udisks 2.9.0 - en to fi translation catalogue (200 entries)

en: Apple Partition Map
fi: Apple-osiokartta

en: Authentication is required to abort a SMART self-test on $(drive)
fi: Tunnistautuminen vaaditaan levyn $(drive) SMART-testin pysäyttämistä varten

en: Authentication is required to add a device to a RAID array
fi: Tunnistautuminen vaaditaan laitteen lisäämiseksi RAID-pakkaan

en: Authentication is required to add an entry to the /etc/crypttab file
fi: Tunnistautuminen vaaditaan tietueen lisäämiseksi /etc/crypttab-tiedostoon

en: Authentication is required to add an entry to the /etc/fstab file
fi: Tunnistautuminen vaaditaan tietueen lisäämiseksi /etc/fstab-tiedostoon

en: Authentication is required to cancel a job
fi: Tunnistautuminen vaaditaan työn perumista varten

en: Authentication is required to cancel a job started by another user
fi: Tunnistautuminen vaaditaan toisen käyttäjän aloittaman työn perumista varten

en: Authentication is required to change the filesystem label on $(drive)
fi: Tunnistautuminen vaaditaan aseman $(drive) tiedostojärjestelmän nimikkeen vaihtamiseksi

en: Authentication is required to change the passphrase for an encrypted device
fi: Salatun laitteen salasanan vaihto vaatii tunnistautumisen

en: Authentication is required to check the power state
fi: Virran tilan tarkistus vaatii tunnistautumisen

en: Authentication is required to configure settings for $(drive)
fi: Tunnistautuminen vaaditaan kohteen $(drive) asetuksien muuttamista varten

en: Authentication is required to create a RAID array
fi: Tunnistautuminen vaaditaan RAID-pakan luomista varten

en: Authentication is required to create a partition on $(drive)
fi: Tunnistautuminen vaaditaan osion luomiseksi laitteelle $(drive)

en: Authentication is required to delete a RAID array
fi: Tunnistautuminen vaaditan RAID-pakan poistamiseksi

en: Authentication is required to disable SMART on $(drive)
fi: Tunnistautuminen vaaditaan aseman $(drive) SMART-tietojen käytöstä poistamista varten

en: Authentication is required to eject $(drive)
fi: Tunnistautuminen vaaditaan kohteen $(drive) poistamiseksi

en: Authentication is required to eject media
fi: Tunnistautuminen vaaditaan levyn poistamiseksi

en: Authentication is required to enable SMART on $(drive)
fi: Tunnistautuminen vaaditaan aseman $(drive) SMART-tietojen käyttöönottamista varten

en: Authentication is required to format $(drive)
fi: Tunnistautuminen vaaditaan kohteen $(drive) alustamiseksi

en: Authentication is required to lock an encrypted device unlocked by another user
fi: Toisen käyttäjän avaaman salatun laitteen lukitseminen vaatii tunnistautumisen

en: Authentication is required to lock the encrypted device $(drive) unlocked by another user
fi: Tunnistautuminen vaaditaan laitteen $(drive) lukitsemista varten jonka lukituksen toinen käyttäjä on avannut

en: Authentication is required to manage LVM
fi: LVM hallinta vaatii tunnistautumisen

en: Authentication is required to manage RAID arrays
fi: Tunnistautuminen vaaditaan RAID-pakkojen hallintaa varten

en: Authentication is required to modify a device
fi: Tunnistautuminen vaaditaan laitteen muokkausta varten

en: Authentication is required to modify drive settings
fi: Tunnistautuminen vaaditaan aseman asetuksien muuttamiseksi

en: Authentication is required to modify system-wide configuration
fi: Tunnistautuminen vaaditaan järjestelmän laajuisia muutoksia varten

en: Authentication is required to modify the /etc/crypttab file
fi: Tunnistautuminen vaaditaan /etc/crypttab-tiedoston muokkausta varten

en: Authentication is required to modify the /etc/fstab file
fi: Tunnistautuminen vaaditaan /etc/fstab-tiedoston muokkausta varten

en: Authentication is required to modify the partition on device $(drive)
fi: Tunnistautuminen vaaditaan laitteen $(drive) osioiden muokkaamista varten

en: Authentication is required to modify the system configuration
fi: Tunnistautuminen vaaditaan järjestelmän asetusten muuttamiseksi

en: Authentication is required to mount $(drive)
fi: Tunnistautuminen vaaditaan aseman $(drive) liittämistä varten

en: Authentication is required to mount the filesystem
fi: Tunnistautuminen vaaditaan tiedostojärjestelmän liittämistä varten

en: Authentication is required to mount/unmount the filesystem
fi: Tunnistautuminen vaaditaan tiedostojärjestelmän liittämiseksi tai poistamiseksi

en: Authentication is required to open $(drive) for reading
fi: Tunnistautuminen vaaditaan kohteen $(drive) avaamiseksi lukemista varten

en: Authentication is required to open $(drive) for writing
fi: Tunnistautuminen vaaditaan kohteen $(drive) avaamiseksi kirjoittamista varten

en: Authentication is required to open a device
fi: Tunnistautuminen vaaditaan laitteen avaamiseksi

en: Authentication is required to perform a secure erase of $(drive)
fi: Tunnistautuminen vaaditaan aseman $(drive) Secure Erase -tyhjentämistä varten

en: Authentication is required to power off $(drive)
fi: Tunnistautuminen vaaditaan aseman $(drive) sammuttamista varten

en: Authentication is required to power off a drive
fi: Tunnistautuminen vaaditaan aseman virran sammuttamista varten

en: Authentication is required to put $(drive) in standby mode
fi: Tunnistautuminen vaaditaan aseman $(drive) asettamiseksi valmiustilaan

en: Authentication is required to put a drive into standby mode
fi: Tunnistautuminen vaaditaan aseman valmiustilaan asettamista varten

en: Authentication is required to remove a device from a RAID array
fi: Tunnistautuminen vaaditaan laitteen poistamiseksi RAID-pakasta

en: Authentication is required to remove an entry from /etc/fstab file
fi: Tunnistautuminen vaaditaan tietueen poistamiseksi /etc/fstab-tiedostosta

en: Authentication is required to remove an entry from the /etc/crypttab file
fi: Tunnistautuminen vaaditaan tietueen poistamiseksi /etc/crypttab-tiedostosta

en: Authentication is required to rescan a device
fi: Laitteen uudelleen skannaaminen vaatii tunnistautumisen

en: Authentication is required to run a SMART self-test
fi: Tunnistautuminen vaaditaan SMART-itsetestien suorittamista varten

en: Authentication is required to securely erase a hard disk
fi: Tunnistautuminen vaaditaan kiintolevyn Secure Erase -tyhjentämistä varten

en: Authentication is required to start a RAID array
fi: Tunnistautuminen vaaditaan RAID-pakan käynnistystä varten

en: Authentication is required to start a SMART self-test on $(drive)
fi: Tunnistautuminen vaaditaan levyn $(drive) SMART-testin käynnistämistä varten

en: Authentication is required to stop a RAID array
fi: Tunnistautuminen vaaditaan RAID-pakan pysäyttämistä varten

en: Authentication is required to unlock an encrypted device
fi: Salatun laitteen lukituksen avaaminen vaatii tunnistautumisen

en: Authentication is required to unlock the encrypted device $(drive)
fi: Tunnistautuminen vaaditaan salatun laitteen $(drive) lukituksen avausta varten

en: Authentication is required to unmount a filesystem mounted by another user
fi: Tunnistautuminen vaaditaan toisen käyttäjän liittämän tiedostojärjestelmän irrottamista varten

en: Authentication is required to update SMART data
fi: Tunnistautuminen vaaditaan SMART-tietojen päivittämistä varten

en: Authentication is required to update SMART data from $(drive)
fi: Tunnistautuminen vaaditaan levyn $(drive) SMART-tietojen päivittämistä varten

en: Cancel job
fi: Peru työ

en: Cancel job started by another user
fi: Peru toisen käyttäjän aloittama työ

en: Change passphrase for an encrypted device
fi: Vaihda salatun laitteen salasana

en: Check power state
fi: Tarkista virran tila

en: Eject media
fi: Poista levy asemasta

en: Enable/Disable SMART
fi: Ota/Poista SMART käytöstä

en: GUID Partition Table
fi: GUID-osiotaulu

en: Lock an encrypted device unlocked by another user
fi: Lukitse toisen käyttäjän avaama salattu laite

en: Login failed: %s
fi: Sisäänkirjautuminen epäonnistui: %s

en: Logout failed: %s
fi: Uloskirjautuminen epäonnistui: %s

en: Manage BTRFS
fi: BTRFS hallinta

en: Manage LVM
fi: LVM hallinta

en: Manage RAID arrays
fi: Hallitse RAID-pakkoja

en: Manage iSCSI
fi: iSCSI hallinta

en: Modify a device
fi: Muokkaa laitetta

en: Modify a system device
fi: Muokkaa järjestelmälaitetta

en: Modify drive settings
fi: Muokkaa aseman asetuksia

en: Modify system-wide configuration
fi: Muokkaa järjestelmän laajuisia asetuksia

en: Mount a filesystem
fi: Liitä tiedostojärjestelmä

en: Mount a filesystem on a system device
fi: Liitä järjestelmälaitteella sijaitseva tiedostojärjestelmä

en: Open a device
fi: Avaa laite

en: Open a system device
fi: Avaa järjestelmälaite

en: Power off a system drive
fi: Sammuta järjestelmäasema

en: Power off drive
fi: Sammuta virta asemasta

en: Rescan a device
fi: Skannaa laite uudelleen

en: Run SMART self-test
fi: Suorita SMART-itsetesti

en: Securely erase a hard disk
fi: Tee Secure Erase -tyhjennys kiintolevylle

en: Unlock an encrypted device
fi: Avaa salatun laitteen lukitus

en: Unlock an encrypted system device
fi: Avaa salatun järjestelmälaitteen lukitus

en: Unmount a device mounted by another user
fi: Irrota toisen käyttäjän liittämä laite

en: Update SMART data
fi: Päivitä SMART-tiedot

[ctx: byte-size-pow10]
en: %s (%s bytes)
fi: %s (%s tavua)

[ctx: byte-size-pow10]
en: GB
fi: Gt

[ctx: byte-size-pow10]
en: KB
fi: Kt

[ctx: byte-size-pow10]
en: MB
fi: Mt

[ctx: byte-size-pow10]
en: TB
fi: Tt

[ctx: byte-size-pow2]
en: %s (%s bytes)
fi: %s (%s tavua)

[ctx: byte-size-pow2]
en: GiB
fi: Git

[ctx: byte-size-pow2]
en: KiB
fi: Kit

[ctx: byte-size-pow2]
en: MiB
fi: Mit

[ctx: byte-size-pow2]
en: TiB
fi: Tit

[ctx: disk-hdd]
en: %s Hard Disk
fi: Kiintolevy (%s)

[ctx: disk-hdd]
en: Hard Disk
fi: Kiintolevy

[ctx: disk-non-rotational]
en: %s Disk
fi: Levy (%s)

[ctx: disk-non-rotational]
en: Disk
fi: Levy

[ctx: drive-card-reader]
en: %s Card Reader
fi: Kortinlukija (%s)

[ctx: drive-with-fixed-media]
en: %s Drive
fi: Asema (%s)

[ctx: drive-with-generic-media]
en: %s Disk
fi: Levy (%s)

[ctx: drive-with-size]
en: %s Drive
fi: Asema (%s)

[ctx: drive-with-size-and-type]
en: %s %s Drive
fi: %s %s asema

[ctx: drive-with-type]
en: %s Drive
fi: Asema (%s)

[ctx: flash-media]
en: %s Card
fi: Kortti (%s)

[ctx: fs-type]
en: Ext2 (version %s)
fi: Ext2 (versio %s)

[ctx: fs-type]
en: Ext3 (version %s)
fi: Ext3 (versio %s)

[ctx: fs-type]
en: Ext4 (version %s)
fi: Ext4 (versio %s)

[ctx: fs-type]
en: FAT (12-bit version)
fi: FAT (12-bittinen versio)

[ctx: fs-type]
en: FAT (16-bit version)
fi: FAT (16-bittinen versio)

[ctx: fs-type]
en: FAT (32-bit version)
fi: FAT (32-bittinen versio)

[ctx: fs-type]
en: FAT (version %s)
fi: FAT (versio %s)

[ctx: fs-type]
en: ISO 9660 (version %s)
fi: ISO 9660 (versio %s)

[ctx: fs-type]
en: LUKS Encryption
fi: LUKS-salaus

[ctx: fs-type]
en: LUKS Encryption (version %s)
fi: LUKS-salaus (versio %s)

[ctx: fs-type]
en: Linux RAID Member
fi: Linux RAID jäsen

[ctx: fs-type]
en: Linux RAID Member (version %s)
fi: Linux RAID jäsen(versio %s)

[ctx: fs-type]
en: NTFS (version %s)
fi: NTFS (versio %s)

[ctx: fs-type]
en: Swap (version %s)
fi: Swap (versio %s)

[ctx: fs-type]
en: UDF (version %s)
fi: UDF (versio %s)

[ctx: fs-type]
en: Unknown
fi: Tuntematon

[ctx: fs-type]
en: Unknown (%s %s)
fi: Tuntematon (%s %s)

[ctx: fs-type]
en: Unknown (%s)
fi: Tuntematon (%s)

[ctx: fs-type]
en: VMFS (version %s)
fi: VMFS (versio %s)

[ctx: fs-type]
en: XFS (version %s)
fi: XFS (versio %s)

[ctx: fs-type]
en: ZFS Device
fi: ZFS-laite

[ctx: fs-type]
en: ZFS Device (ZPool version %s)
fi: ZFS-laite (ZPool-versio %s)

[ctx: fs-type]
en: exFAT (version %s)
fi: exFAT (versio %s)

[ctx: generic-drive]
en: Drive
fi: Asema

[ctx: gpt-part-flag]
en: Hidden
fi: Piilotettu

[ctx: gpt-part-flag]
en: Read-only
fi: Vain luku

[ctx: gpt-part-flag]
en: System
fi: Järjestelmä

[ctx: job]
en: Adding Device to Array
fi: Lisätään laitetta pakkaan

[ctx: job]
en: Cleaning Up
fi: Siivotaan

[ctx: job]
en: Creating Filesystem
fi: Luodaan tiedostojärjestelmää

[ctx: job]
en: Creating Partition
fi: Luodaan osiota

[ctx: job]
en: Creating RAID Array
fi: Luodaan RAID-pakkaa

[ctx: job]
en: Deleting Partition
fi: Poistetaan osiota

[ctx: job]
en: Erasing Device
fi: Tyhjennetään laitetta

[ctx: job]
en: Locking Device
fi: Lukitaan laite

[ctx: job]
en: Marking Device as Faulty
fi: Merkitään laitetta virheelliseksi

[ctx: job]
en: Modifying Encrypted Device
fi: Muokataan salattua laitetta

[ctx: job]
en: Modifying Filesystem
fi: Muokataan tiedostojärjestelmää

[ctx: job]
en: Modifying Partition
fi: Muokataan osiota

[ctx: job]
en: Mounting Filesystem
fi: Liitetään tiedostojärjestelmää

[ctx: job]
en: Removing Device from Array
fi: Poistetaan laitetta pakasta

[ctx: job]
en: SMART self-test
fi: SMART-testi

[ctx: job]
en: Starting RAID Array
fi: Käynnistetään RAID-pakkaa

[ctx: job]
en: Starting Swap Device
fi: Käynnistetään SWAP-laitetta

[ctx: job]
en: Stopping RAID Array
fi: Pysäytetään RAID-pakkaa

[ctx: job]
en: Stopping Swap Device
fi: Pysäytetään SWAP-laitetta

[ctx: job]
en: Unlocking Device
fi: Avataan laitteen lukitus

[ctx: job]
en: Unmounting Filesystem
fi: Irrotetaan tiedostojärjestelmää

[ctx: mdraid-desc]
en: RAID Array
fi: RAID-pakka

[ctx: mdraid-desc]
en: RAID-0 Array
fi: RAID-0-pakka

[ctx: mdraid-desc]
en: RAID-1 Array
fi: RAID-1-pakka

[ctx: mdraid-desc]
en: RAID-10 Array
fi: RAID-10-pakka

[ctx: mdraid-desc]
en: RAID-4 Array
fi: RAID-4-pakka

[ctx: mdraid-desc]
en: RAID-5 Array
fi: RAID-5-pakka

[ctx: mdraid-desc]
en: RAID-6 Array
fi: RAID-6-pakka

[ctx: media]
en: Floppy
fi: Levyke

[ctx: media]
en: MemoryStick
fi: Muistitikku

[ctx: media-type]
en: Floppy
fi: Levyke

[ctx: optical-media]
en: %s Disc
fi: Levy (%s)

[ctx: optical-media]
en: Blank %s
fi: Tyhjä %s

[ctx: part-block]
en: Partition %u of %s
fi: Osio %u/%s

[ctx: part-drive]
en: Partition %u of %s
fi: Osio %u/%s

[ctx: part-loop]
en: Partition %u of %s
fi: Osio %u/%s

[ctx: part-raid]
en: Partition %u of %s
fi: Osio %u/%s

[ctx: part-type]
en: Apple Partition Map
fi: Apple-osiokartta

[ctx: part-type]
en: Compaq diagnostics
fi: Compaq-diagnostiikka

[ctx: part-type]
en: Driver
fi: Ajuri

[ctx: part-type]
en: Driver 4.3
fi: Ajuri 4.3

[ctx: part-type]
en: EFI System
fi: EFI-järjestelmä

[ctx: part-type]
en: Empty
fi: Tyhjä

[ctx: part-type]
en: Extended
fi: Laajennettu

[ctx: part-type]
en: HP-UX Service
fi: HP-UX palvelu

[ctx: part-type]
en: Hibernation
fi: Horrostila

[ctx: part-type]
en: Hidden FAT12
fi: Piilotettu FAT12

[ctx: part-type]
en: Hidden FAT16
fi: Piilotettu FAT16

[ctx: part-type]
en: Hidden FAT16 <32M
fi: Piilotettu FAT16 <32M

[ctx: part-type]
en: Hidden HPFS/NTFS
fi: Piilotettu HPFS/NTFS

[ctx: part-type]
en: Hidden W95 FAT16 (LBA)
fi: Piilotettu W95 FAT16 (LBA)

[ctx: part-type]
en: Hidden W95 FAT32
fi: Piilotettu W95 FAT32

[ctx: part-type]
en: Hidden W95 FAT32 (LBA)
fi: Piilotettu W95 FAT32 (LBA)

[ctx: part-type]
en: Linux Extended
fi: Linux laajennettu

[ctx: part-type]
en: Linux Filesystem
fi: Linux-tiedostojärjestelmä

[ctx: part-type]
en: Linux Home Partition
fi: Linux kotiosio

[ctx: part-type]
en: Linux Root Partition (x86)
fi: Linux juuriosio (x86)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Partition (x86_64)
fi: Linux juuriosio (x86_64)

[ctx: part-type]
en: Microsoft Windows Recovery Environment
fi: Microsoft Windows -palautusympäristö

[ctx: part-type]
en: NetBSD Encrypted
fi: NetBSD salattu

[ctx: part-type]
en: ProDOS file system
fi: ProDOS-tiedostojärjestelmä

[ctx: part-type]
en: Solaris Root
fi: Solaris juuri

[ctx: part-type]
en: Unused
fi: Käyttämätön

[ctx: partition-info]
en: Unknown
fi: Tuntematon

[ctx: partition-subtype]
en: Other
fi: Muu

[ctx: unknown-job]
en: Unknown (%s)
fi: Tuntematon (%s)
