volume_key 0.3.9 - en to bg translation catalogue (134 entries)

en: %s: %s
    Run `%s --help' for more information.
bg: %s: %s
    Изпълнете `%s --help' за повече информация.

en: A KMIP structure is too long
bg: KMIP структурата е твърде дълга

en: A string is too long
bg: Низът е прекалено дълъг

en: Ambiguous operation mode
bg: Неопределен режим на работа

en: Ambiguous output format
bg: Неопределен формат на изхода

en: Are you sure you want to use this packet?
bg: Сигурни ли сте, че искате да използвате този пакет?

en: Binary data is too long
bg: Двоичните данни са твърде дълги

en: Can not add a secret of this type
bg: Не мога да добавя тайна от този тип

en: Cannot get attributes of `%s'
bg: Не мога да получа атрибутите на `%s'

en: Cipher mode mismatch (packet `%s', volume `%s')
bg: Несъответстващ режим на шифър (пакет `%s', том `%s')

en: Cipher name mismatch (packet `%s', volume `%s')
bg: Несъответстващо име на шифър (пакет `%s', том `%s')

en: Copyright (C) 2009 Red Hat, Inc. All rights reserved.
    This software is distributed under the GPL v.2.
    
    This program is provided with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
bg: Copyright (C) 2009 Red Hat, Inc. All rights reserved.
    Този софтуер се разпространява под GPL v.2.
    
    Тази програма не предоставя НИКАКВИ ГАРАНЦИИ, to the extent permitted by law.

en: Create a random passphrase and write it to PACKET
bg: Създай произволна тайна фраза и я запиши в PACKET

en: Data encryption key
bg: Ключ за шифроване на данни

en: Data encryption key unknown
bg: Непознат ключ за шифроване на данни

en: Encrypt for the certificate in CERT
bg: Шифроване за сертификата в CERT

en: Encryption information type unsupported in LUKS
bg: Типът информация за шифроване не се поддържа в LUKS

en: Enter password for `%s':
bg: Въведете парола за `%s':

en: Error adding a LUKS passphrase
bg: Грешка при добавяне на LUKS тайна фраза

en: Error creating `%s':
bg: Грешка при създаване на `%s':

en: Error creating a passphrase: %s
bg: Грешка при създаване на тайна фраза: %s

en: Error decoding `%s':
bg: Грешка при декодиране на `%s':

en: Error decoding `%s': %s
bg: Грешка при дешифриране на `%s': %s

en: Error decoding certificate
bg: Грешка при декодиране на сертификат

en: Error generating passphrase: %s
bg: Грешка при генериране на тайна фраза: %s

en: Error getting LUKS data encryption key:
bg: Грешка при получаване на LUKS ключа за шифроване на данни:

en: Error getting a yes/no answer
bg: Грешка при получаване на отговор Да/Не

en: Error getting information about volume `%s':
bg: Грешка при получаване на информация за том `%s':

en: Error loading `%s': %s
bg: Грешка при зареждане на `%s': %s

en: Error opening LUKS volume:
bg: Грешка при отваряне на LUKS том:

en: Error opening `%s': %s
bg: Грешка при отваряне на `%s': %s

en: Error reading `%s':
bg: Грешка при четене на `%s':

en: Error reading `%s': %s
bg: Грешка при четене на `%s': %s

en: Error restoring access to `%s': %s
bg: Грешка при възстановяване на достъп до `%s': %s

en: Error setting up `%s': %s
bg: Грешка при настройване на `%s': %s

en: Error, try again.
bg: Грешка, пробвайте отново.

en: Escrow packet does not contain the LUKS data encryption key
bg: Escrow пакета не съдържа LUKS ключ за шифроване на данни

en: Escrow packet passphrase
bg: Тайна фраза на Escrow пакет

en: Host name
bg: Име на хоста

en: Host name mismatch (packet `%s', volume `%s')
bg: Несъответстващо име на хост (пакет `%s', том `%s')

en: Include secrets in --dump output
bg: Включи тайните в --dump изхода

en: Input is not a volume_key escrow packet
bg: Въведеното не е volume_key escrow пакет

en: Input packet is too small
bg: Входящият пакет е твърде малък

en: Invalid packet: %s
bg: Невалиден пакет: %s

en: Invalid slot number `%s'
bg: Невалиден номер на слот `%s'

en: Key length mismatch
bg: Несъвпадение в дължината на ключа

en: Key size (bits)
bg: Големина на ключа (битове)

en: Key size mismatch (packet %zu, volume %zu)
bg: Несъответстваща големина на ключ (пакет %zu, том %zu)

en: LUKS cipher mode
bg: Режим на LUKS шифър

en: LUKS cipher name
bg: Име на LUKS шифър

en: LUKS data encryption key in packet is invalid:
bg: Невалиден LUKS ключ за шифроване на данни в пакет:

en: LUKS passphrase in packet is invalid:
bg: LUKS тайната фраза в пакета е невалидна:

en: Manages encrypted volume keys and passphrases.
bg: Управлява криптирани ключове на тома и тайни фрази.

en: NUL byte in passphrase
bg: NUL байт в тайна фраза

en: New packet passphrase
bg: Нова тайна фраза на пакета

en: New passphrase for `%s'
bg: Нова тайна фраза за `%s'

en: No output specified
bg: Не е зададен изход

en: Not enough space provided to store a KMIP packet
bg: Не е предвидено достатъчно място за пакета KMIP

en: Number of key bits is not positive
bg: Някои ключови битове не са позитивни

en: Only include unencrypted information, if any, in --dump
bg: Включвай само некриптирана информация, ако има, в --dump

en: Operation mode not specified
bg: Не е зададен режим за работа

en: Output can be specified only with `--save' or `--reencrypt'
bg: Изходът може да бъде зададен само с `--save' или `--reencrypt'

en: Output format does not match other options
bg: Изходният формат не съвпада с други опции

en: Packet format
bg: Формат на пакет

en: Passphrase
bg: Тайна фраза

en: Passphrase for `%s'
bg: Парола за `%s'

en: Passphrase not provided
bg: Не е предоставена тайна фраза

en: Passphrase slot
bg: Слот за тайна фраза

en: Passphrase unknown
bg: Непозната тайна фраза

en: Passphrases do not match.  New packet passphrase
bg: Двете тайни фрази не съвпадат.  Нова тайна фраза на пакета

en: Passphrases do not match.  New passphrase for `%s'
bg: Двете тайни фрази не съвпадат.  Нова тайна фраза за `%s'

en: Re-encrypt an escrow packet.  Expects operand PACKET.
bg: Шифровай отново escrow пакет.  Очаква операнд PACKET.

en: Repeat new packet passphrase
bg: Пак, новата тайна фраза на пакета

en: Repeat new passphrase for `%s'
bg: Пак, новата тайна фраза за `%s'

en: Report bugs to %s
bg: Докладвайте бъговете на %s

en: Required attribute `%s' not found
bg: Необходим атрибут `%s' не е намерен

en: Restore volume secrets from a packet.  Expects operands VOLUME PACKET.
bg: Възстанови тайните на тома от пакет.  Очаква операнди VOLUME PACKET.

en: Run in batch mode
bg: Стартирай в пакетен режим

en: Save volume secrets to a packet.  Expects operands VOLUME [PACKET].
bg: Запиши тайните на тома в пакет.  Очаква операнди VOLUME [PACKET].

en: Set up an encrypted volume using secrets from a packet.  Expects operands VOLUME PACKET NAME.
bg: Направи криптиран том, използвайки тайните от пакет.  Очаква операнди VOLUME PACKET NAME.

en: Show information contained in a packet.  Expects operand PACKET.
bg: Покажи информацията, съдържаща се в пакет.  Очаква операнд PACKET.

en: Show secrets contained in a packet.  Expects operand PACKET.
bg: Покажи тайните, съдържащи се в пакет.  Очаква операнд PACKET.

en: Show version
bg: Показва версията

en: String item expected, got %02X
bg: Очакван низ на елемент, получен %02X

en: Structure does not fit in its container
bg: Структурата не пасва в контейнера

en: Symmetric key not provided
bg: Не е предоставен симетричен ключ

en: The key is too long
bg: Ключът е твърде дълъг

en: The packet metadata is encrypted
bg: Метаданните на пакета са шифровани

en: The passphrase must be a string
bg: Тайната фраза трябва да е низ

en: Too many attempts to get a passphrase
bg: Твърде много опити за получаване на тайна фраза

en: Too many attempts to get a valid passphrase
bg: Твърде много опити за получаване на валидна парола

en: Too many attempts to get a valid symmetric key
bg: Твърде много опити за получаване на валиден симетричен ключ

en: UUID mismatch (packet `%s', volume `%s')
bg: Несъответстващ UUID (пакет `%s', том `%s')

en: UUID mismatch between libblkid and libcryptsetup: `%s' vs. `%s'
bg: UUID несъответствие между libblkid и libcryptsetup: `%s' vs. `%s'

en: Unencrypted
bg: Нешифрован

en: Unexpected data after packet
bg: Неочаквани данни след пакет

en: Unexpected data in structure
bg: Неочаквани данни в структура

en: Unexpected end of data
bg: Неочакван край на данните

en: Unexpected item size
bg: Неочаквана големина на елемент

en: Unexpected item tag 0x%08lX
bg: Неочакван таг 0x%08lX на елемент

en: Unexpected item type 0x%02X
bg: Неочакван тип 0x%02X на елемент

en: Unexpected wrapped key format
bg: Неочакван опакован формат на ключ

en: Unknown error %d
bg: Непозната грешка %d

en: Unknown packet format `%s'
bg: Непознат формат на пакет `%s'

en: Unsupported KMIP version %s.%s
bg: Неподдържана KMIP версия %s.%s

en: Unsupported asymmetric encryption format
bg: Неподдържан формат на асиметрично шифроване

en: Unsupported key length %s
bg: Неподдържана дължина на ключ %s

en: Unsupported mechanism %lu
bg: Неподдържан механизъм %lu

en: Unsupported object type %s
bg: Неподдържан тип обект %s

en: Unsupported packet format
bg: Неподдържан формат на пакет

en: Unsupported packet type %s
bg: Неподдържан тип пакет %s

en: Unsupported symmetric key format %s
bg: Неподдържан формат на симетричен ключ %s

en: Unsupported volume format `%s'
bg: Неподдържан формат на том `%s'

en: Unsupported wrapping mechanism
bg: Неподдържан опаковъчен механизъм

en: Usage: %s --%s PACKET
bg: Употреба: %s --%s PACKET

en: Usage: %s --%s VOLUME PACKET
bg: Употреба: %s --%s VOLUME PACKET

en: Usage: %s --%s VOLUME PACKET NAME
bg: Употреба: %s --%s VOLUME PACKET NAME

en: Usage: %s --save VOLUME [PACKET]
bg: Употреба: %s --save VOLUME [PACKET]

en: Use FORMAT for all output packets
bg: Използвай FORMAT за всички изходящи пакети

en: Use the NSS database in DIR
bg: Използвай NSS базата данни в DIR

en: Volume UUID
bg: UUID на тома

en: Volume `%s' has unsupported format
bg: Неподдържан формат на тома `%s'

en: Volume format
bg: Формат на тома

en: Volume format mismatch (packet `%s', volume `%s')
bg: Несъответстващ формат на тома (пакет `%s', том `%s')

en: Volume label
bg: Етикет на тома

en: Volume label mismatch (packet `%s', volume `%s')
bg: Несъответстващ етикет на том (пакет `%s', том `%s')

en: Volume path
bg: Път на тома

en: Volume path mismatch (packet `%s', volume `%s')
bg: Несъответстващ път на том (пакет `%s', том `%s')

en: Write data encryption key to PACKET
bg: Запиши ключа за шифроване на данни в PACKET

en: Write passphrase to PACKET
bg: Запиши тайната фраза в PACKET

en: Write the default secret to PACKET
bg: Запиши подразбиращите се данни в PACKET

en: `%s' does not match `%s':
bg: `%s' не съвпада с `%s':

en: `%s' perhaps does not match `%s'
bg: `%s' може би не съвпада с `%s'

en: `--%s' is only valid with `--%s'
bg: `--%s' е валидно само с `--%s'
