udisks 2.9.0 - en to el translation catalogue (291 entries)

en: %s Block Device
el: Συσκευή ομάδας %s

en: %s Loop Device
el: Συσκευή βρόχου %s

en: Apple Partition Map
el: Χαρτογράφηση κατάτμησης Apple

en: Authentication is required to abort a SMART self-test on $(drive)
el: Απαιτείται πιστοποίηση για ματαίωση αυτοδιάγνωσης SMART σε $(drive)

en: Authentication is required to activate swapspace on $(drive)
el: Απαιτείται πιστοποίηση για ενεργοποίηση χώρου swap σε $(drive)

en: Authentication is required to add a device to a RAID array
el: Απαιτείται πιστοποίηση για προσθήκη συσκευής σε διάταξη RAID

en: Authentication is required to add an entry to the /etc/crypttab file
el: Απαιτείται πιστοποίηση για προσθήκη καταχώρισης στο αρχείο /etc/crypttab

en: Authentication is required to add an entry to the /etc/fstab file
el: Απαιτείται πιστοποίηση για προσθήκη καταχώρισης στο αρχείο /etc/fstab

en: Authentication is required to cancel a job
el: Απαιτείται πιστοποίηση για ακύρωση εργασίας

en: Authentication is required to cancel a job started by another user
el: Απαιτείται πιστοποίηση για την ακύρωση εργασίας που ξεκίνησε από άλλον χρήστη

en: Authentication is required to change the filesystem label on $(drive)
el: Απαιτείται πιστοποίηση για αλλαγή του συστήματος αρχείων στο $(drive)

en: Authentication is required to change the passphrase for an encrypted device
el: Απαιτείται πιστοποίηση για αλλαγή του συνθηματικού για μια κρυπτογραφημένη συσκευή

en: Authentication is required to check power state for $(drive)
el: Απαιτείται πιστοποίηση για έλεγχο κατάστασης ισχύος για το $(drive)

en: Authentication is required to check the power state
el: Απαιτείται πιστοποίηση για έλεγχο της κατάστασης ισχύος

en: Authentication is required to configure settings for $(drive)
el: Απαιτείται πιστοποίηση για διαμόρφωση ρυθμίσεων για το $(drive)

en: Authentication is required to configure the write-intent bitmap on a RAID array
el: Απαιτείται πιστοποίηση για διαμόρφωση της ψηφιογραφίας στόχου εγγραφής σε διάταξη RAID

en: Authentication is required to create a RAID array
el: Απαιτείται πιστοποίηση για δημιουργία διάταξης RAID

en: Authentication is required to create a partition on $(drive)
el: Απαιτείται πιστοποίηση για δημιουργία κατάτμησης σε $(drive)

en: Authentication is required to deactivate swapspace on $(drive)
el: Απαιτείται πιστοποίηση για απενεργοποίηση χώρου swap σε $(drive)

en: Authentication is required to delete a loop device set up by another user
el: Απαιτείται πιστοποίηση για διαγραφή μιας συσκευής βρόχου ρυθμισμένης από άλλον χρήστη

en: Authentication is required to delete the loop device $(drive)
el: Απαιτείται πιστοποίηση για διαγραφή της συσκευής βρόχου $(drive)

en: Authentication is required to disable SMART on $(drive)
el: Απαιτείται πιστοποίηση για απενεργοποίηση του SMART στο $(drive)

en: Authentication is required to eject $(drive)
el: Απαιτείται πιστοποίηση για εξαγωγή του $(drive)

en: Authentication is required to eject media
el: Απαιτείται πιστοποίηση για εξαγωγή μέσων

en: Authentication is required to eject media from a drive plugged into another seat
el: Απαιτείται πιστοποίηση για εξαγωγή μέσων από οδηγό συνδεμένο σε άλλη θέση

en: Authentication is required to enable SMART on $(drive)
el: Απαιτείται πιστοποίηση για ενεργοποίηση του SMART στο $(drive)

en: Authentication is required to enable/disable SMART
el: Απαιτείται πιστοποίηση για ενεργοποίηση/απενεργοποίηση του SMART

en: Authentication is required to format $(drive)
el: Απαιτείται πιστοποίηση για διαμόρφωση του $(drive)

en: Authentication is required to lock an encrypted device unlocked by another user
el: Απαιτείται πιστοποίηση για κλείδωμα μιας κρυπτογραφημένης συσκευής ξεκλειδωμένης από άλλον χρήστη

en: Authentication is required to lock the encrypted device $(drive) unlocked by another user
el: Απαιτείται πιστοποίηση για κλείδωμα μιας κρυπτογραφημένης συσκευής $(drive) που ξεκλειδώθηκε από άλλον χρήστη

en: Authentication is required to manage RAID arrays
el: Απαιτείται πιστοποίηση για διαχείριση διατάξεων RAID

en: Authentication is required to manage swapspace
el: Απαιτείται πιστοποίηση για διαχείριση του χώρου swap

en: Authentication is required to modify a device
el: Απαιτείται πιστοποίηση για τροποποίηση συσκευής

en: Authentication is required to modify a device plugged into another seat
el: Απαιτείται πιστοποίηση για τροποποίηση συσκευής συνδεμένης σε άλλη θέση

en: Authentication is required to modify a loop device set up by another user
el: Απαιτείται πιστοποίηση για τροποποίηση μιας συσκευής βρόχου ρυθμισμένης από άλλον χρήστη

en: Authentication is required to modify drive settings
el: Απαιτείται πιστοποίηση για τροποποίηση ρυθμίσεων συσκευής

en: Authentication is required to modify system-wide configuration
el: Απαιτείται πιστοποίηση για τροποποίηση της διαμόρφωσης όλου του συστήματος

en: Authentication is required to modify the /etc/crypttab file
el: Απαιτείται πιστοποίηση για τροποποίηση του αρχείου /etc/crypttab

en: Authentication is required to modify the /etc/fstab file
el: Απαιτείται πιστοποίηση για τροποποίηση του αρχείου /etc/fstab

en: Authentication is required to modify the loop device $(drive)
el: Απαιτείται πιστοποίηση για τροποποίηση της συσκευής βρόχου $(drive)

en: Authentication is required to modify the partition on device $(drive)
el: Απαιτείται πιστοποίηση για τροποποίηση κατάτμησης σε συσκευή $(drive)

en: Authentication is required to modify the system configuration
el: Απαιτείται πιστοποίηση για τροποποίηση της διαμόρφωσης όλου του συστήματος

en: Authentication is required to mount $(drive)
el: Απαιτείται πιστοποίηση για προσάρτηση του $(drive)

en: Authentication is required to mount $(drive) referenced in the /etc/fstab file
el: Απαιτείται πιστοποίηση για προσάρτηση του $(drive) που αναφέρθηκε στο αρχείο /etc/fstab

en: Authentication is required to mount the filesystem
el: Απαιτείται πιστοποίηση για προσάρτηση συστήματος αρχείων

en: Authentication is required to mount/unmount the filesystem
el: Απαιτείται πιστοποίηση για προσάρτηση/αποπροσάρτηση του συστήματος αρχείων

en: Authentication is required to open $(drive) for benchmarking
el: Απαιτείται πιστοποίηση για άνοιγμα του $(drive) για μέτρηση επιδόσεων

en: Authentication is required to open $(drive) for reading
el: Απαιτείται πιστοποίηση για άνοιγμα του $(drive) για ανάγνωση

en: Authentication is required to open $(drive) for writing
el: Απαιτείται πιστοποίηση για άνοιγμα του $(drive) για εγγραφή

en: Authentication is required to open a device
el: Απαιτείται πιστοποίηση για άνοιγμα συσκευής

en: Authentication is required to perform a secure erase of $(drive)
el: Απαιτείται πιστοποίηση για εκτέλεση ασφαλούς σβησίματος του $(drive)

en: Authentication is required to power off $(drive)
el: Απαιτείται πιστοποίηση για τερματισμό του $(drive)

en: Authentication is required to power off a drive
el: Απαιτείται πιστοποίηση για κλείσιμο ενός οδηγού

en: Authentication is required to power off a drive plugged into another seat
el: Απαιτείται πιστοποίηση για κλείσιμο ενός οδηγού συνδεμένου σε άλλη θέση

en: Authentication is required to put $(drive) in standby mode
el: Απαιτείται πιστοποίηση για τοποθέτηση του $(drive) σε κατάσταση αναμονής

en: Authentication is required to put a drive into standby mode
el: Απαιτείται πιστοποίηση για τοποθέτηση ενός οδηγού σε κατάσταση αναμονής

en: Authentication is required to read system-level secrets
el: Απαιτείται πιστοποίηση για ανάγνωση μυστικών επιπέδου συστήματος

en: Authentication is required to remove a device from a RAID array
el: Απαιτείται πιστοποίηση για αφαίρεση συσκευής από διάταξη RAID

en: Authentication is required to remove an entry from /etc/fstab file
el: Απαιτείται πιστοποίηση για αφαίρεση καταχώρισης από το αρχείο /etc/fstab

en: Authentication is required to remove an entry from the /etc/crypttab file
el: Απαιτείται πιστοποίηση για αφαίρεση καταχώρισης από το αρχείο /etc/crypttab

en: Authentication is required to rescan $(drive)
el: Απαιτείται πιστοποίηση για επανασάρωση του $(drive)

en: Authentication is required to rescan a device
el: Απαιτείται πιστοποίηση για επανασάρωση συσκευής

en: Authentication is required to retrieve secrets from system-wide configuration
el: Απαιτείται πιστοποίηση για ανάκτηση μυστικών από τη διαμόρφωση όλου του συστήματος

en: Authentication is required to run a SMART self-test
el: Απαιτείται πιστοποίηση για εκτέλεση αυτοδιάγνωσης SMART

en: Authentication is required to securely erase a hard disk
el: Απαιτείται πιστοποίηση για ασφαλές σβήσιμο του σκληρού δίσκου

en: Authentication is required to set SMART data from a blob on $(drive)
el: Απαιτείται πιστοποίηση για ορισμό δεδομένων SMART από ένα μεγάλο δυαδικό αντικείμενο στο $(drive)

en: Authentication is required to set SMART data from blob
el: Απαιτείται πιστοποίηση για ορισμό δεδομένων SMART από blob

en: Authentication is required to set up a loop device
el: Απαιτείται πιστοποίηση για ρύθμιση μιας συσκευής βρόχου

en: Authentication is required to start a RAID array
el: Απαιτείται πιστοποίηση για έναρξη διάταξης RAID

en: Authentication is required to start a SMART self-test on $(drive)
el: Απαιτείται πιστοποίηση για έναρξη αυτοδιάγνωσης SMART στο $(drive)

en: Authentication is required to start/stop data scrubbing of a RAID array
el: Απαιτείται πιστοποίηση για έναρξη/διακοπή εξυγίανσης δεδομένων σε διάταξη RAID

en: Authentication is required to stop a RAID array
el: Απαιτείται πιστοποίηση για διακοπή διάταξης RAID

en: Authentication is required to unlock an encrypted device
el: Απαιτείται πιστοποίηση για ξεκλείδωμα μιας κρυπτογραφημένης συσκευής

en: Authentication is required to unlock the encrypted device $(drive)
el: Απαιτείται πιστοποίηση για ξεκλείδωμα της κρυπτογραφημένης συσκευής $(drive)

en: Authentication is required to unmount $(drive) mounted by another user
el: Απαιτείται πιστοποίηση για την αποπροσάρτηση του $(drive) που προσαρτήθηκε από άλλον χρήστη

en: Authentication is required to unmount $(drive) referenced in the /etc/fstab file
el: Απαιτείται πιστοποίηση για αποπροσάρτηση του $(drive) που αναφέρθηκε στο αρχείο /etc/fstab

en: Authentication is required to unmount a filesystem mounted by another user
el: Η πιστοποίηση απαιτείται για αποπροσάρτηση προσαρτημένου συστήματος αρχείων από άλλον χρήστη

en: Authentication is required to update SMART data
el: Απαιτείται πιστοποίηση για ενημέρωση δεδομένων SMART

en: Authentication is required to update SMART data from $(drive)
el: Απαιτείται πιστοποίηση για ενημέρωση των δεδομένων SMART από το $(drive)

en: Authentication is required to wake up $(drive) from standby mode
el: Απαιτείται πιστοποίηση για ενεργοποίηση του $(drive) από κατάσταση αναμονής

en: Block Device
el: Συσκευή ομάδας

en: Cancel job
el: Ακύρωση εργασίας

en: Cancel job started by another user
el: Η ακύρωση εργασίας ξεκίνησε από άλλον χρήστη

en: Change passphrase for an encrypted device
el: Αλλαγή συνθηματικού για μια κρυπτογραφημένη συσκευή

en: Check power state
el: Έλεγχος κατάστασης ισχύος

en: Delete loop devices
el: Διαγραφή συσκευών βρόχου

en: Eject media
el: Εξαγωγή μέσων

en: Eject media from a drive attached to another seat
el: Εξαγωγή μέσων από οδηγό προσαρτημένο σε άλλη θέση

en: Eject media from a system drive
el: Εξαγωγή μέσων από οδηγό συστήματος

en: Enable/Disable SMART
el: Ενεργοποίηση/απενεργοποίηση SMART

en: GUID Partition Table
el: Πίνακας κατάτμησης GUID

en: Lock an encrypted device unlocked by another user
el: Κλείδωμα μιας κρυπτογραφημένης συσκευής ξεκλειδωμένης από άλλον χρήστη

en: Loop Device
el: Συσκευή βρόχου

en: Manage RAID arrays
el: Διαχείριση διατάξεων RAID

en: Manage loop devices
el: Διαχείριση συσκευών βρόχου

en: Manage swapspace
el: Διαχείριση χώρου swap

en: Master Boot Record
el: Κύρια εγγραφή εκκίνησης

en: Modify a device
el: Τροποποίηση συσκευής

en: Modify a system device
el: Τροποποίηση συσκευής συστήματος

en: Modify drive settings
el: Τροποποίηση ρυθμίσεων οδηγού

en: Modify loop devices
el: Τροποποίηση συσκευών βρόχου

en: Modify system-wide configuration
el: Τροποποίηση διαμόρφωσης όλου του συστήματος

en: Mount a filesystem
el: Προσάρτηση συστήματος αρχείων

en: Mount a filesystem from a device plugged into another seat
el: Προσάρτηση ενός συστήματος αρχείων από μια συνδεμένη συσκευή σε άλλη θέση

en: Mount a filesystem on a system device
el: Προσάρτηση συστήματος αρχείων σε μια συσκευή του συστήματος

en: Mount/unmount filesystems defined in the fstab file with the x-udisks-auth option
el: Προσάρτηση/αποπροσάρτηση συστημάτων αρχείων που ορίστηκαν στο αρχείο fstab με την επιλογή x-udisks-auth

en: Open a device
el: Άνοιγμα συσκευής

en: Open a system device
el: Άνοιγμα συσκευής συστήματος

en: Power off a drive attached to another seat
el: Κλείσιμο οδηγού προσαρτημένου σε άλλη θέση

en: Power off a system drive
el: Κλείσιμο οδηγού συστήματος

en: Power off drive
el: Κλείσιμο οδηγού

en: Rescan a device
el: Επανασάρωση συσκευής

en: Run SMART self-test
el: Εκτέλεση αυτοδιάγνωσης SMART

en: Securely erase a hard disk
el: Ασφαλές σβήσιμο σκληρού δίσκου

en: Send standby command
el: Αποστολή εντολής αναμονής

en: Send standby command to a system drive
el: Αποστολή εντολής αναμονής για οδηγό συστήματος

en: Send standby command to drive on other seat
el: Αποστολή εντολής αναμονής για μετακίνηση σε άλλη θέση

en: Set SMART data from blob
el: Ορισμός δεδομένων SMART από μεγάλο δυαδικό αντικείμενο (blob)

en: Unlock an encrypted device
el: Ξεκλείδωμα κρυπτογραφημένης συσκευής

en: Unlock an encrypted device plugged into another seat
el: Ξεκλείδωμα μιας κρυπτογραφημένης συσκευής προσαρτημένης σε άλλη θέση

en: Unlock an encrypted device specified in the crypttab file with the x-udisks-auth option
el: Ξεκλείδωμα μιας κρυπτογραφημένης συσκευής ορισμένης στο αρχείο crypttab με την επιλογή x-udisks-auth

en: Unlock an encrypted system device
el: Ξεκλείδωμα μιας κρυπτογραφημένης συσκευής του συστήματος

en: Unmount a device mounted by another user
el: Αποπροσάρτηση προσαρτημένης συσκευής από άλλον χρήστη

en: Update SMART data
el: Ενημέρωση δεδομένων SMART

[ctx: disk-hdd]
en: %s Hard Disk
el: Σκληρός δίσκος %s

[ctx: disk-hdd]
en: Hard Disk
el: Σκληρός δίσκος

[ctx: disk-non-rotational]
en: %s Disk
el: Δίσκος %s

[ctx: disk-non-rotational]
en: Disk
el: Δίσκος

[ctx: dos-part-flag]
en: Bootable
el: Εκκινήσιμο

[ctx: drive-card-reader]
en: %s Card Reader
el: Αναγνώστης κάρτας %s

[ctx: drive-with-fixed-media]
en: %s Drive
el: Οδηγός %s

[ctx: drive-with-generic-media]
en: %s Disk
el: Δίσκος %s

[ctx: drive-with-size]
en: %s Drive
el: Οδηγός %s

[ctx: drive-with-size-and-type]
en: %s %s Drive
el: Οδηγός %s %s

[ctx: drive-with-type]
en: %s Drive
el: Οδηγός %s

[ctx: flash-media]
en: %s Card
el: Κάρτα %s

[ctx: fs-type]
en: Ext2 (version %s)
el: Ext2 (έκδοση %s)

[ctx: fs-type]
en: Ext3 (version %s)
el: Ext3 (έκδοση %s)

[ctx: fs-type]
en: Ext4 (version %s)
el: Ext4 (έκδοση %s)

[ctx: fs-type]
en: FAT (12-bit version)
el: FAT (έκδοση 12-bit)

[ctx: fs-type]
en: FAT (16-bit version)
el: FAT (έκδοση 16-bit)

[ctx: fs-type]
en: FAT (32-bit version)
el: FAT (έκδοση 32-bit)

[ctx: fs-type]
en: FAT (version %s)
el: FAT (έκδοση %s)

[ctx: fs-type]
en: ISO 9660 (version %s)
el: ISO 9660 (έκδοση %s)

[ctx: fs-type]
en: Journal for Ext
el: Journal για Ext

[ctx: fs-type]
en: Journal for Ext (version %s)
el: Journal για Ext (έκδοση %s)

[ctx: fs-type]
en: LUKS Encryption
el: Κρυπτογράφηση LUKS

[ctx: fs-type]
en: LUKS Encryption (version %s)
el: Κρυπτογράφηση LUKS (έκδοση %s)

[ctx: fs-type]
en: LVM2 Physical Volume
el: Φυσικός τόμος LVM2

[ctx: fs-type]
en: LVM2 Physical Volume (%s)
el: Φυσικός τόμος LVM2 (%s)

[ctx: fs-type]
en: Linux RAID Member
el: Μέλος RAID Linux

[ctx: fs-type]
en: Linux RAID Member (version %s)
el: Μέλος RAID Linux (έκδοση %s)

[ctx: fs-type]
en: NTFS (version %s)
el: NTFS (έκδοση %s)

[ctx: fs-type]
en: Swap (version %s)
el: Swap (έκδοση %s)

[ctx: fs-type]
en: UDF (version %s)
el: UDF (έκδοση %s)

[ctx: fs-type]
en: Unknown
el: Άγνωστο

[ctx: fs-type]
en: Unknown (%s %s)
el: Άγνωστο (%s %s)

[ctx: fs-type]
en: Unknown (%s)
el: Άγνωστο (%s)

[ctx: fs-type]
en: VMFS (version %s)
el: VMFS (έκδοση %s)

[ctx: fs-type]
en: VMFS Member
el: Μέλος VMFS

[ctx: fs-type]
en: VMFS Member (v%s)
el: Μέλος VMFS (v%s)

[ctx: fs-type]
en: VMFS Volume Member
el: Μέλος τόμου VMFS

[ctx: fs-type]
en: VMFS Volume Member (version %s)
el: Μέλος τόμου VMFS (έκδοση %s)

[ctx: fs-type]
en: XFS (version %s)
el: XFS (έκδοση %s)

[ctx: fs-type]
en: ZFS Device
el: Συσκευή ZFS

[ctx: fs-type]
en: ZFS Device (ZPool version %s)
el: Συσκευή ZFS (Έκδοση ZPool %s)

[ctx: fs-type]
en: exFAT (version %s)
el: exFAT (έκδοση %s)

[ctx: generic-drive]
en: Drive
el: Οδηγός

[ctx: gpt-part-flag]
en: Hidden
el: Κρυφό

[ctx: gpt-part-flag]
en: Legacy BIOS Bootable
el: Παλιό εκκινήσιμο BIOS

[ctx: gpt-part-flag]
en: No Automount
el: Χωρίς αυτόματη προσάρτηση

[ctx: gpt-part-flag]
en: Read-only
el: Μόνο για ανάγνωση

[ctx: gpt-part-flag]
en: System
el: Σύστημα

[ctx: job]
en: ATA Enhanced Secure Erase
el: Βελτιωμένο ασφαλές σβήσιμο ATA

[ctx: job]
en: ATA Secure Erase
el: Ασφαλές σβήσιμο ATA

[ctx: job]
en: Adding Device to Array
el: Προσθήκη συσκευής σε διάταξη

[ctx: job]
en: Cleaning Up
el: Εκκαθάριση

[ctx: job]
en: Creating Filesystem
el: Δημιουργία συστήματος αρχείων

[ctx: job]
en: Creating Partition
el: Δημιουργία κατάτμησης

[ctx: job]
en: Creating RAID Array
el: Δημιουργία διάταξης RAID

[ctx: job]
en: Deleting Partition
el: Διαγραφή κατάτμησης

[ctx: job]
en: Ejecting Medium
el: Εξαγωγή μέσου

[ctx: job]
en: Erasing Device
el: Σβήσιμο συσκευής

[ctx: job]
en: Locking Device
el: Κλείδωμα συσκευής

[ctx: job]
en: Marking Device as Faulty
el: Σημείωση συσκευής ως ελαττωματικής

[ctx: job]
en: Modifying Encrypted Device
el: Τροποποίηση κρυπτογραφημένης συσκευής

[ctx: job]
en: Modifying Filesystem
el: Τροποποίηση συστήματος αρχείων

[ctx: job]
en: Modifying Partition
el: Τροποποίηση κατάτμησης

[ctx: job]
en: Mounting Filesystem
el: Προσάρτηση συστήματος αρχείων

[ctx: job]
en: Removing Device from Array
el: Αφαίρεση συσκευής από διάταξη

[ctx: job]
en: SMART self-test
el: Αυτοδιάγνωση SMART

[ctx: job]
en: Setting Up Loop Device
el: Ρύθμιση συσκευής βρόχου

[ctx: job]
en: Setting Write-Intent Bitmap
el: Ορισμός ψηφιογραφίας στόχου εγγραφής

[ctx: job]
en: Starting RAID Array
el: Έναρξη διάταξης RAID

[ctx: job]
en: Starting Swap Device
el: Έναρξη συσκευής Swap

[ctx: job]
en: Stopping RAID Array
el: Διακοπή διάταξης RAID

[ctx: job]
en: Stopping Swap Device
el: Διακοπή συσκευής Swap

[ctx: job]
en: Unlocking Device
el: Ξεκλείδωμα συσκευής

[ctx: job]
en: Unmounting Filesystem
el: Αποπροσάρτηση συστήματος αρχείων

[ctx: mdraid-desc]
en: RAID Array
el: Συστοιχία RAID

[ctx: mdraid-desc]
en: RAID-0 Array
el: Διάταξη RAID-0

[ctx: mdraid-desc]
en: RAID-1 Array
el: Διάταξη RAID-1

[ctx: mdraid-desc]
en: RAID-10 Array
el: Διάταξη RAID-10

[ctx: mdraid-desc]
en: RAID-4 Array
el: Διάταξη RAID-4

[ctx: mdraid-desc]
en: RAID-5 Array
el: Διάταξη RAID-5

[ctx: mdraid-desc]
en: RAID-6 Array
el: Διάταξη RAID-6

[ctx: media]
en: Floppy
el: Δισκέτα

[ctx: media]
en: SD High Capacity
el: Υψηλή χωρητικότητα SD

[ctx: media]
en: Zip
el: Συσκευή συμπίεσης

[ctx: media-type]
en: Floppy
el: Δισκέτα

[ctx: media-type]
en: Zip
el: Συσκευή συμπίεσης

[ctx: optical-media]
en: %s Disc
el: Δίσκος %s

[ctx: optical-media]
en: Audio %s
el: Ηχητικός %s

[ctx: optical-media]
en: Blank %s
el: Κενός %s

[ctx: optical-media]
en: Mixed %s
el: Μικτός %s

[ctx: part-block]
en: Partition %u of %s
el: Κατάτμηση %u του %s

[ctx: part-drive]
en: Partition %u of %s
el: Κατάτμηση %u στο %s

[ctx: part-loop]
en: Partition %u of %s
el: Κατάτμηση %u του %s

[ctx: part-raid]
en: Partition %u of %s
el: Κατάτμηση %u του %s

[ctx: part-type]
en: Apple Boot
el: Εκκίνηση Apple

[ctx: part-type]
en: Apple Core Storage
el: Αποθήκευση πυρήνα Apple

[ctx: part-type]
en: Apple Label
el: Ετικέτα Apple

[ctx: part-type]
en: Apple Partition Map
el: Χαρτογράφηση κατάτμησης Apple

[ctx: part-type]
en: Apple RAID
el: RAID Apple

[ctx: part-type]
en: Apple RAID (offline)
el: RAID Apple (χωρίς σύνδεση)

[ctx: part-type]
en: Apple TV Recovery
el: Ανάκτηση TV Apple

[ctx: part-type]
en: BIOS Boot
el: Εκκίνηση BIOS

[ctx: part-type]
en: Basic Data
el: Δεδομένα Basic

[ctx: part-type]
en: ChromeOS Firmware
el: Υλικολογισμικό ChromeOS

[ctx: part-type]
en: ChromeOS Kernel
el: Πυρήνας ChromeOS

[ctx: part-type]
en: ChromeOS Reserved
el: Δεσμευμένο ChromeOS

[ctx: part-type]
en: ChromeOS Root Filesystem
el: Ριζικό σύστημα αρχείων ChromeOS

[ctx: part-type]
en: Compaq diagnostics
el: Διαγνωστικά Compaq

[ctx: part-type]
en: Driver
el: Οδηγός

[ctx: part-type]
en: Driver 4.3
el: Οδηγός 4.3

[ctx: part-type]
en: EFI System
el: Σύστημα EFI

[ctx: part-type]
en: Empty
el: Κενό

[ctx: part-type]
en: Extended
el: Εκτεταμένο

[ctx: part-type]
en: Extended Boot Partition
el: Εκτεταμένη κατάτμηση εκκίνησης

[ctx: part-type]
en: FreeBSD Boot
el: Εκκίνηση FreeBSD

[ctx: part-type]
en: FreeBSD Data
el: Δεδομένα FreeBSD

[ctx: part-type]
en: FreeBSD UFS
el: UFS FreeBSD

[ctx: part-type]
en: FreeBSD Vinum
el: Vinum FreeBSD

[ctx: part-type]
en: FreeBSD ZFS
el: ZFS FreeBSD

[ctx: part-type]
en: HP-UX Data
el: Δεδομένα HP-UX

[ctx: part-type]
en: HP-UX Service
el: Υπηρεσία HP-UX

[ctx: part-type]
en: Hibernation
el: Αδρανοποίηση

[ctx: part-type]
en: Hidden FAT12
el: Κρυφό FAT12

[ctx: part-type]
en: Hidden FAT16
el: Κρυφό FAT16

[ctx: part-type]
en: Hidden FAT16 <32M
el: Κρυφό FAT16 <32M

[ctx: part-type]
en: Hidden HPFS/NTFS
el: Κρυφό HPFS/NTFS

[ctx: part-type]
en: Hidden W95 FAT16 (LBA)
el: Κρυφό W95 FAT16 (LBA)

[ctx: part-type]
en: Hidden W95 FAT32
el: Κρυφό W95 FAT32

[ctx: part-type]
en: Hidden W95 FAT32 (LBA)
el: Κρυφό W95 FAT32 (LBA)

[ctx: part-type]
en: Linux Extended
el: Εκτεταμένο Linux

[ctx: part-type]
en: Linux Filesystem
el: Σύστημα αρχείων Linux

[ctx: part-type]
en: Linux Home Partition
el: Αρχική κατάτμηση Linux

[ctx: part-type]
en: Linux LVM
el: LVM Linux

[ctx: part-type]
en: Linux RAID
el: RAID Linux

[ctx: part-type]
en: Linux RAID auto
el: Αυτόματο RAID Linux

[ctx: part-type]
en: Linux Reserved
el: Δεσμευμένο Linux

[ctx: part-type]
en: Linux Root Partition (x86)
el: Ριζική κατάτμηση Linux (x86)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Partition (x86_64)
el: Ριζική κατάτμηση Linux (x86_64)

[ctx: part-type]
en: Linux Server Data Partition
el: Διακομιστής Linux κατάτμησης δεδομένων

[ctx: part-type]
en: MBR Partition Scheme
el: Σχήμα κατάτμησης MBR

[ctx: part-type]
en: Microsoft LDM data
el: Δεδομένα LDM Microsoft

[ctx: part-type]
en: Microsoft LDM metadata
el: Μεταδεδομένα LDM Microsoft

[ctx: part-type]
en: Microsoft Reserved
el: Δεσμευμένο Microsoft

[ctx: part-type]
en: Microsoft Windows Recovery Environment
el: Περιβάλλον ανάκτησης Microsoft Windows

[ctx: part-type]
en: NetBSD Concatenated
el: Συνενωμένο NetBSD

[ctx: part-type]
en: NetBSD Encrypted
el: Κρυπτογραφημένο NetBSD

[ctx: part-type]
en: NetBSD FFS
el: FFS NetBSD

[ctx: part-type]
en: NetBSD LFS
el: LFS NetBSD

[ctx: part-type]
en: NetBSD RAID
el: RAID NetBSD

[ctx: part-type]
en: ProDOS file system
el: Σύστημα αρχείων ProDOS

[ctx: part-type]
en: Solaris Alternate Sector
el: Εναλλακτικός τομέας Solaris

[ctx: part-type]
en: Solaris Backup
el: Αντίγραφο ασφαλείας Solaris

[ctx: part-type]
en: Solaris Boot
el: Εκκίνηση Solaris

[ctx: part-type]
en: Solaris Reserved
el: Δεσμευμένο Solaris

[ctx: part-type]
en: Solaris Reserved (2)
el: Δεσμευμένο Solaris (2)

[ctx: part-type]
en: Solaris Reserved (3)
el: Δεσμευμένο Solaris (3)

[ctx: part-type]
en: Solaris Reserved (4)
el: Δεσμευμένο Solaris (4)

[ctx: part-type]
en: Solaris Reserved (5)
el: Δεσμευμένο Solaris (5)

[ctx: part-type]
en: Solaris Root
el: Ριζικό Solaris

[ctx: part-type]
en: Solaris boot
el: Εκκίνηση Solaris

[ctx: part-type]
en: Unused
el: Αχρησιμοποίητο

[ctx: part-type]
en: VMWare VMFS
el: VMFS VMWare

[ctx: partition-info]
en: Unknown
el: Άγνωστο

[ctx: partition-subtype]
en: Generic
el: Γενικά

[ctx: partition-subtype]
en: Other
el: Άλλο

[ctx: unknown-job]
en: Unknown (%s)
el: Άγνωστο (%s)
