. Možná byla přeložena jen pro čtení.

en: Too many primary partitions
cs: Příliš mnoho primárních oddílů

en: Too many primary partitions.
cs: Příliš mnoho primárních oddílů.

en: Trailing backslash
cs: Koncové zpětné lomítko

en: Try `%s --help' for more information.
cs: Pro více informací zkuste `%s --help'.

en: Trying to move an extent from block Ox%X to block Ox%X, but another one already exists at this position.  This should not happen!
cs: Pokouším se přesunout rozsah z bloku 0x%X do bloku 0x%X, ale v tomto umístění již jeden existuje. To by se nemělo stát!

en: Trying to read HFS file with CNID %X behind EOF.
cs: Pokus číst soubor HFS s CNID %X za koncem souboru.

en: Trying to read HFS+ file with CNID %X behind EOF.
cs: Pokus číst soubor HFS+ s CNID %X za koncem souboru.

en: Trying to register an extent starting at block 0x%X, but another one already exists at this position.  You should check the file system!
cs: Pokouším se zaregistrovat rozsah začínající na bloku 0x%X, ale v tomto umístění již jeden existuje. Měli byste zkontrolovat systém souborů!

en: Trying to write HFS file with CNID %X behind EOF.
cs: Pokus zapisovat do souboru HFS s CNID %X za konec souboru.

en: Trying to write HFS+ file with CNID %X behind EOF.
cs: Pokus zapisovat do souboru HFS+ s CNID %X za konec souboru.

en: Type
cs: Typ

en: UNIT is one of:
cs: JEDNOTKA je jedna z:

en: Unable to allocate a bsd disklabel slot.
cs: Nemohu alokovat položku jmenovky disku bsd.

en: Unable to allocate a dasd disklabel slot
cs: Nemohu alokovat položku jmenovky disku dasd

en: Unable to allocate a partition number.
cs: Nemohu alokovat číslo oddílu.

en: Unable to determine geometry of file/device %s.  You should not use Parted unless you REALLY know what you're doing!
cs: Nemohu určit geometrii souboru/zařízení %s. Neměli byste používat Parted, pokud OPRAVDU nevíte, co děláte!

en: Unable to determine the size of %s (%s).
cs: Nemohu určit velikost %s (%s).

en: Unable to open %s read-write (%s).  %s has been opened read-only.
cs: Nemohu otevřít %s pro čtení/zápis (%s). %s bylo otevřeno jen pro čtení.

en: Unable to open %s.
cs: Nemohu otevřít %s.

en: Unable to probe store.
cs: Nemohu prozkoumat úložný prostor.

en: Unable to satisfy all constraints on the partition.
cs: Nemohu splnit všechna omezení na oddíl.

en: Unit?
cs: Jednotka?

en: Unknown
cs: Neznámý

en: Unknown file system type "%s".
cs: Neznámý typ systému souborů "%s".

en: Unknown partition flag, %d.
cs: Neznámý příznak oddílu, %d.

en: Unknown system error
cs: Neznámá chyba systému

en: Unmatched ( or \(
cs: Nepárová ( nebo \(

en: Unmatched ) or \)
cs: Nepárová ) nebo \)

en: Unmatched [ or [^
cs: Nepárová [ nebo [^

en: Unmatched \{
cs: Nepárová \{

en: Unsupported disk format
cs: Nepodporovaný formát disku

en: Unsupported disk type
cs: Nepodporovaný typ disku

en: Updating the HFS wrapper has failed.
cs: Aktualizace obalu HFS selhala.

en: Usage: %s [OPTION] [DEVICE]...
cs: použití: %s [PŘEPÍNAČ] [ZAŘÍZENÍ]...

en: Usage: parted [OPTION]... [DEVICE [COMMAND [PARAMETERS]...]...]
    Apply COMMANDs with PARAMETERS to DEVICE.  If no COMMAND(s) are given, run in
    interactive mode.
cs: Použití: parted [PŘEPÍNAČ]... [ZAŘÍZENÍ [PŘÍKAZ [PARAMETRY]...]...]
    Provést PŘÍKAZy s PARAMETRY na ZAŘÍZENÍ. Není-li zadán PŘÍKAZ, spustit
    v interaktivním režimu.

en: User-Mode Linux UBD
cs: UBD User-mode Linuxu

en: Using %s
cs: Používám %s

en: Version %d of HFS+ isn't supported.
cs: Verze %d HFS+ není podporována.

en: Version %d of HFSX isn't supported.
cs: Verze %d HFSX není podporována.

en: Volume label is corrupted
cs: Jmenovka svazku je poškozena

en: Warning
cs: Varování

en: Weird block size on device descriptor: %d bytes is not divisible by 512.
cs: Podivná velikost bloku v deskriptoru zařízení: %d bajtů není dělitelné 512.

en: Weird!  There are 2 partitions map entries!
cs: Podivné! Existují 2 položky mapy oddílu!

en: Welcome to GNU Parted! Type 'help' to view a list of commands.
cs: Vítá vás GNU Parted! Zobrazte seznam příkazů napsáním 'help'.

en: Without arguments, 'print' displays the entire partition table. However with the following arguments it performs various other actions.
cs: 'print' bez parametrů zobrazí celou tabulku oddílů. S následujícími parametry ale provede různé jiné akce.

en: Would you like to use FAT32?
cs: Chcete použít FAT32?

en: Written by %s and %s.
cs: Napsali %s a %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
cs: Napsali %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s a další.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
cs: Napsali %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s a %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
cs: Napsali %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s
    a %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
cs: Napsali %s, %s, %s,
    %s, %s, %s a %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
cs: Napsali %s, %s, %s,
    %s, %s a %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
cs: Napsali %s, %s, %s,
    %s a %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
cs: Napsali %s, %s, %s
    a %s.

en: Written by %s, %s, and %s.
cs: Napsali %s, %s a %s.

en: Written by %s.
cs: Napsal(a) %s.

en: Xen Virtual Block Device
cs: Virtuální blokové zařízení Xenu

en: Yes
cs: Ano

en: You may need to update /etc/fstab.
cs: Možná budete potřebovat aktualizovat /etc/fstab.

en: You need %s of free disk space to shrink this partition to this size.  Currently, only %s is free.
cs: Pro zmenšení tohoto oddílu na tuto velikost potřebujete %s volného místa. Momentálně je volné jen %s.

en: You should reinstall your boot loader before rebooting.  Read section 4 of the Parted User documentation for more information.
cs: Před restartem byste měli reinstalovat svůj zavaděč systému. Pro více informací si přečtěte oddíl 4 Uživatelské dokumentace Parted.

en: ^[yY]
cs: ^[aA]

en: `
cs: „

en: checking for bad blocks
cs: hledám špatné bloky

en: displays machine parseable output
cs: zobrazí strojově zpracovatelný výstup

en: displays the version
cs: zobrazí verzi

en: displays this help message
cs: zobrazí tuto zprávu nápovědy

en: extended
cs: rozšířený

en: fat_table_alloc_cluster: no free clusters
cs: fat_table_alloc_cluster: nejsou volné clustery

en: fat_table_get: cluster %ld outside file system
cs: fat_table_get: cluster %ld mimo systém souborů

en: fat_table_set: cluster %ld outside file system
cs: fat_table_set: cluster %ld mimo systém souborů

en: free
cs: volné

en: help [COMMAND]                           print general help, or help on COMMAND
cs: help [PŘÍKAZ]                            vypsat obecnou nápovědu nebo nápovědu o PŘÍKAZu

en: hidden
cs: skrytý

en: invalid token: %s
cs: neplatný token: %s

en: ioctl() error
cs: chyba při ioctl()

en: lists partition layout on all block devices
cs: vypíše rozložení oddílů na všech blokových zařízeních

en: logical
cs: logický

en: memory exhausted
cs: došla paměť

en: mklabel,mktable LABEL-TYPE               create a new disklabel (partition table)
cs: mklabel,mktable TYP-JMENOVKY             vytvořit novou jmenovku disku (tabulku oddílů)

en: mkpart PART-TYPE [FS-TYPE] START END     make a partition
cs: mkpart TYP-ODDÍLU [TYP-FS] ZAČÁTEK KONEC  vytvořit oddíl

en: name NUMBER NAME                         name partition NUMBER as NAME
cs: name ČÍSLO NÁZEV                         pojmenovat oddíl ČÍSLO NÁZEV

en: never prompts for user intervention
cs: nikdy nežádá o intervenci uživatele

en: open error
cs: chyba při otevírání

en: opening of device failed
cs: otevírání zařízení selhalo

en: ped_device_new()  Unsupported device type
cs: ped_device_new()  Nepodporovaný typ zařízení

en: primary
cs: primární

en: print [devices|free|list,all|NUMBER]     display the partition table, available devices, free space, all found partitions, or a particular partition
cs: print [devices|free|list,all|ČÍSLO]      zobrazit tabulku oddílů, dostupná zařízení, volné místo, všechny nalezené oddíly, nebo konkrétní oddíl

en: quit                                     exit program
cs: quit                                     ukončit program

en: read error
cs: chyba při čtení

en: reading from device failed
cs: čtení ze zařízení selhalo

en: rescue START END                         rescue a lost partition near START and END
cs: rescue ZAČÁTEK KONEC                     zachránit ztracený oddíl poblíž ZAČÁTKU a KONCE

en: rm NUMBER                                delete partition NUMBER
cs: rm ČÍSLO                                 odstranit oddíl ČÍSLO

en: searching for file systems
cs: hledám systémy souborů

en: seek error
cs: chyba při posunu

en: seeking on device failed
cs: posun v zařízení selhal

en: select DEVICE                            choose the device to edit
cs: select ZAŘÍZENÍ                          zvolit upravované zařízení

en: set NUMBER FLAG STATE                    change the FLAG on partition NUMBER
cs: set ČÍSLO PŘEPÍNAČ STAV                  změnit PŘEPÍNAČ na oddílu ČÍSLO

en: shrinking
cs: zmenšuji

en: shrinking HFS wrapper
cs: zmenšuji obal HFS

en: shrinking embedded HFS+ volume
cs: zmenšuji vložený svazek HFS+

en: toggle [NUMBER [FLAG]]                   toggle the state of FLAG on partition NUMBER
cs: toggle [ČÍSLO [PŘEPÍNAČ]]                přepnout stav PŘEPÍNAČE na oddílu ČÍSLO

en: unit UNIT                                set the default unit to UNIT
cs: unit JEDNOTKA                            nastavit implicitní jednotku na JEDNOTKA

en: version                                  display the version number and copyright information of GNU Parted
cs: version                                  zobrazit číslo verze a informace o copyrightu GNU Parted

en: write error
cs: chyba při zápisu

en: writing HFS Master Directory Block
cs: zapisuhi blok hlavního adresáře HFS

en: writing HFS+ Volume Header
cs: zapisuji hlavičku svazku HFS+

en: writing to device failed
cs: zápis na zařízení selhal
