libuser 0.60 - en to mai translation catalogue (204 entries)

en: %s did not have a gid number.
mai: %s क' gid अंक नहि अछि.

en: %s is not authorized to change the finger info of %s
mai: %s क' पहचान केँ  बदलब  क' लेल %s  प्राधिकृत नहि अछि

en: %s value `%s': `:' not allowed
mai: %s मान `%s': `:' नहि अनुमति भेटल

en: Account Expires:	%s
mai: लेखा अंत:	%s

en: Account creation failed: %s.
mai: लेखा बनावट असफल: %s।

en: Account is locked.
mai: लेखा तालकित अछि.

en: Account is not locked.
mai: लेखा तालकित नहि अछि.

en: Authentication failed for %s.
mai: %s क' लेल सत्यापन असफल.

en: Both -L and -U specified.
mai: -L आओर -U दुनू निर्दिष्ट अछि.

en: Can't set default context for /etc/passwd
mai: /etc/passwd क' लेल पूर्वनिर्धारित संदर्भ व्यवस्थित नहि कए सकैत

en: Changing finger information for %s.
mai: %s क' लेल फिंगर जानकारी बदलल जाए रहल अछि.

en: Changing password for %s.
mai: %s क' लेल गुड़किल्ली बदलि जाए रहल अछि.

en: Changing shell for %s.
mai: %s क' लेल शैल बदलि जाए रहल अछि.

en: Copying user structure:
mai: प्रयोक्ता संरचना प्रतिलिपि कए रहल अछि:

en: Cyrus SASL error creating user: %s
mai: %s प्रयोक्ता बनाबै मे सायरस SASL त्रुटि

en: Cyrus SASL error removing user: %s
mai: %s प्रयोक्ता हटाबै मे सायरस SASL त्रुटि

en: Default user attribute names:
mai: पूर्वनिर्धारित प्रयोक्ता गुण नाम:

en: Default user object classes:
mai: पूर्वनिर्धारित प्रयोक्ता वस्तु वर्ग:

en: E-Mail Address
mai: ई-डाक पता

en: Entry not found.
mai: प्रविष्टि नहि भेटल.

en: Error changing owner of `%s': %s
mai: `%s' क' स्वामित्व बदलाव मे त्रुटि: %s

en: Error creating %s: %s.
mai: %s बनाबै मे त्रुटि: %s।

en: Error creating account for `%s': line improperly formatted.
mai: `%s' क' लेल लेखा बनाबै मे त्रुटि: लाइन सही तरीका सँ संरूपित नहि कएल गेल.

en: Error creating group `%s': %s
mai: `%s' समूह बनाबै मे त्रुटि: %s.

en: Error creating group for `%s' with GID %jd: %s
mai: `%s' क' लेल GID %jd सँ समूह बनाबै मे त्रुटि: %s

en: Error creating home directory for %s: %s
mai: %s क' लेल घर निर्देशिका बनाबै मे त्रुटि: %s

en: Error creating user account for %s: %s
mai: %s क' लेल प्रयोक्ता लेखा बनाबै मे त्रुटि: %s

en: Error initializing %s: %s
mai: %s प्रारंभिकीकरण त्रुटि: %s

en: Error initializing %s: %s.
mai:  %s क' प्रारंभिकीकरण मे त्रुटि: %s.

en: Error initializing PAM.
mai: PAM प्रारंभिकीकरण त्रुटि.

en: Error looking up %s: %s
mai: %s देखब मे त्रुटि: %s

en: Error moving %s to %s: %s.
mai: %s सँ %s केँ चलाबै मे त्रुटि: %s।

en: Error opening `%s': %s.
mai: `%s' खोलब मे त्रुटि: %s.

en: Error parsing arguments: %s.
mai: तर्ककेँ विश्लेषण करब मे त्रुटि: %s।

en: Error reading `%s': %s
mai: `%s' पढ़बा मे त्रुटि: %s

en: Error setting initial password for %s: %s
mai: %s क' लेल प्रारंभिक गुड़किल्ली जमा करब मे त्रुटि: %s

en: Error setting password for group %s: %s.
mai: %s समूह क' लेल गुड़किल्ली जमावट त्रुटि: %s।

en: Error setting password for user %s: %s.
mai: %s प्रयोक्ता क' लेल गुड़किल्ली जमावट त्रुटि: %s।

en: Error writing `%s': %s
mai: `%s' लिखबा मे त्रुटि: %s

en: Failed to drop privileges.
mai: विशेषाधिकार हटाबै मे असफल.

en: Failed to modify aging information for %s: %s
mai: %s क' लेल पुरान जानकारी रूपांतरित करब मे असफल: %s

en: Failed to set password for group %s: %s
mai: %s समूह क' लेल गुड़किल्ली जमावट असफल: %s

en: Failed to set password for user %s: %s.
mai: %s प्रयोक्ता क' लेल गुड़किल्ली जमावट असफल: %s।

en: Finger information changed.
mai: फिंगर जानकारी बदलि गेल.

en: Finger information not changed:  input error.
mai: फिंगर जानकारी नहि बदलि गेल:  निवेश त्रुटि.

en: Finger information not changed: %s.
mai: फिंगर जानकारी नहि बदलि गेल: %s।

en: Full Name
mai: पूरा नाम

en: Getting default user attributes:
mai: पूर्वनिर्धारित प्रयोक्ता गुण ले रहल अछि:

en: Given Name
mai: देल नाम

en: Group %jd does not exist
mai: %jd समूह उपस्थित नहि अछि.

en: Group %s could not be deleted: %s
mai: समूह %s केँ विलोपित नहि कए सकल: %s.

en: Group %s could not be deleted: %s.
mai: समूह %s केँ विलोपित नहि कए सकल: %s.

en: Group %s could not be locked: %s
mai: %s समूह केँ तालकित नहि कएल जाए सकैत: %s

en: Group %s could not be modified: %s
mai: %s समूह केँ परिवर्तित नहि कएल जाए सकल: %ss

en: Group %s could not be modified: %s.
mai: %s समूह केँ परिवर्तित नहि कए सकल: %s।

en: Group %s could not be unlocked: %s
mai: %s समूह केँ अतालकित नहि कएल जाए सकैत: %s

en: Group %s does not exist.
mai: %s समूह उपस्थित नहि अछि.

en: Group creation failed: %s
mai: समूह निर्माण असफल: %s

en: Group with GID %jd did not have a group name.
mai: GID %jd समूह क' कोनो समूह नाम नहि अछि.

en: Home Phone
mai: घर दूरभाष

en: Inactive:	%ld
mai: निष्क्रिय:	%ld

en: Internal PAM error `%s'.
mai: आंतरिक PAM त्रुटि`%s'.

en: Internal error.
mai: आंतरिक त्रुटि.

en: Invalid ID %s
mai: अमान्य ID %s

en: Invalid default value of field %s: %s
mai: %s क्षेत्र क' अवैध पूर्वनिर्धारित मान: %s

en: Invalid group ID %s
mai: अमान्य समूह ID %s

en: Invalid user ID %s
mai: अमान्य प्रयोक्ता ID %s

en: LDAP Bind DN
mai: LDAP बंधन DN

en: LDAP Bind Password
mai: LDAP बंधन गुड़किल्ली

en: LDAP SASL Authorization User
mai: LDAP SASL प्राधिकरण प्रयोक्ता

en: LDAP SASL User
mai: LDAP SASL प्रयोक्ता

en: LDAP Search Base DN
mai: LDAP खोज आधार DN

en: LDAP Server Name
mai: LDAP सर्वर नाम

en: Last Change:	%s
mai: अंतिम बदलाव:	%s

en: Maximum:	%ld
mai:  अधिकतम:	%ld

en: Minimum:	%ld
mai: न्यूनतम:	%ld

en: Never
mai: कहियो  नहि

en: New Shell
mai: नव शैल

en: New password
mai: नव गुड़किल्ली

en: New password (confirm)
mai: नव गुड़किल्ली (निश्चित  करू )

en: No group name specified, no name for gid %d.
mai: कोनो समूह नाम निर्दिष्ट नहि कएल गेल, gid %d क' लेल कोनो नाम नहि अछि.

en: No group name specified, using %s.
mai: %s क' प्रयोग सँ कोनो समूह नाम निर्दिष्ट नहि कएल गेल.

en: No group name specified.
mai: कोनो समूह नाम निर्दिष्ट नहि कएल गेल.

en: No group with GID %jd exists, not removing.
mai: GID %jd क' सँग कोनो जीवंत समूह  मोजुद  अछि. नहि हटाए रहल अछि.

en: No new home directory for %s.
mai: %s क' कोनो नई घर निर्देशिका नहि अछि.

en: No old home directory for %s.
mai: %s क' कोनो पुरान घर निर्देशिका नहि अछि.

en: No user name specified, no name for uid %d.
mai: कोनो प्रयोक्ता नाम निर्दिष्ट नहि कएल गेल,uid %d क' लेल नाम नहि अछि.

en: No user name specified, using %s.
mai: %s क' प्रयोग सँ कोनो प्रयोक्ता नाम निर्दिष्ट नहि कएल गेल.

en: No user name specified.
mai: कोनो प्रयोक्ता नाम निर्दिष्ट नहि कएल गेल.

en: Office
mai: कार्यालय

en: Office Phone
mai: कार्यालय दूरभाष

en: Password Expires:	%s
mai: गुड़किल्ली अंत:	%s

en: Password Inactive:	%s
mai: गुड़किल्ली निष्क्रिय:	%s

en: Password change canceled.
mai: गुड़किल्ली बदलाव रद कएल गेल.

en: Password changed.
mai: गुड़किल्ली बदलि गेल.

en: Passwords do not match, try again.
mai: गुड़किल्ली भेट नहि रहल,पुन:प्रयास  करू .

en: Prompts failed.
mai: प्रांप्ट बिफल भेल.

en: Prompts succeeded.
mai: प्रांप्ट सफल भेल.

en: Refusing to create account with UID 0.
mai: UID 0 सँ लेखा बनाबै क' लेल इंकार कए रहल अछि

en: Searching for group named %s.
mai: %s नामित समूह क' लेल खोज भए रहल अछि.

en: Searching for group with ID %jd.
mai: ID %jd सँ समूह क' खोज भए रहल अछि.

en: Searching for user named %s.
mai: %s नामित प्रयोक्ता क' लेल खोज भए रहल अछि.

en: Searching for user with ID %jd.
mai: ID %jd सँ प्रयोक्ता क' लेल खोज भए रहल अछि.

en: Shell changed.
mai: शैल बदलि गेल.

en: Shell not changed: %s
mai: शैल नहि बदलि गेल:%s

en: Surname
mai: उपनाम

en: Unknown user authenticated.
mai: अज्ञात प्रयोक्ता सत्यापित.

en: Unknown user context
mai: अज्ञात प्रयोक्ता संदर्भ

en: User %s could not be deleted: %s.
mai: प्रयोक्ता %s केँ विलोपित नहि कए सकल: %s।

en: User %s could not be locked: %s.
mai: %s प्रयोक्ता केँ तालकित नहि कए सकल: %s।

en: User %s could not be modified: %s.
mai: %s प्रयोक्ता केँ परिवर्तित नहि कए सकल: %s।

en: User %s could not be unlocked: %s.
mai: %s प्रयोक्ता केँ अतालकित नहि कए सकल: %s।

en: User %s does not exist.
mai: %s प्रयोक्ता जीवंत नहि अछि.

en: User mismatch.
mai: प्रयोक्ता बेमेल.

en: Warning:	%ld
mai: चेतावनी:	%ld

en: Warning: Group with ID %jd does not exist.
mai: चेतावनी: ID %jd क' सँग समूह  मोजुद  नहि अछि.

en: [OPTION...]
mai: [विकल्प...]

en: [OPTION...] [user]
mai: [विकल्प...] [प्रयोक्ता]

en: [OPTION...] group
mai: [विकल्प...] समूह

en: [OPTION...] user
mai: [विकल्प...] प्रयोक्ता

en: access denied
mai: पहुँच निषेध

en: bad user/group id
mai: बुरा प्रयोक्ता/समूह id

en: bad user/group name
mai: बुरा प्रयोक्ता/समूह नाम

en: configuration file `%s' is too large
mai: `%s' विन्यास फाइल काफी पैघ अछि

en: could not bind to LDAP server
mai: LDAP सर्वर सँ जुड नहि सकल

en: could not bind to LDAP server, first attempt as `%s': %s
mai: LDAP सर्वर सँ जुड नहि सकल, पहिने `%s' रूपेँ प्रयास  करू : %s

en: could not negotiate TLS with LDAP server
mai: LDAP सर्वर सँ TLS संबंधित नहि कए सकल

en: could not open configuration file `%s': %s
mai: `%s' विन्यास फाइल खोलि नहि सकल: %s

en: could not read configuration file `%s': %s
mai: `%s' विन्यास फाइल पढ़ि नहि सकल: %s

en: could not set LDAP protocol to version %d
mai: %d संस्करण केँ LDAP प्रोटोकाल सेट नहि कए सकल

en: could not stat configuration file `%s': %s
mai: `%s' विन्यास फाइल स्टेट नहि कए सकल: %s

en: couldn't determine security context for `%s': %s
mai: `%s' क' सुरक्षा संदर्भ निर्धारित नहि कए सकल: %s

en: couldn't get default security context: %s
mai: पूर्वनिर्धारित सुरक्षा संदर्भ व्यवस्थित पाबि नहि सकल: %s

en: couldn't get security context of `%s': %s
mai: `%s' क' सुरक्षा संदर्भ पाबि नहि सकल: %s

en: couldn't open `%s': %s
mai: `%s' खोलि नहि सकल: %s

en: couldn't read from `%s': %s
mai: `%s' सँ पढ़ि नहि सकल: %s

en: couldn't set default security context to `%s': %s
mai: `%s' मे पूर्वनिर्धारित सुरक्षा संदर्भ व्यवस्थित नहि कए सकल: %s

en: couldn't stat `%s': %s
mai: `%s' stat नहि कए सकल: %s

en: couldn't write to `%s': %s
mai: `%s' केँ लिखि नहि सकल: %s

en: data not found in file
mai: फाइल मे आंकडा नहि भेटल

en: entity object has no %s attribute
mai: एंटिटी वस्तु क' %s गुण नहि अछि

en: entry already present in file
mai: फाइल मे प्रविष्टि पहिने सँ अछि

en: error creating `%s': %s
mai: `%s' बनाबै मे त्रुटि: %s

en: error creating a LDAP directory entry: %s
mai: LDAP निर्देशिका प्रविष्टि बनाबै मे त्रुटि: %s

en: error creating home directory for user
mai: प्रयोक्ता क' लेल घर निर्देशिका बनाबै मे त्रुटि

en: error encrypting password
mai: गुड़किल्ली गोपन मे त्रुटि

en: error initializing Cyrus SASL: %s
mai: %s सायरस SASL प्रारंभिकीकरण त्रुटि

en: error initializing ldap library
mai: ldap क्रमादेश प्रारंभिकीकरण त्रुटि

en: error loading module
mai: माड्यूल भारित करब मे त्रुटि

en: error locking file
mai: फाइल तालकित करब मे त्रुटि

en: error locking file: %s
mai: %s फाइल तालकित करब मे त्रुटि

en: error manipulating terminal attributes
mai: टर्मिनल गुण सँ छेड़छाड़ करब मे त्रुटि

en: error modifying LDAP directory entry: %s
mai: LDAP निर्देशिका प्रविष्टि रूपांतरित करब मे त्रुटि: %s

en: error moving home directory for user
mai: प्रयोक्ता क' लेल घर निर्देशिका चलाबै मे त्रुटि

en: error opening file
mai: फाइल खुलने मे त्रुटि

en: error reading file
mai: फाइल पढ़बा मे त्रुटि

en: error reading from terminal
mai: टर्मिनल सँ पढ़बा मे त्रुटि

en: error reading terminal attributes
mai: टर्मिनल गुण पढने मे त्रुटि

en: error removing LDAP directory entry: %s
mai: LDAP निर्देशिका प्रविष्टि केँ हटाबै मे त्रुटि: %s

en: error removing home directory for user
mai: प्रयोक्ता क' लेल घर निर्देशिका हटाबै मे त्रुटि

en: error renaming LDAP directory entry: %s
mai: LDAP निर्देशिका प्रविष्टि क' पुनर्नामकरण मे त्रुटि: %s

en: error resolving symbol in module
mai: माड्यूल मे प्रतीक वियोजन करब मे त्रुटि

en: error setting password in LDAP directory for %s: %s
mai: %s क' लेल LDAP निर्देशिका मे गुड़किल्ली जमावट त्रुटि: %s

en: error setting terminal attributes
mai: टर्मिनल गुण जमावट मे त्रुटि

en: error statting file
mai: फाइल स्थाई करब मे त्रुटि

en: error writing to file
mai: फाइल केँ लिखबा मे त्रुटि

en: generic error
mai: जेनेरिक त्रुटि

en: group %jd has no name
mai: समूह %jd क' कोनो नाम नहि अछि

en: group %s has no GID
mai: समूह क' पास %s कोनो GID नहि अछि

en: group has neither a name nor a GID
mai: समूह क' पास नहि तँ नाम अछि नहि GID.

en: internal initialization error
mai: आंतरिक प्रारंभिकीकरण त्रुटि

en: invalid ID
mai: अमान्य ID

en: invalid number
mai: अमान्य संख्या

en: library/module version mismatch
mai: लाइब्रेरी/माड्यूल संस्करण बेमेल

en: module `%s' does not define `%s'
mai: `%s' मौड्यूल `%s' केँ परिभाषित नहि करैत अछि

en: module disabled by configuration
mai: विन्यास सँ माड्यूल असमर्थ कएल गेल

en: module version mismatch in `%s'
mai: `%s' मे माड्यूल संस्करण मेल नहि खाता

en: name contains control characters
mai: नाम मे नियंत्रण संप्रतीक समाहित अछि

en: name contains invalid char `%c'
mai: नाम मे अनुचित अक्षर `%c' समाहित अछि

en: name contains non-ASCII characters
mai: नाम मे गैर-ASCII अक्षर समाहित अछि

en: name contains whitespace
mai: नाम मे रिक्तस्थान समाहित अछि

en: name is not set
mai: नाम नहि जमा अछि

en: name is too long (%zu > %d)
mai: नाम काफी नमहर अछि (%zu > %d)

en: name is too short
mai: नाम बहुत छोट अछि

en: name starts with a hyphen
mai: नाम हाइफन सँ शुरू  हाएत  अछि

en: no `%s' attribute found
mai: कोनो `%s' गुण नहि भेटल

en: no initialization function %s in `%s'
mai: %s फलन प्रारंभिकीकरण, '%s' मे नहि अछि

en: no shadow file present -- disabling
mai: कोनो शेडो फाइल नहि अछि -- असमर्थ कए रहल अछि

en: no such object in LDAP directory
mai: LDAP निर्देशिका मे एहन किछु वस्तु नहि अछि

en: not enough privileges
mai:  अधिकार काफी नहि अछि

en: not executing with superuser privileges
mai: सुपरयूजर विशेषाधिकार सँ निष्पादन नहि कए रहल अछि

en: object had no %s attribute
mai: वस्तु मे %s गुण नहि छल

en: object has no %s attribute
mai: वस्तु मे %s गुण नहि अछि

en: success
mai: सफल

en: unknown error
mai: अज्ञात त्रुटि

en: unlocking would make the password field empty
mai: अतालाकित कएनाइ गुड़किल्ली क्षेत्र केँ खाली रखताह.

en: unsupported password encryption scheme
mai: असमर्थित गुड़किल्ली गोपनक योजना

en: user %jd has no name
mai: प्रयोक्ता %jd क' पास कोनो नाम नहि अछि

en: user %s has no UID
mai: प्रयोक्ता क' पास %s कोनो UID नहि अछि.

en: user has neither a name nor an UID
mai: प्रयोक्ता क' पास कोनो नाम अथवा UID नहि अछि

en: user object had no %s attribute
mai: प्रयोक्ता वस्तु क' %s गुण नहि छल

en: user object was created with no `%s'
mai: प्रयोक्ता वस्तु केँ `%s' क' बिनु बनाएल गेल छल

en: user/group id in use
mai: प्रयोक्ता/समूह id प्रयोग मे अछि

en: user/group name in use
mai: प्रयोक्ता/समूह नाम प्रयोग मे अछि
