libuser 0.60 - en to bg translation catalogue (289 entries)

en: %s did not have a gid number.
bg: %s нямаше gid номер.

en: %s does not exist
bg: %s не съжествува

en: %s is not authorized to change the finger info of %s
bg: %s не е оторизиран да променя информацията на %s

en: %s value `%s': `:' not allowed
bg: %s стойността `%s': `:' не е позволено

en: Account Expires:	%s
bg: Акаунтът изтича на:	%s

en: Account creation failed: %s.
bg: Неуспех при създаването на акаунт: %s.

en: Account is locked.
bg: Акаунта е заключен.

en: Account is not locked.
bg: Акаунта не е заключен.

en: Authentication failed for %s.
bg: Неуспешно удостоверяване на %s.

en: Both -L and -U specified.
bg: И -L и -U са указани едновременно.

en: Can't set default context for /etc/passwd
bg: Не може да установи контекста за /etc/passwd

en: Changing finger information for %s.
bg: Промяна на finger информацията за %s.

en: Changing password for %s.
bg: Промяна паролата на %s.

en: Changing shell for %s.
bg: Промяна на командния интерпретатор за %s.

en: Copying user structure:
bg: Копиране на потребителска структура:

en: Cyrus SASL error creating user: %s
bg: Грешка на Cyrus SASL при създаване на потребител: %s

en: Cyrus SASL error removing user: %s
bg: Грешка на Cyrus SASL при премахване на потребител: %s

en: DAYS
bg: ДНИ

en: Default user attribute names:
bg: Стандартни потребителски атрибути:

en: Default user object classes:
bg: Стандартни класове за потребителски обект:

en: E-Mail Address
bg: Електронна поща

en: Entry not found.
bg: Запис не е намерен.

en: Error changing mode of `%s': %s
bg: Грешка при смяна на режима на `%s': %s

en: Error changing owner of `%s': %s
bg: Грешка при променяне на собственика на `%s': %s

en: Error creating %s: %s.
bg: Грешка при създаване на %s: %s.

en: Error creating account for `%s': line improperly formatted.
bg: Грешка при създаване на потребител `%s': некоректно форматиран ред.

en: Error creating group `%s': %s
bg: Грешка при създаване на група `%s': %s

en: Error creating group for `%s' with GID %jd: %s
bg: Грешка при създаването на група за `%s' с групов идентификатор %jd: %s

en: Error creating home directory for %s: %s
bg: Грешка при създаване на домашна директория за %s: %s

en: Error creating mail spool for %s: %s
bg: Грешка при създаване на mail spool за %s: %s

en: Error creating mail spool: %s
bg: Грешка при създаване на mail spool: %s

en: Error creating user account for %s: %s
bg: Грешка при създаване на потребителски акаунт за %s: %s

en: Error initializing %s: %s
bg: Грешка при инициализация на %s: %s

en: Error initializing %s: %s.
bg: Грешка при инициализацията на %s: %s.

en: Error initializing PAM.
bg: Грешка при инициализиране на PAM.

en: Error looking up %s: %s
bg: Грешка при търсене на %s: %s

en: Error moving %s to %s: %s.
bg: Грешка при преместване на %s към %s: %s.

en: Error opening `%s': %s.
bg: Грешка при отваряне на `%s': %s.

en: Error parsing arguments: %s.
bg: Грешка при анализа на аргументите: %s.

en: Error reading `%s': %s
bg: Грешка при четене на `%s': %s

en: Error reading from file descriptor %d.
bg: Грешка при четене от дескриптора на файл %d.

en: Error removing mail spool: %s
bg: Грешка при премахване на mail spool: %s

en: Error setting initial password for %s: %s
bg: Грешка при задаване начална парола за %s: %s

en: Error setting password for group %s: %s.
bg: Грешка при задаване паролата за група %s: %s.

en: Error setting password for user %s: %s.
bg: Грешка при задаване паролата за потребител %s: %s.

en: Error writing `%s': %s
bg: Грешка при записването на`%s': %s

en: Failed to drop privileges.
bg: Неуспешен отказ от привилегии.

en: Failed to modify aging information for %s: %s
bg: Неуспех при промяна на информацията за срока за %s: %s

en: Failed to set password for group %s: %s
bg: Неуспешно задаване на парола за група %s: %s

en: Failed to set password for user %s: %s.
bg: Неуспешно задаване парола за потребител %s: %s.

en: Finger information changed.
bg: Finger информацията е променена.

en: Finger information not changed:  input error.
bg: Finger информацията не е променена:  грешен вход.

en: Finger information not changed: %s.
bg: Finger информацията не е променена: %s.

en: Full Name
bg: Пълно име

en: GECOS information
bg: GECOS информация

en: GECOS information for new user
bg: GECOS информация за новия потребител

en: Getting default user attributes:
bg: Извличане на стандартни потребителски атрибути:

en: Given Name
bg: Лично име

en: Group %jd does not exist
bg: Група %jd не съществува

en: Group %s could not be deleted: %s
bg: Група %s не може да бъде премахната: %s

en: Group %s could not be deleted: %s.
bg: Група %s не може да бъде изтрита: %s.

en: Group %s could not be locked: %s
bg: Група %s не може да бъде заключена: %s

en: Group %s could not be modified: %s
bg: Група %s не може да бъде модифицирана: %s

en: Group %s could not be modified: %s.
bg: Група %s не може да бъде изменена: %s.

en: Group %s could not be unlocked: %s
bg: Група %s не може да бъде отключена: %s

en: Group %s does not exist.
bg: Група %s не съществува.

en: Group creation failed: %s
bg: Неуспех при създаване на група: %s

en: Group with GID %jd did not have a group name.
bg: Групата с идентификатор %jd нямаше име.

en: Home Phone
bg: Домашен телефон

en: Inactive:	%ld
bg: Неактивен:	%ld

en: Inactive:	Never
bg: Неактивен:	Никога

en: Internal PAM error `%s'.
bg: Вътрешна грешка на PAM `%s'.

en: Internal error.
bg: Вътрешна грешка.

en: Invalid ID %s
bg: Невалиден идентификатор %s

en: Invalid default value of field %s: %s
bg: Невалидна стойност по подразбиране на поле %s: %s

en: Invalid group ID %s
bg: Невалиден групов идентификатор %s

en: Invalid user ID %s
bg: Невалиден потребителски идентификатор %s

en: LDAP Bind DN
bg: LDAP DN за връзка

en: LDAP Bind Password
bg: LDAP парола за връзка

en: LDAP SASL Authorization User
bg: LDAP SASL Упълномощаване на потребител

en: LDAP SASL User
bg: LDAP SASL Потребител

en: LDAP Search Base DN
bg: Базов DN за LDAP търсене

en: LDAP Server Name
bg: Име на LDAP сървър

en: Last Change:	%s
bg: Последна промяна:	%s

en: Maximum:	%ld
bg: Максимум:	%ld

en: Maximum:	None
bg: Максимум:	Няма

en: Minimum:	%ld
bg: Минимум:	%ld

en: Must change password on next login
bg: Трябва да промени паролата при следващото влизане

en: NAME
bg: ИМЕ

en: Never
bg: Никога

en: New Shell
bg: Нов команден интерпретатор

en: New password
bg: Нова парола

en: New password (confirm)
bg: Нова парола (потвърждение)

en: No group name specified, no name for gid %d.
bg: Не е посочено име на група, няма име за gid %d.

en: No group name specified, using %s.
bg: Не е посочено име на група, ще бъде използвана %s.

en: No group name specified.
bg: Не е посочено име на група.

en: No group with GID %jd exists, not removing.
bg: Не съществува група с идентификатор %jd, не може да се премахне.

en: No new home directory for %s.
bg: Няма нова домашна директория за %s.

en: No old home directory for %s.
bg: Няма стара домашна директория за %s.

en: No user name specified, no name for uid %d.
bg: Не е посочено име на потребител, няма име за uid %d.

en: No user name specified, using %s.
bg: Не е посочен потребител, ще бъде използван %s.

en: No user name specified.
bg: Не е посочено име на потребител.

en: Office
bg: Работа

en: Office Phone
bg: Служебен телефон

en: PATH
bg: ПЪТ

en: Password Expires:	%s
bg: Срокът на паролата изтича:	%s

en: Password Inactive:	%s
bg: Паролата е неактивна:	%s

en: Password change canceled.
bg: Смяната на паролата прекъсната.

en: Password changed.
bg: Паролата е променена.

en: Passwords do not match, try again.
bg: Паролите не съвпадат, опитайте отново.

en: Prompts failed.
bg: Промптовете се провалиха.

en: Prompts succeeded.
bg: Промптовете успяха.

en: Refusing to create account with UID 0.
bg: Отказано създаването на потребител с UID 0.

en: Refusing to use dangerous home directory `%s' by default
bg: Отказано използване на опасна домашна директория `%s' по подразбиране

en: Refusing to use dangerous home directory `%s' for %s by default
bg: Отказано използването на опасна домашна директория `%s' за %s по подразбиране

en: STRING
bg: НИЗ

en: Searching for group named %s.
bg: Търсене на група именувана %s.

en: Searching for group with ID %jd.
bg: Търсене на група с идентификатор %jd.

en: Searching for user named %s.
bg: Търсене на потребител наименуван %s.

en: Searching for user with ID %jd.
bg: Търсене на потребител с идентификатор %jd.

en: Shell changed.
bg: Командният интерпретатор е променен.

en: Shell not changed: %s
bg: Командният интерпретатор не е променен: %s

en: Surname
bg: Презиме

en: Unknown user authenticated.
bg: Удостовери се неизвестен потребител.

en: Unknown user context
bg: Неизвестен потребителски контекст

en: User %s could not be deleted: %s.
bg: Потребител %s не може да бъде изтрит: %s.

en: User %s could not be locked: %s.
bg: Потребител %s не може да бъде заключен: %s.

en: User %s could not be modified: %s.
bg: Потребител %s не може да бъде изменен: %s.

en: User %s could not be unlocked: %s.
bg: Потребител %s не може да бъде отключен: %s.

en: User %s does not exist.
bg: Потребител %s не съществува.

en: User mismatch.
bg: Несъответстващ потребител.

en: Warning:	%ld
bg: Предупреждение:	%ld

en: Warning: Group with ID %jd does not exist.
bg: Предупреждение: Група %jd не съществува.

en: [OPTION...]
bg: [ПАРАМЕТЪР...]

en: [OPTION...] [user]
bg: [ПАРАМЕТЪР...] [потребител]

en: [OPTION...] group
bg: [ПАРАМЕТЪР...] група

en: [OPTION...] user
bg: [ПАРАМЕТЪР...] потребител

en: access denied
bg: достъпа забранен

en: bad user/group id
bg: лошо id на потребител/група

en: bad user/group name
bg: лошо име на потребител/група

en: change group to have given name
bg: променя групата така, че да има даденото име

en: change login name for user
bg: заменя името за влизане на потребителя

en: common name for new user
bg: common име на новия потребител

en: configuration file `%s' is too large
bg: конфигурационния файл `%s' е твърде голям

en: could not bind to LDAP server
bg: грешка при свързване с LDAP сървъра

en: could not bind to LDAP server, first attempt as `%s': %s
bg: грешка при свързване с LDAP сървъра, първи опит като `%s': %s

en: could not negotiate TLS with LDAP server
bg: не може да бъде договорен TLS с LDAP сървъра

en: could not open configuration file `%s': %s
bg: не може да бъде отворен конфигурационен файл `%s': %s

en: could not read configuration file `%s': %s
bg: не може да бъде прочетен конфигурационния файл `%s': %s

en: could not set LDAP protocol to version %d
bg: не може да бъде установена версията на LDAP протокола на %d

en: could not stat configuration file `%s': %s
bg: не може да stat конфигурационния файл `%s': %s

en: couldn't determine security context for `%s': %s
bg: не може да получи защитния контекст за `%s': %s

en: couldn't get default security context: %s
bg: грешка при получаване подразбрания защитен контекст: %s

en: couldn't get security context of `%s': %s
bg: не може да получи защитния контекст на `%s': %s

en: couldn't open `%s': %s
bg: не може да се отвори `%s': %s

en: couldn't read from `%s': %s
bg: не може да се чете от `%s': %s

en: couldn't set default security context to `%s': %s
bg: не може да се установи защитния контекст в `%s': %s

en: couldn't stat `%s': %s
bg: грешка при получаване състоянието на `%s': %s

en: couldn't write to `%s': %s
bg: не може да се пише в `%s': %s

en: create a system group
bg: създава системна група

en: create a system user
bg: създава системен потребител

en: data not found in file
bg: данните не са намерени във файла

en: date of last password change in days since 1/1/70
bg: дата на последна смяна на паролата в дни след 1/1/70

en: days before expiration to begin warning user
bg: дни за предупреждаване на потребителя преди изтичането

en: directory with files for the new user
bg: директория с файлове за новия потребител

en: don't create group with same name as user
bg: не създавай група със същото като на потребителя име

en: don't create home directories
bg: не създавай домашни директории

en: don't create home directory for user
bg: не създавай домашна директория за потребителя

en: don't create mail spools
bg: не създавай директории за съхранение на поща

en: don't remove the user's private group, if the user has one
bg: не премахвай личната група на потребителя, ако има такава

en: entity object has no %s attribute
bg: обектът от записа няма атрибут %s

en: entry already present in file
bg: записът вече присъства във файла

en: entry with conflicting name already present in file
bg: позицията с конфликт в името вече съществува във файл

en: error creating `%s': %s
bg: грешка при създаване на `%s': %s

en: error creating a LDAP directory entry: %s
bg: грешка при създаване на запис в LDAP директорията: %s

en: error creating home directory for user
bg: грешка при създаване домашна директория за потребител

en: error encrypting password
bg: грешка при криптиране на паролата

en: error initializing Cyrus SASL: %s
bg: грешка при инициализация на Cyrus SASL: %s

en: error initializing ldap library
bg: грешка при инициализация на ldap библиотеката

en: error loading module
bg: грешка при зареждане на модул

en: error locking file
bg: грешка при заключване на файл

en: error locking file: %s
bg: грешка при заключване на файл: %s

en: error manipulating terminal attributes
bg: грешка при манипулиране атрибутите на терминала

en: error modifying LDAP directory entry: %s
bg: грешка при промяна на LDAP директориен запис: %s

en: error moving home directory for user
bg: грешка при преместване домашната директория на потребител

en: error opening file
bg: грешка при отваряне на файл

en: error reading file
bg: грешка при четене на файл

en: error reading from terminal
bg: грешка при четене от терминала

en: error reading terminal attributes
bg: грешка при четене атрибутите на терминала

en: error removing LDAP directory entry: %s
bg: грешка при премахване на запис в LDAP директорията: %s

en: error removing home directory for user
bg: грешка при премахване на домашна директория за потребител

en: error renaming LDAP directory entry: %s
bg: грешка при преименуване на запис в LDAP директорията: %s

en: error resolving symbol in module
bg: грешка при откриване на символ в модула

en: error setting password in LDAP directory for %s: %s
bg: грешка при задаване парола в LDAP директорията за %s: %s

en: error setting terminal attributes
bg: грешка при задаване атрибутите на терминала

en: error statting file
bg: грешка при получаване състоянието на файл

en: error writing to file
bg: грешка при запис във файл

en: file with user information records
bg: файл със записи на информация за потребителя

en: generic error
bg: обща грешка

en: gid for new group
bg: gid за новата група

en: given name for new user
bg: собствено име на новия потребител

en: group %jd has no name
bg: група %jd няма име

en: group %s has no GID
bg: група %s няма GID

en: group %s not found
bg: не е намерена група %s

en: group for new user
bg: група за новия потребител

en: group has neither a name nor a GID
bg: групата няма нито име нито GID

en: home directory
bg: домашна директория

en: home directory for new user
bg: домашна директория за новия потребител

en: home telephone number for new user
bg: номер на домашен телефон на новия потребител

en: internal initialization error
bg: вътрешна грешка при инициализацията

en: invalid ID
bg: невалиден ID

en: invalid attribute value
bg: невалидна стойност на атрибут

en: invalid module combination
bg: невалидно комбиниране на модул

en: invalid number
bg: невалиден номер

en: library/module version mismatch
bg: грешна версия на библиотека/модул

en: list aging parameters for the user
bg: показвай параметрите за стареене за потребителя

en: list members of a named group instead of the group memberships for the named user
bg: показвай членовете на посочената група вместо членството в групи на посочения потребител

en: list of administrators to add
bg: списък администратори за добавяне

en: list of administrators to remove
bg: списък администратори за премахване

en: list of group members to add
bg: списък членове на група за добавяне

en: list of group members to remove
bg: списък членове на група за премахване

en: lock account
bg: заключва акаунта

en: lock group
bg: заключва група

en: maximum days between password changes
bg: максимум дни между смени на паролата

en: minimum days between password changes
bg: минимум дни между смени на паролата

en: module `%s' does not define `%s'
bg: модул `%s' не дефинира `%s'

en: module disabled by configuration
bg: модула е деактивиран от конфигурацията

en: module version mismatch in `%s'
bg: грешна версия на модул в `%s'

en: move home directory contents
bg: премести съдържанието на домашната директория

en: name contains control characters
bg: името съдържа контролни знаци

en: name contains invalid char `%c'
bg: името съдържа невалиден знак `%c'

en: name contains non-ASCII characters
bg: името съдържа не-ASCII знаци

en: name contains whitespace
bg: името съдържа интервали

en: name is not set
bg: името не е зададено

en: name is too long (%zu > %d)
bg: името е твърде дълго (%zu > %d)

en: name is too short
bg: името е твърде късо

en: name starts with a hyphen
bg: името започва с тире

en: new crypted password
bg: нова криптирана парола

en: new plain password
bg: нова парола в прав текст

en: no `%s' attribute found
bg: няма намерен атрибут `%s'

en: no initialization function %s in `%s'
bg: няма инициализираща функция %s в `%s'

en: no shadow file present -- disabling
bg: няма наличен shadow файл -- деактивиране

en: no such object in LDAP directory
bg: няма такъв обект в LDAP директорията

en: not enough privileges
bg: недостатъчни права

en: not executing with superuser privileges
bg: няма да бъде изпълнено с администраторски права

en: number of days after password expiration date when account is considered inactive
bg: брой дни след датата на изтичане на паролата, когато акаунтът да се счита за неактивен

en: object had no %s attribute
bg: обектът нямаше атрибут %s

en: object has no %s attribute
bg: обектът няма атрибут %s

en: only list membership information by name, and not UID/GID
bg: показвай информацията за членството по име, а не по UID/GID

en: password expiration date in days since 1/1/70
bg: дата на изтичане на паролата в дни след 1/1/70

en: plaintext password for the user
bg: парола в прав текст за потребителя

en: plaintext password for use with group
bg: парола в прав текст за употреба с групата

en: pre-hashed password for the user
bg: pre-hashed парола за потребителя

en: pre-hashed password for use with group
bg: pre-hashed парола за употреба с групата

en: prompt for all information
bg: подканване за всичко в информацията

en: read new crypted password from given descriptor
bg: прочети новата криптирана парола от дадения дескриптор

en: read new plain password from given descriptor
bg: прочети новата парола в прав текст от дадения дескриптор

en: remove the user's home directory
bg: премахни домашната директория на потребителя

en: room number for new user
bg: номер на стая на новия потребител

en: set GID for group
bg: задава GID за група

en: set UID for user
bg: задава UID за потребителя

en: set common name for user
bg: задава common име за потребител

en: set given name for user
bg: задава собствено име за потребител

en: set group password instead of user password
bg: задай парола на групата вместо на потребителя

en: set home telephone number for user
bg: задава номер на домашен телефон на потребител

en: set primary GID for user
bg: задава първичен GID за потребителя

en: set room number for user
bg: задава номер на стая на потребител

en: set shell for user
bg: задава shell за потребителя

en: set surname for user
bg: задава фамилно име за потребител

en: set telephone number for user
bg: задава номер на телефон на потребител

en: shell for new user
bg: shell за новия потребител

en: success
bg: успешно

en: surname for new user
bg: фамилно име на новия потребител

en: telephone number for new user
bg: номер на телефон на новия потребител

en: the `%s' and `%s' modules can not be combined
bg: Модулите `%s' и `%s' не могат да се комбинират

en: uid for new user
bg: uid за новия потребител

en: unknown error
bg: неизвестна грешка

en: unlock account
bg: отключва акаунта

en: unlock group
bg: отключва група

en: unlocking would make the password field empty
bg: отключването ще направи паролата празно поле

en: unsupported password encryption scheme
bg: Неподдържана схема за криптиране на парола

en: user %jd has no name
bg: потребител %jd няма име

en: user %s has no UID
bg: потребител %s няма UID

en: user %s not found
bg: не е намерен потребител %s

en: user has neither a name nor an UID
bg: потребителят няма нито име нито UID

en: user object had no %s attribute
bg: потребителския обект нямаше атрибут %s

en: user object was created with no `%s'
bg: потребителския обект създаден без `%s'

en: user/group id in use
bg: такова id на потребител/група вече се ползва

en: user/group name in use
bg: името на потребител/група вече се ползва
