NetworkManager - en to gl translation catalogue (405 entries)

en: # Created by NetworkManager
gl: # Creado por NetworkManager

en: # Merged from %s
gl: # Fusionado desde %s

en: %d (unknown)
gl: %d (descoñecido)

en: %s.  Please use --help to see a list of valid options.
gl: %s. Use --help para ver a lista das opcións válidas.

en: '%s' has to be alone
gl: «%s» ten que estar só

en: '%s' not among [%s]
gl: '%s' non entre [%s]

en: (default)
gl: (por omisión)

en: (none)
gl: (ningún)

en: (unknown)
gl: (descoñecido)

en: 0 (NONE)
gl: 0 (NINGÚN)

en: 0 (disabled)
gl: 0 (desactivado)

en: 0 (none)
gl: 0 (ningún)

en: 802.1X supplicant configuration failed
gl: Fallou a configuación do 802.1X supplicant

en: 802.1X supplicant disconnected
gl: 802.1X supplicant desconectado

en: 802.1X supplicant failed
gl: Fallou o 802.1X supplicant

en: 802.1X supplicant took too long to authenticate
gl: O 802.1X supplicant votou demasiado tempo para autenticarse

en: A dependency of the connection failed
gl: Fallou unha dependencia da conexión

en: A problem with the RFC 2684 Ethernet over ADSL bridge
gl: Produciuse un problema coa Ethernet RFC 2684 sobre bridge ADSL

en: A secondary connection of the base connection failed
gl: Fallou a conexión secundaria da conexión base

en: Access Point
gl: Punto de acceso

en: Activate
gl: Activado

en: Activate a connection
gl: Activar unha conexión

en: Active Backup
gl: Respaldo activo

en: Active connection details
gl: Activar detalles da conexión

en: Ad-Hoc Network
gl: Rede Ad-Hoc

en: Add
gl: Engadir

en: Add...
gl: Engadir…

en: Addresses
gl: Enderezos

en: Aging time
gl: Tempo de envecellamento

en: Allow control of network connections
gl: Permitir o control das conexións de rede

en: Allowed authentication methods:
gl: Métodos de autenticación permitidos:

en: An http(s) address for checking internet connectivity
gl: Un enderezo http(s) para comprobar a conectividade a internet

en: Are you sure you want to delete the connection '%s'?
gl: Ten certeza que quere eliminar a conexión «%s»?

en: Ask for this password every time
gl: Preguntar por esta contrasinal cada vez

en: Authentication
gl: Autenticación

en: Authentication required by wireless network
gl: A rede sen fíos require autenticación

en: AutoIP service error
gl: Erro no servizo AutoIP

en: AutoIP service failed
gl: O servizo AutoIP fallou

en: AutoIP service failed to start
gl: O servizo AutoIP fallou ao iniciar

en: Automatic
gl: Automático

en: Automatic (DHCP-only)
gl: Automático (só DHCP)

en: Automatically connect
gl: Conectar automaticamente

en: Available to all users
gl: Dispoñíbel para todos os usuarios

en: Bond connection %d
gl: Conexión Bond %d

en: Bridge connection %d
gl: Conexión Bridge %d

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Carrier/link changed
gl: Cambiou o «carrier»/ligazón

en: Channel
gl: Canle

en: Cloned MAC address
gl: Clonar enderezo MAC

en: Closing %s failed: %s
gl: O peche de %s fallou: %s

en: Config file location
gl: Localización do ficheiro de configuración

en: Connected
gl: Conectado

en: Connecting
gl: Conectando

en: Connecting...
gl: Conectando…

en: Connection '%s' (%s) successfully deleted.
gl: Conexión «%s» (%s) eliminada con éxito.

en: Connection is already active
gl: A conexión xa está activa

en: Connection profile details
gl: Detalles do perfíl da conexión

en: Connection sharing via a protected Wi-Fi network
gl: Conexión compartida a través dunha rede Wi-Fi protexida

en: Connection sharing via an open Wi-Fi network
gl: Conexión compartida a través dunha rede Wi-Fi aberta

en: Connection successfully activated (D-Bus active path: %s)
gl: Conexión activada con éxito (ruta activa de D-Bus: %s)

en: Could not activate connection: %s
gl: Non foi posíbel activar a conexión: %s

en: Could not contact NetworkManager: %s.
gl: Non foi posíbel contactar con NetworkManager: %s.

en: Could not daemonize: %s [error %u]
gl: Non foi posíbel crear o daemon: %s [error %u]

en: Could not decode private key.
gl: Non puido ser decodificada a chave privada.

en: Could not delete connection '%s': %s
gl: Non foi posíbel eliminar a conexión «%s»: %s

en: Could not generate random data.
gl: Non foi posíbel xerar datos aleatorios.

en: Could not parse arguments
gl: Non foi posíbel analizar os argumentos

en: Couldn't decode PKCS#12 file: %d
gl: Non fo posíbel decodificar o ficheiro PKCS#12: %d

en: Couldn't decode PKCS#12 file: %s
gl: Non foi posíbel decodificar o ficheiro PKCS#12: %s

en: Couldn't decode PKCS#8 file: %s
gl: Non foi posíbel decodificar o ficheiro PKCS#8: %s

en: Couldn't decode certificate: %d
gl: Non foi posíbel decodificar o certificado: %d

en: Couldn't decode certificate: %s
gl: Non se puido decodificar o certificado: %s

en: Couldn't initialize PKCS#12 decoder: %d
gl: Non foi posíbel iniciar o decodificador PKCS#12: %d

en: Couldn't initialize PKCS#12 decoder: %s
gl: Non foi posíbel iniciar o decodificador PKCS#12: %s

en: Couldn't initialize PKCS#8 decoder: %s
gl: Non foi posíbel iniciar o decodificador PKCS#8: %s

en: Couldn't verify PKCS#12 file: %d
gl: Non foi posíbel verficar o ficheiro PKCS#12: %d

en: Couldn't verify PKCS#12 file: %s
gl: Non foi posíbel verificar o ficheiro PKCS#12: %s

en: Create
gl: Crear

en: DCB or FCoE setup failed
gl: Fallou a configuración de DCB ou FCoE

en: DHCP client error
gl: Erro no cliente DHCP

en: DHCP client failed
gl: O cliente DHCP fallou

en: DHCP client failed to start
gl: O cliente DHCP fallou ao iniciar

en: DNS servers
gl: Servidores DNS

en: DSL connection %d
gl: Conexión DSL %d

en: Datagram
gl: Datagrama

en: Deactivate
gl: Desactivado

en: Delete
gl: Eliminar

en: Destination
gl: Destino

en: Device
gl: Dispositivo

en: Device '%s' successfully activated with '%s'.
gl: Éxito: «%s» activado con éxito con «%s».

en: Device details
gl: Detalles do dispositivo

en: Device disconnected by user or client
gl: Dispositivo desconectado polo usuario ou cliente

en: Device is now managed
gl: O dispositivo agora está xestionado

en: Device is now unmanaged
gl: O dispositivo está agora non xestionado

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Don't become a daemon
gl: Non converter en daemon

en: Don't print anything
gl: Non imprimir nada

en: Edit a connection
gl: Editar unha conexión

en: Edit...
gl: Editar…

en: Enable STP (Spanning Tree Protocol)
gl: Activar STP (Spanning Tree Protocol)

en: Enable or disable Wi-Fi devices
gl: Activar ou desactivar os dispositivos Wi-Fi

en: Enable or disable WiMAX mobile broadband devices
gl: Activar ou desactivar os dispositivos de banda larga móbil WIMAX

en: Enable or disable mobile broadband devices
gl: Activar ou desactivar os dispositivos de banda ancha móbiles

en: Enable or disable system networking
gl: Activar ou desactivar a rede do sistema

en: Enter connection type:
gl: Introduza o tipo de conexión:

en: Error initializing certificate data: %s
gl: Produciuse un erro ao iniciar a certificación dos datos: %s

en: Error updating secrets for %s: %s
gl: Produciuse un erro ao actualizar os segredos para %s: %s

en: Error: %s - no such connection profile.
gl: Erro: %s - non existe o perfíl de conexión.

en: Error: %s argument is missing.
gl: Erro: falta o argumento %s

en: Error: %s.
gl: Erro: %s.

en: Error: %s: %s.
gl: Erro: %s: %s.

en: Error: '%s' argument is missing.
gl: Erro: falta o argumento «%s».

en: Error: '%s' is not a valid monitoring mode; use '%s' or '%s'.
gl: Erro: «%s» non é un modo de monitorización válido; use «%s» ou «%s».

en: Error: '%s' is not valid argument for '%s' option.
gl: Erro: «%s» non é un argumento válido para a opción «%s».

en: Error: 'device show': %s
gl: Erro: «dev show»: %s

en: Error: 'device status': %s
gl: Erro: «device status»: %s

en: Error: 'general logging': %s
gl: Erro: 'rexistro xeral': %s

en: Error: 'general permissions': %s
gl: Erro: «permisos xerais»: %s

en: Error: Access point with bssid '%s' not found.
gl: Erro: non foi posíbel atopar o punto de acceso con bssid «%s».

en: Error: BSSID to connect to (%s) differs from bssid argument (%s).
gl: Erro: BSSID ao que conectar (%s) difire do argumento bssid (%s).

en: Error: Connection activation failed: %s
gl: Erro: Produciuse un fallo ao activar a conexión: %s

en: Error: Device '%s' is not a Wi-Fi device.
gl: Erro: O dispositivo «%s» non é un dispositivo Wi-Fi.

en: Error: Device '%s' not found.
gl: Erro: Non é posíbel encontrar o dispositivo %s.

en: Error: NetworkManager is not running.
gl: Erro: NetworkManager non está a funcionar.

en: Error: No Wi-Fi device found.
gl: Erro: Non se atopou o dispositivo Wi-Fi.

en: Error: No access point with BSSID '%s' found.
gl: Erro: Non foi posíbel atopar o punto de acceso con BSSID «%s».

en: Error: No network with SSID '%s' found.
gl: Error: no se atopou a rede co SSID «%s».

en: Error: Option '%s' is unknown, try 'nmcli -help'.
gl: Erro: A opción «%s» é descoñecida, tente «nmcli --help»

en: Error: Option '--pretty' is mutually exclusive with '--terse'.
gl: Erro: A opción «--pretty» é mutuamente exclusiva con «--terse».

en: Error: Option '--pretty' is specified the second time.
gl: Erro: A opción «--pretty» especifícase en segundo lugar.

en: Error: Option '--terse' is mutually exclusive with '--pretty'.
gl: Erro: A opción «--terse» é mutuamente exclusiva con «--pretty».

en: Error: Option '--terse' is specified the second time.
gl: Erro: A opción «--terse» especifícase en segundo lugar.

en: Error: Parameter '%s' is neither SSID nor BSSID.
gl: Erro: o parámetro «%s» non é SSID ou BSSID.

en: Error: SSID or BSSID are missing.
gl: Erro: falta o SSID ou o BSSID

en: Error: Timeout %d sec expired.
gl: Erro: Alcanzouse o tempo de espera de %d segundos.

en: Error: bssid argument value '%s' is not a valid BSSID.
gl: Erro: O valor do argumento bssid «%s» non é un BSSID válido.

en: Error: invalid extra argument '%s'.
gl: Erro: parámetro adicional non válido: «%s».

en: Error: missing argument for '%s' option.
gl: Erro: falta o argumento para a opción «%s».

en: Error: polkit agent initialization failed: %s
gl: Erro: produciuse un fallo ao iiniciar o xecte de plkit: %s

en: Error: secret agent initialization failed
gl: Erro: produciuse un fallo ao iniciar do axente secreto

en: Error: wep-key-type argument value '%s' is invalid, use 'key' or 'phrase'.
gl: Erro: o valor do argumento wep-key-type «%s» non é válido, use «key» ou «phrase»

en: Ethernet device
gl: Dispositivo Ethernet

en: Exit immediately if NetworkManager is not running or connecting
gl: Saír inmediatamente de NetworkManager se non está a funcionar.

en: Failed to decode PKCS#8 private key.
gl: Produciuse un erro ao descifrar a chave privada PKCS#8.

en: Failed to decode certificate.
gl: Fallou ao decodificar o certificado

en: Failed to decrypt the private key.
gl: Produciuse un erro ao descifrar a chave privada

en: Failed to decrypt the private key: %d.
gl: Produciuse un erro ao descifrar a chave privada: %d.

en: Failed to decrypt the private key: decrypted data too large.
gl: Produciuse un erro ao descifrar a chave privada: os datos descifrados son moi grandes.

en: Failed to decrypt the private key: unexpected padding length.
gl: Produciuse un fallo ao descifrar a chave privada: lonxitude de desprazamento non esperada.

en: Failed to encrypt: %d.
gl: Produciuse un erro ao cifrar: %d.

en: Failed to finalize decryption of the private key: %d.
gl: Produciuse un erro ao finalizar o descifrado da chave privada: %d.

en: Failed to find expected PKCS#8 end tag '%s'.
gl: Produciuse un fallo ao buscar a etiqueta de finalización «%s» de PKCS#8.

en: Failed to find expected PKCS#8 start tag.
gl: Produciuse un fallo ao buscar a etiqueta de inicio «%s» de PKCS#8.

en: Failed to initialize the crypto engine.
gl: Produciuse un erro ao iniciar o motor de cifrado

en: Failed to initialize the crypto engine: %d.
gl: Produciuse un erro ao iniciar o motor de cifrado:%d.

en: Failed to initialize the decryption cipher slot.
gl: Produciuse un erro ao iniciar a rañura de cifrado para o descifrado

en: Failed to initialize the decryption context.
gl: Produciuse un erro ao iniciar o contexto de descifrado.

en: Failed to initialize the encryption cipher slot.
gl: Produciuse un erro ao inicializar a rañura da cifra de cifrado.

en: Failed to initialize the encryption context.
gl: Produciuse un erro ao inicializar o contexto de cifrado.

en: Failed to register with the requested network
gl: Produciuse un fallo ao rexistrarse na rede solicitada

en: Failed to select the specified APN
gl: Produciuse un fallo ao seleccionar o APN especificado

en: Failed to set IV for decryption.
gl: Produciuse un erro ao establecer IV para o descifrado.

en: Failed to set IV for encryption.
gl: Produciuse un erro ao establecer IV para o cifrado.

en: Failed to set symmetric key for decryption.
gl: Produciuse un erro ao establecer a chave simétrica para o descifrado.

en: Failed to set symmetric key for encryption.
gl: Produciuse un erro ao establecer a chave simétrica para o cifrado.

en: GROUP
gl: GRUPO

en: GSM Modem's SIM PIN required
gl: Requírese o PIN do SIM do módem GSM

en: GSM Modem's SIM PUK required
gl: Requírese o PUK do SIM do módem GSM

en: GSM Modem's SIM card not inserted
gl: A tarxeta SIM do módem GSM non está insertada

en: GSM Modem's SIM wrong
gl: SIM do modem GSM incorrecta

en: Gateway
gl: Pasarela

en: Hide
gl: Ocultar

en: Hostname
gl: Nome do equipo

en: IP configuration could not be reserved (no available address, timeout, etc.)
gl: Non foi posíbel reservar a configuración de IP (enderezo non dispoñíbel, tempo de espera esgotado, etc)

en: IPv6 CONFIGURATION
gl: CONFIGURACIÓN IPv6

en: IV contains non-hexadecimal digits.
gl: IV contén díxitos non hexadecimais.

en: IV must be an even number of bytes in length.
gl: IV debe ter un número par de bytes en lonxitude.

en: Identity
gl: Identidade

en: Ignore
gl: Ignorar

en: Ignore automatically obtained routes
gl: Igorar automaticamente as rutas obtidas

en: InfiniBand connection %d
gl: Conexión InfiniBand %d

en: InfiniBand device does not support connected mode
gl: O dispositivo InfiniBand non admite o modo conectado

en: Invalid option.  Please use --help to see a list of valid options.
gl: Opción incorrecta.  Use --help para ver a lista de opcións válidas.

en: Key
gl: Chave

en: Link monitoring
gl: Monitorización da ligazón

en: Link-Local
gl: Ligazón-local

en: List of plugins separated by ','
gl: Lista de engadidos separados por «,»

en: MII (recommended)
gl: MII (recomendado)

en: Make all warnings fatal
gl: Facer todos os avisos fatais

en: Malformed PEM file: DEK-Info was not the second tag.
gl: Ficheiro PEM malformado: Proc-Type non é a segunda etiqueta.

en: Malformed PEM file: Proc-Type was not first tag.
gl: Ficheiro PEM malformado: Proc-Type non é a primeira etiqueta.

en: Malformed PEM file: invalid format of IV in DEK-Info tag.
gl: Ficheiro PEM malformado: formato de IV incorrecto na etiqueta DEK-Info

en: Malformed PEM file: no IV found in DEK-Info tag.
gl: Ficheiro PEM malformado: non se atopou ningún IV na etiqueta DEK-Info

en: Malformed PEM file: unknown Proc-Type tag '%s'.
gl: O ficheiro PEM é erróneo: a etiqueta Proc-Type «%s» é descoñecida.

en: Malformed PEM file: unknown private key cipher '%s'.
gl: Ficheiro PEM malformado: o cifrado da chave privada «%s» é descoñecido

en: Max age
gl: Idade máxima

en: Metric
gl: Métrica

en: Mobile Broadband
gl: Banda larga móbil

en: Mobile broadband connection %d
gl: Conexión de banda larga móbil %d

en: Mode
gl: Modo

en: Modem failed or no longer available
gl: Fallou o modem ou non está dispoñíbel

en: Modem initialization failed
gl: Fallou a inicialización do módem

en: Modem now ready and available
gl: O módem está agora listo e dispoñíbel

en: ModemManager is unavailable
gl: ModemManager non está dispoñíbel

en: Modify network connections for all users
gl: Modificar as conexións de rede para tódolos usuarios

en: Modify persistent system hostname
gl: Modificar o nome persistente do anfitrión do sistema

en: Modify personal network connections
gl: Modificar as conexións de rede persoais

en: Monitoring frequency
gl: Monitorizar frecuencia

en: N/A
gl: N/D

en: Necessary firmware for the device may be missing
gl: É preciso o firmware que poida que falte para o dispositivo

en: Network registration denied
gl: Rexistro na rede rexeitado

en: Network registration timed out
gl: O rexistro na rede superou o tempo de espera

en: NetworkManager active profiles
gl: O perfiles de NetworkManager activos

en: NetworkManager connection profiles
gl: Perfiles de conexión de NetworkManager

en: NetworkManager is not running.
gl: NetworkManager non está executándose.

en: NetworkManager logging
gl: Rexistro de NetworkManager

en: NetworkManager monitors all network connections and automatically
    chooses the best connection to use.  It also allows the user to
    specify wireless access points which wireless cards in the computer
    should associate with.
gl: NetworkManager monitoriza todas as redes e selecciona automaticamente
    a mellor conexión para o seu uso. Tamén lle permite ao usuario
    especificar puntos de accceso sen fíos aos que se asociarán as 
    tarxetas sen fíos neste computador.

en: NetworkManager permissions
gl: Permisos de NetworkManager

en: NetworkManager status
gl: Estado de NetworkManager

en: NetworkManager went to sleep
gl: NetworkManager púxose a durmir

en: Never use this network for default route
gl: Nunca usar esta rede para a ruta por omisión

en: New Connection
gl: Nova conexión

en: New connection activation was enqueued
gl: A nova activación de conexión foi engadida á cola

en: Next Hop
gl: Seguinte Hop

en: No carrier could be established
gl: Non foi posíbel estabelecer o «carrier»

en: No custom routes are defined.
gl: Non se definiron rutas personalizadas.

en: No dial tone
gl: Non hai ton de chamada

en: No reason given
gl: Non se dou unha razón

en: No such connection '%s'
gl: Non existe a conexión «%s»

en: Not searching for networks
gl: Non está buscando por redes

en: One custom route | %d custom routes
gl[0]: Unha ruta personalizada
gl[1]: %d rutas personalizadas

en: Open System
gl: Sistema aberto

en: Opening %s failed: %s
gl: A apertura de %s fallou: %s

en: PEM certificate had no end tag '%s'.
gl: O certificado PEM non ten etiqueta de finalización «%s».

en: PEM certificate had no start tag '%s'.
gl: O certificado PEM non ten etiqueta de inicio «%s».

en: PEM key file had no end tag '%s'.
gl: O ficheiro de chave PEM non ten a etiqueta de final «%s».

en: PIN check failed
gl: Produciuse un fallo na comprobación do PIN

en: PPP CONFIGURATION
gl: CONFIGURACIÓN PPP

en: PPP failed
gl: PPP fallou

en: PPP service disconnected
gl: O servizo PPP está desconectado

en: PPP service failed to start
gl: O servizo PPP fallou ao iniciar

en: Parent
gl: Pai

en: Password
gl: Contrasinal

en: Password must be UTF-8
gl: O contrasinal de estar en UTF-8

en: Password provided, but key was not encrypted.
gl: Contrasinal fornecido, máis a chave non está cifrada.

en: Please select an option
gl: Seleccione unha opción

en: Prefix
gl: Prefixo

en: Primary
gl: Primario

en: Print NetworkManager version and exit
gl: Imprimir a versión de NetworkManager e saír

en: Private key password
gl: Contrasinal da chave privada

en: Property name?
gl: Nome da propiedade?

en: Put NetworkManager to sleep or wake it up (should only be used by system power management)
gl: Poñer o NetworkManager en suspensión e espertalo (só debe ser usado polo sistema de xestión de rede)

en: Quit
gl: Saír

en: Remove
gl: Eliminar

en: Routing
gl: Enrutado

en: SIM PIN was incorrect
gl: O PIN da SIM é incorrecto

en: Search domains
gl: Dominios de busca

en: Secrets were required, but not provided
gl: Requírense os segredos, pero non se forneceron

en: Security
gl: Seguranza

en: Select the type of connection you wish to create.
gl: Seleccoine o tipo de conexión que quere crear.

en: Select the type of slave connection you wish to add.
gl: Seleccoine o tipo de conexión escrava que quere engadir.

en: Select...
gl: Seleccionar…

en: Service
gl: Servizo

en: Set Hostname
gl: Estabelecer o nome do equipo

en: Set hostname to '%s'
gl: Nome do equipo estabelecido a «%s»

en: Set system hostname
gl: Estabelecer o nome do equipo do sisetma

en: Setting name?
gl: Nome da preferencia?

en: Shared
gl: Compartido

en: Shared Key
gl: Chave compartida

en: Shared connection service failed
gl: O servizo de conexión compartida fallou

en: Shared connection service failed to start
gl: O servizo de conexión compartida fallou ao iniciar

en: Show
gl: Mostrar

en: Show password
gl: Mostrar contrasinal

en: Slaves
gl: Escravos

en: Specify the location of a PID file
gl: Especifique a localización do ficheiro PID

en: State file location
gl: Localización do ficheiro de estado

en: Status of devices
gl: Estado dos dispositivos

en: Success
gl: Éxito

en: System policy prevents control of network connections
gl: A normativa do sistema evita o control das conexións de rede

en: System policy prevents enabling or disabling Wi-Fi devices
gl: A normativa do sistema evita a activación e desactivación dos dispositivos Wi-Fi

en: System policy prevents enabling or disabling WiMAX mobile broadband devices
gl: A normativa do sistema evita activar ou desactivar os dispositivos de banda larga móbil WIMAX.

en: System policy prevents enabling or disabling mobile broadband devices
gl: A normativa do sistema evita a activación ou desactivación dos dispositivos de banda ancha.

en: System policy prevents enabling or disabling system networking
gl: A normativa do sistema evita a activación ou desactivación da rede do sistema

en: System policy prevents modification of network settings for all users
gl: A política do sistema impide a modificación da configuración da rede para tódolos usuarios

en: System policy prevents modification of personal network settings
gl: A política do sistema impide a modificación da configuración persoal da rede

en: System policy prevents modification of the persistent system hostname
gl: A política do sistema impide a modificación do nome do anfitrión do sistema

en: System policy prevents putting NetworkManager to sleep or waking it up
gl: A normativa do sistema evita poñer o NetworkManager en suspensión ou espertalo

en: System policy prevents sharing connections via a protected Wi-Fi network
gl: A política do sistema impide compartir conexións a través dunha rede Wi-Fi protexida

en: System policy prevents sharing connections via an open Wi-Fi network
gl: A política do sistema impide compartir conexións a través dunha rede Wi-Fi aberta

en: Team connection %d
gl: Conexión Team %d

en: The Bluetooth connection failed or timed out
gl: Fallou a conexión de Bluetooth ou superouse o tempo máximo de espera

en: The IP configuration is no longer valid
gl: A configuración IP xa non é válida

en: The Wi-Fi network could not be found
gl: Non foi posíbel atopar a rede Wi-Fi

en: The device could not be readied for configuration
gl: O dispositivo non puido lerse para a súa configuración

en: The device parent's management changed
gl: A xestión do pai do dispositivo cambiou

en: The device was removed
gl: O dispositivo eliminouse

en: The device's active connection disappeared
gl: A conexión de rede activa do dispositivo desapareceu

en: The device's existing connection was assumed
gl: A conexión existente do dispositivo foi asumida

en: The device's parent changed
gl: O pai do dispositivo cambiou

en: The dialing attempt failed
gl: Fallou o intento de marcado

en: The dialing request timed out
gl: Tempo de espera superado na solicitude de marcado

en: The expected start of the response
gl: O inicio agardado da resposta

en: The interval between connectivity checks (in seconds)
gl: O intervalo entre as comprobacións de conectividade (en segundos)

en: The line is busy
gl: A liña está ocupada

en: The modem could not be found
gl: Non foi posíbel atopar o módem

en: The supplicant is now available
gl: O «supplicant» está agora activado

en: Transport mode
gl: Modo de transporte

en: Unable to delete connection: %s
gl: Non foi posíbel eliminar a conexión: %s

en: Unable to determine private key type.
gl: Non foi posíbel determinar o tipo de chave privada

en: Unexpected amount of data after encrypting.
gl: Tamaño non agardado de datos despois de cifrar.

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Unknown error
gl: Erro descoñecido

en: Unknown log domain '%s'
gl: Dominio de rexistro «%s» descoñecido

en: Unknown log level '%s'
gl: Nivel de rexistro «%s» descoñecido

en: Usage
gl: Uso

en: Usage: nmcli agent all { help }
    
    Runs nmcli as both NetworkManager secret and a polkit agent.
gl: Uso: nmcli agent all { help }
    
    Executa nmcli como un axente secreto e un polkit de NetworkManager.

en: Usage: nmcli agent polkit { help }
    
    Registers nmcli as a polkit action for the user session.
    When a polkit daemon requires an authorization, nmcli asks the user and gives
    the response back to polkit.
gl: Uso: nmcli agent polkit { help }
    
    Rexistra nmcli como unha acción de polkit para a sesión do usuario.
    Cando un daemon de polkit require autorización, nmcli preguntaralle ao usuario
    e daralle a resposta de volta a polkit.

en: Usage: nmcli agent secret { help }
    
    Runs nmcli as NetworkManager secret agent. When NetworkManager requires
    a password it asks registered agents for it. This command keeps nmcli running
    and if a password is required asks the user for it.
gl: Uso: nmcli agent secret { help }
    
    Executa nmcli como o axente secreto de NetworkMnager. Cando NetworkManager require
    un contrasinal pregunta por axentes rexistrados por el. Esta orde mantén nmcli 
    executándose e se se require un contrsinal pregúntalle ao usuario por ela.

en: Usage: nmcli agent { COMMAND | help }
    
    COMMAND := { secret | polkit | all }
gl: Uso: nmcli agent { ORDE | help}
    
    ORDE := { secret | polkit | all}

en: Username
gl: Nome de usuario

en: VLAN connection %d
gl: Conexión VLAN %d

en: VPN connected
gl: Conectado á VPN

en: VPN connecting
gl: Conexión VPN

en: VPN connecting (getting IP configuration)
gl: Conectándose á VPN (obtendo a configuración de IP)

en: VPN connecting (need authentication)
gl: Conexión VPN (requírese autenticación)

en: VPN connecting (prepare)
gl: Conectándose á VPN (preparando)

en: VPN connection %d
gl: Conexión VPN %d

en: VPN connection failed
gl: Produciuse un fallo ao conectarse á VPN

en: VPN disconnected
gl: Desconectado á VPN

en: WEP index
gl: Índice WEP

[ctx: WEP key index]
en: 1 (Default)
gl: 1 (Predeterminada)

en: WI-FI
gl: WIFI

en: WPA & WPA2 Enterprise
gl: WPA & WPA2 Empresarial

en: WPA & WPA2 Personal
gl: Personal WPA & WPA2

en: WWAN radio switch
gl: Conmutador da radio do WWAN

en: Warning: password for '%s' not given in 'passwd-file' and nmcli cannot ask without '--ask' option.
gl: Aviso: o contrasinal para «%s» non está fornecido en «passwd-file» e nmcli non pode preguntar sen unha opción «--ask».

en: Wi-Fi
gl: Wifi

[ctx: Wi-Fi]
en: Automatic
gl: Automático

[ctx: Wi-Fi]
en: Client
gl: Cliente

en: Wi-Fi radio switch
gl: Conmutador da radio da Wifi

[ctx: Wi-Fi security]
en: None
gl: Ningunha

en: Wired connection %d
gl: Conexión cableada %d

en: Writing to %s failed: %s
gl: A escritura de %s fallou: %s

en: activated
gl: activada

en: activating
gl: activando

en: advertise,
gl: publicitar,

en: asleep
gl: dormido

en: auto
gl: automático

en: connected
gl: conectado

en: connected (local only)
gl: conectado (só local)

en: connected (site only)
gl: conectado (só o sitio)

en: connecting
gl: conectando

en: connecting (checking IP connectivity)
gl: conectando (comprobando conectividade IP)

en: connecting (configuring)
gl: conectando (configurando)

en: connecting (getting IP configuration)
gl: conectando (obtendo a configuración IP)

en: connecting (need authentication)
gl: conectando (precisa autenticación)

en: connecting (prepare)
gl: conectando (preparando)

en: connecting (starting secondary connections)
gl: conectando (iniciando conexións secundarias)

en: connection
gl: conexión

en: connection failed
gl: produciuse un fallo na conexión

en: deactivating
gl: desactivando

en: default
gl: por omisión

en: device '%s' not compatible with connection '%s'
gl: o dispositivo «%s» non é compatíbel coa conexión «%s»

en: disabled
gl: desactivado

en: disconnected
gl: desconectado

en: disconnecting
gl: desconectando

en: enabled
gl: activado

en: enabled,
gl: activado,

en: field '%s' has to be alone
gl: o campo «%s» ten que estar só

en: full
gl: completo

en: invalid IP address: %s
gl: enderezo IP non válido: %s

en: invalid field '%s'; allowed fields: %s and %s, or %s,%s
gl: campo «%s» non válido: campos permitidos: %s e %s, ou %s,%s

en: invalid priority map '%s'
gl: mapa de prioridade «%s» non válida

en: limited
gl: limitado

en: neither a valid connection nor device given
gl: non se forneceu unha conexión válida nin un dispositivo

en: never
gl: nunca

en: new hostname
gl: novo nome de equipo

en: nmcli successfully registered as a NetworkManager's secret agent.
gl: nmcli rexistrado con éxito como axente secreto de NetworkManager.

en: nmcli successfully registered as a polkit agent.
gl: nmcli rexistrado con éxito como un axente de polkit.

en: nmcli tool, version %s
gl: ferramenta nmcli, versión %s

en: no
gl: non

en: no (guessed)
gl: non (adiviñado)

en: no active connection on device '%s'
gl: non hai conexións activas no dispositivo «%s»

en: no active connection or device
gl: non hai conexións activas ou dispositivo

en: no device found for connection '%s'
gl: non foi posíbel encontrar un dispositivo para a conexión «%s»

en: none
gl: ninguna

en: not required,
gl: non requirido,

en: not saved,
gl: non gardado,

en: off
gl: desactivado

en: on
gl: activado

en: portal
gl: Portal

en: preparing
gl: preparando

en: running
gl: en execución

en: seconds
gl: segundos

en: setting not found
gl: configuración non atopada

en: started
gl: iniciado

en: teamd control failed
gl: Fallou o control de teamd

en: unavailable
gl: non dispoñíbel

en: unknown
gl: descoñecido

en: unknown device '%s'.
gl: dispositivo descoñecido «%s»

en: unknown setting name
gl: nome da configuración descoñecido

en: unmanaged
gl: non xestionada

en: wrong type; should be a list of strings.
gl: tipo incorrecto; debería ser unha lista de cadeas.

en: yes
gl: si

en: yes (guessed)
gl: sí (adiviñado)
