udisks 2.9.0 - en to hr translation catalogue (211 entries)

en: Apple Partition Map
hr: Apple particijska mapa

en: Authentication is required to abort a SMART self-test on $(drive)
hr: Potrebna je provjera za prekidanje SMART provjere na $(drive)

en: Authentication is required to activate swapspace on $(drive)
hr: Potrebna je provjera za aktivaciju virtualnog prostora na $(drive)

en: Authentication is required to add an entry to the /etc/crypttab file
hr: Potrebna je provjera za dodavanje stavki u datoteku /etc/crypttab

en: Authentication is required to add an entry to the /etc/fstab file
hr: Potrebna je provjera za dodavanje stavki u datoteku /etc/fstab

en: Authentication is required to cancel a job
hr: Potrebna je provjera za otkazivanje posla

en: Authentication is required to cancel a job started by another user
hr: Potrebna je provjera za otkazivanje posla koji je pokrenuo drugi korisnik

en: Authentication is required to change the filesystem label on $(drive)
hr: Potrebna je provjera za mijenjanje oznake datotečnog sustava na $(drive)

en: Authentication is required to change the passphrase for an encrypted device
hr: Potrebna je provjera za promjenu lozinke kriptiranog uređaja

en: Authentication is required to check power state for $(drive)
hr: Potrebna je provjera za provjeru stanja napajanja $(drive)

en: Authentication is required to check the power state
hr: Potrebna je provjera za provjeru stanja napajanja

en: Authentication is required to configure settings for $(drive)
hr: Potrebna je provjera za mijenjanje postavki $(drive)

en: Authentication is required to create a partition on $(drive)
hr: Potrebna je provjera za stvaranje particije na $(drive)

en: Authentication is required to deactivate swapspace on $(drive)
hr: Potrebna je provjera za deaktivaciju virtualnog prostora na $(drive)

en: Authentication is required to delete a loop device set up by another user
hr: Potrebna je provjera za uklanjanje virtualnog uređaja koji je postavio drugi korisnik

en: Authentication is required to delete the loop device $(drive)
hr: Potrebna je provjera za uklanjanje virtualnog uređaja $(drive)

en: Authentication is required to eject $(drive)
hr: Potrebna je provjera za izbacivanje $(drive)

en: Authentication is required to eject media
hr: Potrebna je provjera za izbacivanje medija

en: Authentication is required to eject media from a drive plugged into another seat
hr: Potrebna je provjera za izbacivanje medija iz uređaja priključenog na drugo mjesto

en: Authentication is required to format $(drive)
hr: Potrebna je provjera za formatiranje $(drive)

en: Authentication is required to lock an encrypted device unlocked by another user
hr: Potrebna je provjera za zaključavanje kriptiranog uređaja koji je otključao drugi korisnik

en: Authentication is required to lock the encrypted device $(drive) unlocked by another user
hr: Potrebna je provjera za zaključavanje kriptiranog uređaja $(drive) koji je otključao drugi korisnik

en: Authentication is required to manage swapspace
hr: Potrebna je provjera za upravljanje virtualnim prostorom

en: Authentication is required to modify a device
hr: Potrebna je provjera za uređivanje uređaja

en: Authentication is required to modify a device plugged into another seat
hr: Potrebna je provjera za uređivanje uređaja priključenog na drugo mjesto

en: Authentication is required to modify a loop device set up by another user
hr: Potrebna je provjera za uređivanje virtualnog uređaja koji je postavio drugi korisnik

en: Authentication is required to modify drive settings
hr: Potrebna je provjera za uređivanje postavki uređaja

en: Authentication is required to modify system-wide configuration
hr: Potrebna je provjera za uređivanje postavki sustava

en: Authentication is required to modify the /etc/crypttab file
hr: Potrebna je provjera za uređivanje datoteke /etc/crypttab

en: Authentication is required to modify the /etc/fstab file
hr: Potrebna je provjera za uređivanje datoteke /etc/fstab

en: Authentication is required to modify the loop device $(drive)
hr: Potrebna je provjera za uređivanje virtualnog uređaja $(drive)

en: Authentication is required to modify the partition on device $(drive)
hr: Potrebna je provjera za uređivanje particije na uređaju $(drive)

en: Authentication is required to modify the system configuration
hr: Potrebna je provjera za uređivanje postavki sustava

en: Authentication is required to mount $(drive)
hr: Potrebna je provjera za montiranje $(drive)

en: Authentication is required to mount $(drive) referenced in the /etc/fstab file
hr: Potrebna je provjera za montiranje $(drive) referenciranog u datoteci /etc/fstab

en: Authentication is required to mount the filesystem
hr: Potrebna je provjera za montiranje datotečnog sustava

en: Authentication is required to mount/unmount the filesystem
hr: Potrebna je provjera za montiranje/demontiranje datotečnog sustava

en: Authentication is required to open $(drive) for benchmarking
hr: Potrebna je provjera za otvaranje $(drive) za provjeru performansi

en: Authentication is required to open $(drive) for reading
hr: Potrebna je provjera za otvaranje $(drive) za čitanje

en: Authentication is required to open $(drive) for writing
hr: Potrebna je provjera za otvaranje $(drive) za pisanje

en: Authentication is required to open a device
hr: Potrebna je provjera za otvaranje uređaja

en: Authentication is required to perform a secure erase of $(drive)
hr: Potrebna je provjera za pouzdano brisanje podataka s $(drive)

en: Authentication is required to put $(drive) in standby mode
hr: Potrebna je provjera za stavljanje $(drive) u stanje čekanja

en: Authentication is required to put a drive into standby mode
hr: Potrebna je provjera za postavljanje uređaja u stanje čekanja

en: Authentication is required to read system-level secrets
hr: Potrebna je provjera za čitanje tajni na razini sustava

en: Authentication is required to remove an entry from /etc/fstab file
hr: Potrebna je provjera za uklanjanje stavki iz datoteke /etc/fstab

en: Authentication is required to remove an entry from the /etc/crypttab file
hr: Potrebna je provjera za uklanjanje stavki iz datoteke /etc/crypttab

en: Authentication is required to rescan $(drive)
hr: Potrebna je provjera za ponovno pregledavanje $(drive)

en: Authentication is required to rescan a device
hr: Potrebna je provjera za ponovno pregledavanje uređaja

en: Authentication is required to retrieve secrets from system-wide configuration
hr: Potrebna je provjera za preuzimanje tajni iz postavki sustava

en: Authentication is required to run a SMART self-test
hr: Potrebna je provjera za pokretanje SMART provjere

en: Authentication is required to securely erase a hard disk
hr: Potrebna je provjera za pouzdano brisanje podataka s čvrstog diska

en: Authentication is required to set up a loop device
hr: Potrebna je provjera za postavljanje virtualnog uređaja

en: Authentication is required to start a SMART self-test on $(drive)
hr: Potrebna je provjera za pokretanje SMART provjere na $(drive)

en: Authentication is required to unlock an encrypted device
hr: Potrebna je provjera za otključavanje kriptiranog uređaja

en: Authentication is required to unlock the encrypted device $(drive)
hr: Potrebna je provjera za otključavanje kriptiranog uređaja $(drive)

en: Authentication is required to unmount $(drive) mounted by another user
hr: Potrebna je provjera za demontiranje $(drive) koji je montirao drugi korisnik

en: Authentication is required to unmount $(drive) referenced in the /etc/fstab file
hr: Potrebna je provjera za demontiranje $(drive) referenciranog u datoteci /etc/fstab

en: Authentication is required to unmount a filesystem mounted by another user
hr: Potrebna je provjera za demontiranje datotečnog sustava koji je montirao drugi korisnik

en: Authentication is required to update SMART data
hr: Potrebna je provjera za ažuriranje SMART podataka

en: Authentication is required to update SMART data from $(drive)
hr: Potrebna je provjera za ažuriranje SMART podataka sa $(drive)

en: Authentication is required to wake up $(drive) from standby mode
hr: Potrebna je provjera za buđenje $(drive) iz stanja čekanja

en: Cancel job
hr: Otkaži posao

en: Cancel job started by another user
hr: Otkaži posao koji je pokrenuo drugi korisnik

en: Change passphrase for an encrypted device
hr: Promijeni lozinku kriptiranog uređaja

en: Check power state
hr: Provjeri stanje napajanja

en: Delete loop devices
hr: Ukloni virtualne uređaje

en: Eject media
hr: Izbaci medij

en: Eject media from a drive attached to another seat
hr: Izbaci medij iz uređaja priključenog na drugo mjesto

en: Eject media from a system drive
hr: Izbaci medij iz sustavskog uređaja

en: GUID Partition Table
hr: GUID particijska tablica

en: Lock an encrypted device unlocked by another user
hr: Zaključaj kriptirani uređaj koji je otključao drugi korisnik

en: Manage loop devices
hr: Upravljanje virtualnim uređajima

en: Manage swapspace
hr: Upravljanje virtualnim prostorom

en: Master Boot Record
hr: Glavni boot zapis - MBR

en: Modify a device
hr: Uredi uređaj

en: Modify a system device
hr: Uredi sustavski uređaj

en: Modify drive settings
hr: Uredi postavke uređaja

en: Modify loop devices
hr: Uredi virtualne uređaje

en: Modify system-wide configuration
hr: Uredi postavke sustava

en: Mount a filesystem
hr: Montiraj datotečni sustav

en: Mount a filesystem from a device plugged into another seat
hr: Montiraj datotečni sustav s uređaja priključenog na drugo mjesto

en: Mount a filesystem on a system device
hr: Montiraj datotečni sustav na sustavski uređaj

en: Mount/unmount filesystems defined in the fstab file with the x-udisks-auth option
hr: Montiraj/demontiraj datotečne sustave definirane u datoteci fstab s opcijom x-udisk-auth

en: Open a device
hr: Otvori uređaj

en: Open a system device
hr: Otvori sustavski uređaj

en: Rescan a device
hr: Ponovo pregledaj uređaj

en: Run SMART self-test
hr: Pokreni SMART provjeru

en: Securely erase a hard disk
hr: Pouzdano izbriši podatke s čvrstog diska

en: Send standby command
hr: Pošalji naredbu za stanje čekanja

en: Send standby command to a system drive
hr: Pošalji naredbu za stanje čekanja sustavskom uređaju

en: Send standby command to drive on other seat
hr: Pošalji naredbu za stanje čekanja uređaju na drugom mjestu

en: Unlock an encrypted device
hr: Otključaj kriptirani uređaj

en: Unlock an encrypted device plugged into another seat
hr: Otključaj kriptirani uređaj priključen na drugo mjesto

en: Unlock an encrypted device specified in the crypttab file with the x-udisks-auth option
hr: Otključaj kriptirani uređaj naveden u datoteci crypttab s opcijom x-udisks-auth

en: Unlock an encrypted system device
hr: Otključaj kriptirani sustavski uređaj

en: Unmount a device mounted by another user
hr: Demontiraj uređaj koji je montirao drugi korisnik

en: Update SMART data
hr: Ažuriraj SMART podatke

[ctx: byte-size-pow10]
en: %s (%s bytes)
hr: %s (%s bajtova)

[ctx: byte-size-pow2]
en: %s (%s bytes)
hr: %s (%s bajtova)

[ctx: disk-hdd]
en: %s Hard Disk
hr: %s čvrsti disk

[ctx: disk-hdd]
en: Hard Disk
hr: Čvrsti disk

[ctx: disk-non-rotational]
en: %s Disk
hr: %s disk

[ctx: dos-part-flag]
en: Bootable
hr: Čitljiv pri podizanju sustava

[ctx: drive-card-reader]
en: %s Card Reader
hr: %s čitač kartica

[ctx: drive-with-fixed-media]
en: %s Drive
hr: %s uređaj

[ctx: drive-with-generic-media]
en: %s Disk
hr: %s disk

[ctx: drive-with-size]
en: %s Drive
hr: %s uređaj

[ctx: drive-with-size-and-type]
en: %s %s Drive
hr: %s %s uređaj

[ctx: drive-with-type]
en: %s Drive
hr: %s uređaj

[ctx: flash-media]
en: %s Card
hr: %s kartica

[ctx: fs-type]
en: Ext2 (version %s)
hr: Ext2 (inačica %s)

[ctx: fs-type]
en: Ext3 (version %s)
hr: Ext3 (inačica %s)

[ctx: fs-type]
en: Ext4 (version %s)
hr: Ext4 (inačica %s)

[ctx: fs-type]
en: FAT (12-bit version)
hr: FAT (12-bitna inačica)

[ctx: fs-type]
en: FAT (16-bit version)
hr: FAT (16-bitna inačica)

[ctx: fs-type]
en: FAT (32-bit version)
hr: FAT (32-bitna inačica)

[ctx: fs-type]
en: FAT (version %s)
hr: FAT (inačica %s)

[ctx: fs-type]
en: ISO 9660 (version %s)
hr: ISO 9660 (inačica %s)

[ctx: fs-type]
en: Journal for Ext
hr: Dnevnik za Ext

[ctx: fs-type]
en: Journal for Ext (version %s)
hr: Dnevnik za Ext (inačica %s)

[ctx: fs-type]
en: LUKS Encryption
hr: LUKS enkripcija

[ctx: fs-type]
en: LUKS Encryption (version %s)
hr: LUKS enkripcija (inačica %s)

[ctx: fs-type]
en: LVM2 PV
hr: LVM2 FP

[ctx: fs-type]
en: LVM2 Physical Volume
hr: LVM2 fizički prostor

[ctx: fs-type]
en: LVM2 Physical Volume (%s)
hr: LVM2 fizički prostor (%s)

[ctx: fs-type]
en: NTFS (version %s)
hr: NTFS (inačica %s)

[ctx: fs-type]
en: Swap (version %s)
hr: Swap (inačica %s)

[ctx: fs-type]
en: UDF (version %s)
hr: UDF (inačica %s)

[ctx: fs-type]
en: Unknown
hr: Nepoznato

[ctx: fs-type]
en: Unknown (%s %s)
hr: Nepoznato (%s %s)

[ctx: fs-type]
en: Unknown (%s)
hr: Nepoznato (%s)

[ctx: fs-type]
en: VMFS (version %s)
hr: VMFS (inačica %s)

[ctx: fs-type]
en: VMFS Member
hr: VMFS element

[ctx: fs-type]
en: VMFS Member (v%s)
hr: VMFS element (v%s)

[ctx: fs-type]
en: VMFS Volume Member
hr: VMFS prostorni element

[ctx: fs-type]
en: VMFS Volume Member (version %s)
hr: VMFS prostorni element (inačica %s)

[ctx: fs-type]
en: XFS (version %s)
hr: XFS (inačica %s)

[ctx: fs-type]
en: ZFS Device
hr: ZFS uređaj

[ctx: fs-type]
en: ZFS Device (ZPool version %s)
hr: ZFS uređaj (ZPool inačica %s)

[ctx: generic-drive]
en: Drive
hr: Uređaj

[ctx: gpt-part-flag]
en: Hidden
hr: Skriveni

[ctx: gpt-part-flag]
en: Legacy BIOS Bootable
hr: Čitljiv pri podizanju sustava - stari BIOS

[ctx: gpt-part-flag]
en: No Automount
hr: Bez automatskog montiranja

[ctx: gpt-part-flag]
en: Read-only
hr: Samo za čitanje

[ctx: gpt-part-flag]
en: System
hr: Sustavski

[ctx: job]
en: ATA Enhanced Secure Erase
hr: ATA poboljšano pouzdano brisanje

[ctx: job]
en: ATA Secure Erase
hr: ATA pouzdano brisanje

[ctx: job]
en: Cleaning Up
hr: Završavam

[ctx: job]
en: Creating Filesystem
hr: Stvaram datotečni sustav

[ctx: job]
en: Creating Partition
hr: Stvaram particiju

[ctx: job]
en: Deleting Partition
hr: Uklanjam particiju

[ctx: job]
en: Ejecting Medium
hr: Izbacujem medij

[ctx: job]
en: Erasing Device
hr: Brišem podatke s uređaja

[ctx: job]
en: Locking Device
hr: Zaključavam uređaj

[ctx: job]
en: Modifying Encrypted Device
hr: Uređujem kriptirani uređaj

[ctx: job]
en: Modifying Filesystem
hr: Uređujem datotečni sustav

[ctx: job]
en: Modifying Partition
hr: Uređujem particiju

[ctx: job]
en: Mounting Filesystem
hr: Montiram datotečni sustav

[ctx: job]
en: SMART self-test
hr: SMART provjera

[ctx: job]
en: Setting Up Loop Device
hr: Postavljam virtualni uređaj

[ctx: job]
en: Starting Swap Device
hr: Pokrećem Swap uređaj

[ctx: job]
en: Stopping Swap Device
hr: Zaustavljam Swap uređaj

[ctx: job]
en: Unlocking Device
hr: Otključavam uređaj

[ctx: job]
en: Unmounting Filesystem
hr: Demontiram datotečni sustav

[ctx: optical-media]
en: %s Disc
hr: %s disk

[ctx: optical-media]
en: Blank %s
hr: Prazan %s

[ctx: optical-media]
en: Mixed %s
hr: Miješani %s

[ctx: part-type]
en: Apple Core Storage
hr: Apple osnovno spremište

[ctx: part-type]
en: Apple Label
hr: Apple oznaka

[ctx: part-type]
en: Apple Partition Map
hr: Apple particijska mapa

[ctx: part-type]
en: Apple RAID (offline)
hr: Apple RAID (isključen)

[ctx: part-type]
en: Apple TV Recovery
hr: Apple TV oporavak

[ctx: part-type]
en: Basic Data
hr: Osnovni podaci

[ctx: part-type]
en: Compaq diagnostics
hr: Compaq dijagnostika

[ctx: part-type]
en: EFI System
hr: EFI sustav

[ctx: part-type]
en: Empty
hr: Prazno

[ctx: part-type]
en: FreeBSD Data
hr: FreeBSD podaci

[ctx: part-type]
en: HP-UX Data
hr: HP-UX podaci

[ctx: part-type]
en: HP-UX Service
hr: HP-UX usluga

[ctx: part-type]
en: Hibernation
hr: Hibernacija

[ctx: part-type]
en: Hidden FAT12
hr: Skriveni FAT12

[ctx: part-type]
en: Hidden FAT16
hr: Skriveni FAT16

[ctx: part-type]
en: Hidden FAT16 <32M
hr: Skriveni FAT16 <32M

[ctx: part-type]
en: Hidden HPFS/NTFS
hr: Skriveni HPFS/NTFS

[ctx: part-type]
en: Hidden W95 FAT16 (LBA)
hr: Skriveni W95 FAT16 (LBA)

[ctx: part-type]
en: Hidden W95 FAT32
hr: Skriveni W95 FAT32

[ctx: part-type]
en: Hidden W95 FAT32 (LBA)
hr: Skriveni W95 FAT32 (LBA)

[ctx: part-type]
en: Linux Filesystem
hr: Linux datotečni sustav

[ctx: part-type]
en: Linux Reserved
hr: Linux rezervirano

[ctx: part-type]
en: MBR Partition Scheme
hr: MBR particijska shema

[ctx: part-type]
en: Microsoft LDM data
hr: Microsoft LDM podaci

[ctx: part-type]
en: Microsoft LDM metadata
hr: Microsoft LDM metapodaci

[ctx: part-type]
en: Microsoft Reserved
hr: Microsoft rezervirano

[ctx: part-type]
en: Microsoft Windows Recovery Environment
hr: Microsoft Windows okolina za oporavak

[ctx: part-type]
en: NetBSD Concatenated
hr: NetBSD spojeno

[ctx: part-type]
en: NetBSD Encrypted
hr: NetBSD kriptirano

[ctx: part-type]
en: ProDOS file system
hr: ProDOS datotečni sustav

[ctx: part-type]
en: Solaris Alternate Sector
hr: Solaris dopunski sektor

[ctx: part-type]
en: Solaris Backup
hr: Solaris sigurnosne kopije

[ctx: part-type]
en: Solaris Reserved
hr: Solaris rezervirano

[ctx: part-type]
en: Solaris Reserved (2)
hr: Solaris rezervirano (2)

[ctx: part-type]
en: Solaris Reserved (3)
hr: Solaris rezervirano (3)

[ctx: part-type]
en: Solaris Reserved (4)
hr: Solaris rezervirano (4)

[ctx: part-type]
en: Solaris Reserved (5)
hr: Solaris rezervirano (5)

[ctx: part-type]
en: Solaris Root
hr: Solaris korijenski

[ctx: part-type]
en: Unused
hr: Nekorišteno

[ctx: partition-info]
en: Unknown
hr: Nepoznato

[ctx: partition-subtype]
en: Generic
hr: Općenito

[ctx: partition-subtype]
en: Other
hr: Ostalo

[ctx: unknown-job]
en: Unknown (%s)
hr: Nepoznato (%s)
