shadow 4.0.17 - en to nb translation catalogue (569 entries)

en: 
    Login timed out after %u seconds.
nb: 
    Innlogging avbrutt på tid etter %u sekunder.

en: 
    System closed for routine maintenance
nb: 
    Systemet stengt for rutinemessig vedlikehold

en: 
    Type control-d to proceed with normal startup,
    (or give root password for system maintenance):
nb: 
    Bruk control-d for å fortsette med normal oppstart,
    (eller skriv inn root passordet for å starte maskinen i vedlikeholdsmodus):

en: 
    Warning: weak password (enter it again to use it anyway).
nb: 
    Advarsel: svakt passord (skriv det inn igjen for å bruke det likevel).

en: 
    [Disconnect bypassed -- root login allowed.]
nb: 
    [Frakobling omgått - root-innlogging tillatt.]

en:        %s [-p] [-h host] [-f name]
nb:       %s [-p] [-h host] [-f navn]

en:   -A, --administrators ADMIN,...
                                    set the list of administrators for GROUP
nb:   -A, --administrators ADMIN,...
                                    endre liste over administratorer for valgt GRUPPE

en:   -C, --clear                   clear lastlog record of an user (usable only with -u)
nb:   -C, --clear                   tøm lastlog-oppføring for en bruker (krever «-u»)

en:   -D, --defaults                print or change default useradd configuration
nb:   -D, --defaults                skriv ut eller endre standard useradd-oppsett

en:   -E, --expiredate EXPIRE_DATE  set account expiration date to EXPIRE_DATE
nb:  -E --expiredate DATO        endre kontoens utløpsdato til valgt DATO

en:   -G, --groups GROUPS           list of supplementary groups of the new
                                    account
nb:   -G, --groups GRUPPER          liste over ekstra GRUPPER for den nye kontoen

en:   -G, --groups GROUPS           new list of supplementary GROUPS
nb:   -G, --groups GRUPPER          ny liste over ekstra GRUPPEr

en:   -I, --inactive INACTIVE       set password inactive after expiration
                                    to INACTIVE
nb:   -f, --inactive INAKTIV        endre passord til INAKTIV etter utløp

en:   -K, --key KEY=VALUE           override /etc/login.defs defaults
nb:  -K. --key NØKKEL=VERDI     overstyr standarverdier fra /etc/login.defs

en:   -L, --lock                    lock the user account
nb:   -L, --lock                    lås brukerkontoen

en:   -M, --members USER,...        set the list of members of GROUP
nb:   -M, --members BRUKER,...      endre medlemsliste for GRUPPE

en:   -M, --no-create-home          do not create the user's home directory
nb:   -M, --no-create-home          ikke lag hjemmemappe

en:   -N, --no-user-group           do not create a group with the same name as
                                    the user
nb:   -N, --no-user-group           ikke lag en gruppe med samme navn som brukeren

en:   -Q, --root CHROOT_DIR         directory to chroot into
nb:   -Q, --root CHROOT_MAPPE     mappe som skal brukes til chroot

en:   -R, --restrict                restrict access to GROUP to its members
nb:   -R, --restrict                bare gi tilgang til GRUPPE for gruppemedlemmer

en:   -R, --root CHROOT_DIR         directory to chroot into
nb:   -R, --root CHROOT_MAPPE       mappe som skal brukes til chroot

en:   -S, --set                     set lastlog record to current time (usable only with -u)
nb:   -S, --set                     endre lastlog til gjeldende tidspunkt (krever «-u»)

en:   -S, --status                  report password status on the named account
nb:   -S, --status                     rapporter passordstatus for valgt konto

en:   -U, --unlock                  unlock the user account
nb:   -U, --unlock                  lås opp brukerkontoen

en:   -U, --user-group              create a group with the same name as the user
nb:   -U, --user-group              lag en gruppe med samme navn som brukeren

en:   -V, --del-subuids FIRST-LAST  remove range of subordinate uids
nb:   -V, --del-subuids FIRST-LAST  fjern rekkevidde av underordnede UID-er

en:   -W, --del-subgids FIRST-LAST  remove range of subordinate gids
nb:   -W, --del-subgids FIRST-LAST  fjern rekkevidde av underordnede GID-er

en:   -W, --warndays WARN_DAYS      set expiration warning days to WARN_DAYS
nb:   -W, --warndays DAGER          varsle om at kontoen går ut på dato når det er valgt antall DAGER igjen

en:   -Z, --selinux-user            remove any SELinux user mapping for the user
nb:   -Z, --selinux-user            fjern SELinux avbildninger for brukeren

en:   -Z, --selinux-user SEUSER     new SELinux user mapping for the user account
nb:   -Z, --selinux-user SEUSER     ny SELinux brukeravbildning for brukerkontoen

en:   -Z, --selinux-user SEUSER     use a specific SEUSER for the SELinux user mapping
nb:   -Z, --selinux-user SEBRUKER     bruk en bestemt bruker SEBRUKER for SELinux brukeravbildning

en:   -a, --add USER                add USER to GROUP
nb:   -a, --add BRUKER             legg til BRUKER i GRUPPE

en:   -a, --add username            add username to the members of the group
nb:   -a, --add brukernavn             legg til brukernavn som medlem av valgt gruppe

en:   -a, --all                     display faillog records for all users
nb:   -a, --all                     vis faillog-oppføringer for alle brukere

en:   -a, --all                     report password status on all accounts
nb:   -a, --all                     rapporter passordstatus for alle kontoer

en:   -a, --append                  append the user to the supplemental GROUPS
                                    mentioned by the -G option without removing
                                    the user from other groups
nb:   -a, --append                  legg til brukeren i de ekstra gruppene listet i 
                                     valget -G option uten å fjerne ham/henne
                                    fra andre grupper

en:   -b, --base-dir BASE_DIR       base directory for the home directory of the
                                    new account
nb:   -b, --base-dir BASIS       basismappe for hjemmemappa til den
                                    nye kontoen

en:   -b, --before DAYS             print only lastlog records older than DAYS
nb:   -b, --before DAGER            skriv ut bare lastlog-poster eldre enn DAGER

en:   -c, --check                   check the user's password expiration
nb:   -c, --check                   kontroller om brukerens passord er utløpt

en:   -c, --comment COMMENT         GECOS field of the new account
nb:   -c, --comment KOMMENTAR       GECOS-feltet for den nye kontoen

en:   -c, --comment COMMENT         new value of the GECOS field
nb:   -c, --comment KOMMENTAR       ny verdi for GECOS-feltet

en:   -c, --crypt-method METHOD     the crypt method (one of %s)
nb:   -c, --crypt-method METODE     crypt-metode (%s)

en:   -d, --delete                  delete the password for the named account
nb:   -d, --delete                  slett passord for valgt konto

en:   -d, --delete USER             remove USER from GROUP
nb:   -d, --delete BRUKER           fjern BRUKER fra GRUPPE

en:   -d, --delete username         remove username from the members of the group
nb:   -d, --delete brukernavn        fjern brukernavn fra valgt gruppe

en:   -d, --home HOME_DIR           new home directory for the user account
nb:   -d, --home HJEMMEMAPPE      ny hjemmemappe for brukerkontoen

en:   -d, --home-dir HOME_DIR       home directory of the new account
nb:   -d, --home-dir HJEMMEMAPPE    hjemmemappe for den nye kontoen

en:   -d, --lastday LAST_DAY        set date of last password change to LAST_DAY
nb:   -d, --lastday DAG             endre forrige passordendring til valgt DAG

en:   -e, --encrypted               supplied passwords are encrypted
nb:   -e, --encrypted               passord som blir skrevet inn er allerede kryptert

en:   -e, --expire                  force expire the password for the named account
nb:   -e, --expire                  tving utløp av passord for valgt konto

en:   -e, --expiredate EXPIRE_DATE  expiration date of the new account
nb:  -e --expiredate UTLØPSDATO    utløpsdato for den nye kontoen

en:   -e, --expiredate EXPIRE_DATE  set account expiration date to EXPIRE_DATE
nb:   -e, --expiredate UTLØPSDATO  endre UTLØPSDATO for konto

en:   -f, --force                   delete group even if it is the primary group of a user
nb:   -f, --force                   slett valgt gruppe selv om den er primærgruppe for en bruker

en:   -f, --force                   exit successfully if the group already exists,
                                    and cancel -g if the GID is already used
nb:   -f, --force                  avslutt normalt hvis gruppa finnes fra før
                                    og ikke bruk «-g» hvis GID allerede er i bruk

en:   -f, --force                   force password change if the user's password
                                    is expired
nb:   -f, --force                   tving passordendring hvis brukerens passord
                                    er utløpt

en:   -f, --force                   force removal of files,
                                    even if not owned by user
nb:   -f, --force                   fjern filer «med makt»,
                                    selv om brukeren ikke eier dem

en:   -f, --full-name FULL_NAME     change user's full name
nb:   -f, --full-name FULLT_NAVN    endre brukerens fulle navn

en:   -f, --inactive INACTIVE       password inactivity period of the new account
nb:   -f, --inactive INAKTIVE        hvor lenge et passord kan brukes etter utløp

en:   -f, --inactive INACTIVE       set password inactive after expiration
                                    to INACTIVE
nb:   -f, --inactive INAKTIV        endre passord til INAKTIV når kontoen er utløpt

en:   -g, --gid GID                 change the group ID to GID
nb:   -g, --gid GID                 endre gruppe-ID til GID

en:   -g, --gid GID                 use GID for the new group
nb:   -g, --gid GID                 gi ny gruppe valgt GID

en:   -g, --gid GROUP               force use GROUP as new primary group
nb:   -g, --gid GRUPPE              bruk GRUPPE som ny primærgruppe

en:   -g, --gid GROUP               name or ID of the primary group of the new
                                    account
nb:   -g, --gid GRUPPE              navn eller ID for primærgruppe for den nye kontoen

en:   -g, --group                   edit group database
nb:   -g, --group              rediger group-database

en:   -g, --group groupname         change groupname instead of the user's group
                                    (root only)
nb:   -g, --group gruppenavn         endre gruppenavn i stedet for brukerens gruppe
                                    (bare root)

en:   -h, --help                    display this help message and exit
nb:   -h, --help                    vis denne hjelpeteksten og avslutt

en:   -h, --home-phone HOME_PHONE   change user's home phone number
nb:   -h, --home-phone HJEMMETLF   endre hjemmetelefonnummer

en:   -i, --inactive INACTIVE       set password inactive after expiration
                                    to INACTIVE
nb:   -i, --inactive INAKTIV        endre passord til INAKTIV når det er utløpt

en:   -k, --keep-tokens             change password only if expired
nb:   -k, --keep-tokens             bare endre passord hvis det er utløpt

en:   -k, --skel SKEL_DIR           use this alternative skeleton directory
nb:   -k, --skel SKEL_DIR           bruk denne alternative skjelettmappa

en:   -l, --list                    list the members of the group
nb:   -l, --list                    vis gruppemedlemmer

en:   -l, --list                    show account aging information
nb:   -l, --list                    vis aldringsinformasjon for konto

en:   -l, --lock                    lock the password of the named account
nb:   -L, --lock                  lås passord for den valgt konto

en:   -l, --lock-secs SEC           after failed login lock account for SEC seconds
nb:   -l, --lock-secs SEK           lås konto i valgt antall SEKunder ved mislykket innloggingsforsøk

en:   -l, --login NEW_LOGIN         new value of the login name
nb:   -l, --login NY_LOGIN         ny verdi for login-navnet

en:   -l, --no-log-init             do not add the user to the lastlog and
                                    faillog databases
nb:   -l, --no-log-init             ikke legg til brukeren i databasene lastlog og faillog

en:   -m, --create-home             create the user's home directory
nb:   -m, --create-home          lag hjemmemappe

en:   -m, --maximum MAX             set maximum failed login counters to MAX
nb:   -m, --maximum ANT            endre maksgrense for mislykkede innlogginger til valgt ANTall

en:   -m, --md5                     encrypt the clear text password using
                                    the MD5 algorithm
nb:   -m, --md5                     krypter klartekst-passordet med
                                    MD5-algoritmen

en:   -m, --mindays MIN_DAYS        set minimum number of days before password
                                    change to MIN_DAYS
nb:   -m, --mindays DAGER           endre nedre grense for passord-alder
                                    til valgt antall DAGER

en:   -m, --move-home               move contents of the home directory to the
                                    new location (use only with -d)
nb:   -m, --move-home      flytt innholdet i hjemmemappa til det nye stedet
                                      (brukes bare med -d)

en:   -n, --mindays MIN_DAYS        set minimum number of days before password
                                    change to MIN_DAYS
nb:   -n, --mindays DAGER        endre minste antall dager før passord
                                    må endres til DAGER

en:   -n, --new-name NEW_GROUP      change the name to NEW_GROUP
nb:   -n, --new-name NY_GRUPPE      endre navnet til NY-GRUPPE

en:   -o, --non-unique              allow to create groups with duplicate
                                    (non-unique) GID
nb:   -o, --non-unique              tillat grupper med dupliserte
                                    (ikke-unike) GID-er

en:   -o, --non-unique              allow to create users with duplicate
                                    (non-unique) UID
nb:   -o, --non-unique              tillat brukere med dupliserte (ikke-unike) UID-er

en:   -o, --non-unique              allow to use a duplicate (non-unique) GID
nb:   -o, --non-unique              tillat bruk av duplisert (ikke-unik) GID

en:   -o, --non-unique              allow using duplicate (non-unique) UID
nb:   -o, --non-unique              tillat bruk av dupliserte (ikke-unike) UID-er

en:   -o, --other OTHER_INFO        change user's other GECOS information
nb:   -o, --other ANNEN_INFO        endre annen informasjon i GECOS

en:   -p, --passwd                  edit passwd database
nb:   -p, --passwd              rediger passwd-database

en:   -p, --password PASSWORD       change the password to this (encrypted)
                                    PASSWORD
nb:   -p, --password PASSORD       endre passordet til valgt (kryptert)
                                    PASSORD

en:   -p, --password PASSWORD       encrypted password of the new account
nb:   -p, --password PASSORD        kryptert passord for den nye kontoen

en:   -p, --password PASSWORD       use encrypted password for the new password
nb:   -p, --password PASSWORD       bruk kryptert passord for det nye passordet

en:   -p, --password PASSWORD       use this encrypted password for the new group
nb:   -p, --password PASSWORD       bruk valgt kryptert PASSORD for ny gruppe

en:   -p, --purge                   purge all members from the group
nb:   -p, --purge                   fjern ut alle medlemmer fra valgt gruppe

en:   -q, --quiet                   quiet mode
nb:   -q, --quiet                   stille modus

en:   -q, --quiet                   report errors only
nb:   -q, --quiet                   meld fra bare om feil

en:   -r, --read-only               display errors and warnings
                                    but do not change files
nb:   -r, --read-only               vis advarsler og feilmeldinger
                                    men ikke endre noen filer

en:   -r, --remove                  remove home directory and mail spool
nb:   -r, --remove                  fjern hjemmemappe og e-postlager

en:   -r, --remove-password         remove the GROUP's password
nb:   -r, --remove-password         fjern passord for GRUPPE

en:   -r, --repository REPOSITORY   change password in REPOSITORY repository
nb:   -r, --repository LAGER        endre passord i lageret LAGER

en:   -r, --reset                   reset the counters of login failures
nb:   -r, --reset                   tilbakestill tellere for mislykkede innlogginger

en:   -r, --room ROOM_NUMBER        change user's room number
nb:   -r, --room ROM_NUMMER        endre romnummer

en:   -r, --system                  create a system account
nb:   -r, --system                  lag en systemkonto

en:   -r, --system                  create system accounts
nb:   -r, --system                  lag systemkontoer

en:   -s, --sha-rounds              number of SHA rounds for the SHA*
                                    crypt algorithms
nb:   -s, --sha-rounds              antall SHA-runder for kryptering med SHA*

en:   -s, --shadow                  edit shadow or gshadow database
nb:   -s,--shadow             rediger shadow eller gshadow-database

en:   -s, --shell SHELL             login shell of the new account
nb:   -s, --shell SHELL             innloggingsskall for den nye kontoen

en:   -s, --shell SHELL             new login shell for the user account
nb:   -s, --shell SHELL             endre innloggingsskall for brukerkonto

en:   -s, --sort                    sort entries by UID
nb:   -s, --sort                    sorter oppføringer etter UID

en:   -t, --time DAYS               display faillog records more recent than DAYS
nb:   -t, --time DAGER              vis faillog-poster nyere enn valgt antall DAGER

en:   -t, --time DAYS               print only lastlog records more recent than DAYS
nb:   -t, --time DAGER            skriv ut bare lastlog-poster nyere enn DAGER

en:   -u, --help                    display this help message and exit
nb:   -h, --help                    vis denne hjelpeteksten og avslutt

en:   -u, --uid UID                 new UID for the user account
nb:   -u, --uid UID                 ny UID for brukerkontoen

en:   -u, --uid UID                 user ID of the new account
nb:   -u, --uid UID                 bruker-ID for den nye kontoen

en:   -u, --unlock                  unlock the password of the named account
nb:   -u, --unlock                  lås opp passordet for valgt konto

en:   -u, --user                    which user's tcb shadow file to edit
nb:   -u, --user         hvilken brukers tcb skyggefil skal redigeres

en:   -u, --user LOGIN              print lastlog record of the specified LOGIN
nb:   -u, --user LOGIN              skriv ut lastlog for valgt LOGIN

en:   -u, --user LOGIN/RANGE        display faillog record or maintains failure
                                    counters and limits (if used with -r, -m,
                                    or -l) only for the specified LOGIN(s)
nb:   -u, --user BRUKER             vis faillog-poster eller behandle tellere og 
                                    grenser for innloggingsfeil (hvis brukt med -r,
                                    -m eller -l ) bare for valgt(e) BRUKER(e)

en:   -v, --add-subuids FIRST-LAST  add range of subordinate uids
nb:   -v, --add-subuids FIRST-LAST  legg til rekkevidde av underordnede UID-er

en:   -w, --add-subgids FIRST-LAST  add range of subordinate gids
nb:   -w, --add-subgids FIRST-LAST  legg til rekkevidde av underordnede GID-er

en:   -w, --warndays WARN_DAYS      set expiration warning days to WARN_DAYS
nb:   -w, --warndays VARSLE_DGR     varsle om at kontoen går ut på dato når det er VARSLE_DGR igjen

en:   -w, --work-phone WORK_PHONE   change user's office phone number
nb:   -w, --work-phone JOBBTELEFON     endre jobbtelefonnummer

en:   -x, --maxdays MAX_DAYS        set maximum number of days before password
                                    change to MAX_DAYS
nb:   -x, --maxdays DAGER           endre maksimalt antall dager før passord
                                    må endres til DAGER

en:   Choose a new password.
nb:   Velg nytt passord.

en:   Contact the system administrator.
nb:   Kontakt systemadministrator.

en:  ...killed.
nb:  … drept.

en:  ...terminated.
nb:  … avsluttet.

en:  ...waiting for child to terminate.
nb:  ... venter på at barneprosess avslutter.

en:  [%lds lock]
nb:  [%lds lås]

en:  [%lus left]
nb:  [%lus gjenstår]

en:  from %.*s
nb:  fra %.*s

en:  groups=
nb:  grupper=

en: %d failure since last login.
    Last was %s on %s.
     | %d failures since last login.
    Last was %s on %s.
nb[0]: %d mislykket forsøk siden forrige innlogging.
    Forrige var %s (%s).
nb[1]: %d mislykkede forsøk siden forrige innlogging.
    Forrige var %s (%s).

en: %s's Password:
nb: %s's Passord:

en: %s: %s
    (Ignored)
nb: %s: %s
    (Ignorert)

en: %s: %s does not exist, you cannot use the flags %s or %s
nb: %s: %s finnes ikke. Du kan ikke bruke valgene %s eller %s

en: %s: %s flag is only allowed with the %s flag
nb: %s: du kan bare bruke valget %s sammen med %s

en: %s: %s home directory (%s) not found
nb: %s: fant ikke hjemmemappe for %s (%s)

en: %s: %s is an invalid shell
nb: %s: %s er et ugyldig skall

en: %s: %s is neither a directory, nor a symlink.
nb: %s: %s er hverken en mappe eller symbolsk lenke.

en: %s: %s is not authorized to change the password of %s
nb: %s: %s har ikke rett til å endre passord for %s

en: %s: %s is the NIS master
nb: %s: %s er NIS-sjef

en: %s: %s is unchanged
nb: %s: %s er ikke endret

en: %s: %s killed by signal %d
nb: %s: %s drept med signal %d

en: %s: %s mail spool (%s) not found
nb: %s: fant ikke %s e-postlager (%s).

en: %s: %s not owned by %s, not removing
nb: %s: %s ikke eid av %s, ikke fjernet

en: %s: %s returned with status %d
nb: %s: %s avsluttet med status %d

en: %s: %s was created, but could not be removed
nb: %s: %s ble opprettet, men ikke fjernet

en: %s: '%s' contains illegal characters
nb: %s: «%s» inneholder ugyldige tegn

en: %s: '%s' contains non-ASCII characters
nb: %s: «%s» inneholder tegn som ikke er ASCII

en: %s: '%s' is not a valid group name
nb: %s: «%s» er et ugyldig gruppenavn

en: %s: '%s' is the NIS master for this client.
nb: %s: «%s» er NIS-sjef for denne klienten.

en: %s: (line %d, user %s) password not changed
nb: %s: (linje %d: bruker %s) passordet er ikke endret

en: %s: -K requires KEY=VALUE
nb: %s: -K krever NØKKEL=VERDI

en: %s: -Z requires SELinux enabled kernel
nb: %s: -Z krever kjerne som har SELinux slått på

en: %s: -s and -r are incompatible
nb: %s: -s og -r passer ikke sammen

en: %s: Authentication failure
nb: %s: Autentisering mislyktes

en: %s: Can't allocate memory, tcb entry for %s not removed.
nb: %s: Klarte ikke å tildele minne, tcb-oppføring for %s er ikke fjernet.

en: %s: Can't get unique GID (no more available GIDs)
nb: %s: Fant ikke entydig GID (ingen flere GID-er tilgjengelig)

en: %s: Can't get unique UID (no more available UIDs)
nb: %s: Fant ikke entydig UID (ingen flere UID-er tilgjengelig)

en: %s: Cannot change mode of %s: %s
nb: %s: Klarte ikke å endre modus for %s: %s

en: %s: Cannot change owner of %s: %s
nb: %s: Klarte ikke å gi %s ny eier: %s

en: %s: Cannot change owners of %s: %s
nb: %s: Klarte ikke å gi %s ny eier: %s

en: %s: Cannot create backup file (%s): %s
nb: %s: Klarte ikke å lage sikkerhetskopi-fil (%s): %s

en: %s: Cannot create directory %s: %s
nb: %s: Klarte ikke å opprette mappa %s: %s

en: %s: Cannot create symbolic link %s: %s
nb: %s: Klarte ikke å lage symbolsk lenke %s: %s

en: %s: Cannot determine your user name.
nb: %s: Fant ikke brukernavnet ditt.

en: %s: Cannot drop privileges: %s
nb: %s: Klarte ikke å minske privilegier: %s

en: %s: Cannot drop the controlling terminal
nb: %s: Klarte ikke å slippe den styrende terminalen

en: %s: Cannot fork user shell
nb: %s: Klarte ikke å spalte ut brukerskall

en: %s: Cannot get the size of %s: %s
nb: %s: Fant ikke størrelse på %s: %s

en: %s: Cannot lstat %s: %s
nb: %s: Klarte ikke å kjøre lstat for %s: %s

en: %s: Cannot open %s: %s
nb: %s: Klarte ikke å åpne %s: %s

en: %s: Cannot possibly work without effective root
nb: %s: Kan umulig virke uten effektiv root

en: %s: Cannot read symbolic link %s: %s
nb: %s: Klarte ikke å lese symbolsk lenke %s: %s

en: %s: Cannot remove %s: %s
nb: %s: Klarte ikke å fjerne %s: %s

en: %s: Cannot remove directory %s: %s
nb: %s: Klarte ikke å slette mappa %s: %s

en: %s: Cannot remove tcb files for %s: %s
nb: %s: Klarte ikke å fjerne tcb-filer for %s:  %s

en: %s: Cannot remove the content of %s: %s
nb: %s: Klarte ikke å fjerne innhold fra %s: %s

en: %s: Cannot rename %s to %s: %s
nb: %s: Klarte ikke å endre navn på %s til %s: %s

en: %s: Cannot setup cleanup service.
nb: %s: Klarte ikke å sette opp oppryddingstjeneste.

en: %s: Cannot stat %s: %s
nb: %s: Klarte ikke å utføre stat på %s: %s

en: %s: Emergency: %s's tcb shadow is not a regular file with st_nlink=1.
    The account is left locked.
nb: %s: Kritisk: %s' tcb-skygge er ikke en vanlig fil med st_nlink=1.
    Kontoen forblir låst.

en: %s: Failed to change ownership of the home directory
nb: %s: Klarte ikke å endre eierskap til hjemmemappe

en: %s: Failed to create tcb directory for %s
nb: %s: Klarte ikke opprette tcb-mappe for %s

en: %s: Failed to get the entry for UID %lu
nb: %s: Klarte ikke hente oppføring for UID %lu

en: %s: Failed to reset fail count for UID %lu
nb: %s: Klarte ikke å tilbakestille mislykket-teller for UID %lu

en: %s: Failed to set locktime for UID %lu
nb: %s: Klarte ikke endre UID-låsetid %lu

en: %s: Failed to set max for UID %lu
nb: %s: Klarte ikke å endre maksgrense for UID %lu

en: %s: Failed to update the entry for UID %lu
nb: %s: Klarte ikke å oppdatere oppføring for UID %lu

en: %s: Failed to update the lastlog file
nb: %s: klarte ikke å oppdatere lastlog-fil

en: %s: Failed to write %s: %s
nb: %s: Klarte ikke å skrive %s: %s

en: %s: GID '%lu' already exists
nb: %s; GID «%lu» finnes allerede

en: %s: GID '%lu' does not exist
nb: %s: GID «%lu» finnes ikke

en: %s: Invalid configuration: GID_MIN (%lu), GID_MAX (%lu)
nb: %s: Ugyldige innstillinger: GID_MIN (%lu), GID_MAX (%lu)

en: %s: Invalid configuration: SYS_GID_MIN (%lu), GID_MIN (%lu), SYS_GID_MAX (%lu)
nb: %s: Ugyldig oppsett: SYS_GID_MIN (%lu), GID_MIN (%lu), SYS_GID_MAX (%lu)

en: %s: Invalid configuration: SYS_UID_MIN (%lu), UID_MIN (%lu), SYS_UID_MAX (%lu)
nb: %s: Ugyldige innstillinger: SYS_UID_MIN (%lu), UID_MIN (%lu), SYS_UID_MAX (%lu)

en: %s: Invalid configuration: UID_MIN (%lu), UID_MAX (%lu)
nb: %s: Ugyldige innstillinger: UID_MIN (%lu), UID_MAX (%lu)

en: %s: Invalid entry: %s
nb: %s: Ugyldig inntasting: %s

en: %s: Not a tty
nb: %s: Ikke en tty

en: %s: Option -C cannot be used together with option -S
nb: %s: Du kan ikke kombinere valgene «-C» og «-S»

en: %s: Options -C and -S require option -u to specify the user
nb: %s: Valgene «-C» og «-S» krever at du velger bruker med «-u»

en: %s: Out of memory. Cannot update %s.
nb: %s: Minner er fullt. Klarte ikke å oppdatere %s.

en: %s: Permission denied.
nb: %s: Ingen tilgang.

en: %s: Suspiciously long symlink: %s
nb: %s: Mistenkelig lang symlenke: %s

en: %s: The previous home directory (%s) was not a directory. It is not removed and no home directories are created.
nb: %s: Forrige hjemmemappe (%s) var ikke en mappe. Den er ikke fjernet og ingen hjemmemaper er opprettet.

en: %s: Try again later
nb: %s: Prøv igjen senere

en: %s: UID %lu is not unique
nb: %s: UID %lu er ikke entydig

en: %s: UID '%lu' already exists
nb: %s: UID «%lu» finnes fra før

en: %s: Unknown user or range: %s
nb: %s: Ukjent bruker eller område: %s

en: %s: Warning, user %s has no tcb shadow file.
nb: %s: Advarsel: bruker %s har ingen tcb-skyggefil.

en: %s: Warning: %s does not exist
nb: %s: Advarsel: %s finnes ikke

en: %s: Warning: %s is not executable
nb: %s: Advarsel: %s er ikke kjørbar

en: %s: You are not authorized to su at that time
nb: %s: Du har ikke adgang til å su på den tiden

en: %s: You may not view or modify password information for %s.
nb: %s: Du kan ikke vise eller endre passordinformasjon for %s.

en: %s: can't create group
nb: %s: klarte ikke å lage ny gruppe

en: %s: can't create subordinate group IDs
nb: %s: klarte ikke å lage underordnede gruppe-id-er

en: %s: can't create subordinate user IDs
nb: %s: klarte ikke å lage underordnede bruker-id-er

en: %s: can't create user
nb: %s: klarte ikke å lage ny bruker

en: %s: can't find subordinate group range
nb: %s: fant ikke underordnet gruppe-rekkevidde

en: %s: can't find subordinate user range
nb: %s: fant ikke underordnet bruker-rekkevidde

en: %s: can't restore %s: %s (your changes are in %s)
nb: %s: klarte ikke å gjenopprette %s: %s (endringer ligger i %s)

en: %s: can't work with tcb enabled
nb: %s: fungerer ikke når tcb er slått på

en: %s: cannot access chroot directory %s: %s
nb: %s: fikk ikke tilgang til chroot-mappe %s: %s

en: %s: cannot change user '%s' on NIS client.
nb: %s: klarte ikke å endre bruker «%s» på NIS-klient.

en: %s: cannot chdir to chroot directory %s: %s
nb: %s: klarte ikke å bytte mappe til chroot-mappe %s: %s

en: %s: cannot create directory %s
nb: %s: klarte ikke å opprette mappa %s

en: %s: cannot create new defaults file
nb: %s: klarte ikke å opprette ny forvalg-fil

en: %s: cannot delete %s
nb: %s: klarte ikke å slette %s

en: %s: cannot lock %s.
nb: %s: klarte ikke å låse %s.

en: %s: cannot lock %s; try again later.
nb: %s: klarte ikke å låse %s; prøv igjen senere.

en: %s: cannot open %s
nb: %s: klarte ikke å åpne %s

en: %s: cannot open new defaults file
nb: %s: klarte ikke å åpne ny frovalg-fil

en: %s: cannot remove entry %lu from %s
nb: %s: klarte ikke å fjerne oppføring %lu fra %s

en: %s: cannot remove entry '%s' from %s
nb: %s: klarte ikke å fjerne oppføring «%s» fra %s

en: %s: cannot remove the primary group of user '%s'
nb: %s: klarte ikke å fjerne hovedgruppe for bruker «%s».

en: %s: cannot rename directory %s to %s
nb: %s: klarte ikke å endre navn på mappa %s til %s

en: %s: cannot sort entries in %s
nb: %s: klarte ikke å sortere oppføringer i %s

en: %s: cannot update the entry of user %s (not in the passwd database)
nb: %s: klarte ikke å oppdatere oppføring for bruker %s (ikke i passwd-databasen)

en: %s: directory %s exists
nb: %s: mappa %s finnes

en: %s: do not include "l" with other flags
nb: %s: ikke bruk «l» sammen med andre valg

en: %s: error changing fields
nb: %s: feil under feltendring

en: %s: error detected, changes ignored
nb: %s: fant feil, endringer ble ikke utført

en: %s: error removing directory %s
nb: %s: feil ved fjerning av mappe %s

en: %s: failed to allocate memory: %s
nb: %s: klarte ikke å tildele minne: %s

en: %s: failed to change the mode of %s to 0600
nb: %s: klarte ikke endre rettigheter på %s til 0600

en: %s: failed to copy the faillog entry of user %lu to user %lu: %s
nb: %s: klarte ikke å kopiere faillog-oppføring for bruker %lu til bruker %lu: %s

en: %s: failed to copy the lastlog entry of user %lu to user %lu: %s
nb: %s: klarte ikke å kopiere lastlog-oppføring for bruker %lu til bruker %lu: %s

en: %s: failed to crypt password with previous salt: %s
nb: %s: klarte ikke å kryptere passord med tidligere salt: %s

en: %s: failed to crypt password with salt '%s': %s
nb: %s: klarte ikke å kryptere passord med salt «%s»: %s

en: %s: failed to drop privileges (%s)
nb: %s: klarte ikke å fjerne privilegier (%s)

en: %s: failed to find tcb directory for %s
nb: %s: fant ikke tcb-mappe for %s

en: %s: failed to prepare new %s entry
nb: %s: klarte ikke å lage ny %s-oppføring

en: %s: failed to prepare the new %s entry
nb: %s: klarte ikke å forberede ny %s-oppføring

en: %s: failed to prepare the new %s entry '%s'
nb: %s: klarte ikke lage ny %s-oppføring «%s»

en: %s: failed to remove %s
nb: %s: klarte ikke å fjerne %s

en: %s: failed to remove gid range %lu-%lu from '%s'
nb: %s: klarte ikke å fjerne gid-rekkevidde %lu-%lu fra «%s»

en: %s: failed to remove uid range %lu-%lu from '%s'
nb: %s: klarte ikke å fjerne uid-rekkevidde %lu-%lu fra «%s»

en: %s: failed to reset the faillog entry of UID %lu: %s
nb: %s: klarte ikke nullstille faillog-oppføring for UID %lu: %s

en: %s: failed to reset the lastlog entry of UID %lu: %s
nb: %s: klarte ikke nullstille lastlog-oppføring for UID %lu: %s

en: %s: failed to unlock %s
nb: %s: klarte ikke å låse opp %s

en: %s: failure forking: %s
nb: %s: mislykket utspalting: %s

en: %s: failure forking: %s
nb: %s: mislykket utspalting: %s

en: %s: failure while closing read-only %s
nb: %s: det oppstod en feil under lukking av skrivebeskyttet %s

en: %s: failure while writing changes to %s
nb: %s: det oppstod en feil mens endringer ble skrevet til %s

en: %s: fields too long
nb: %s: feltene er for lange

en: %s: group %s exists - if you want to add this user to that group, use -g.
nb: %s: gruppa %s finnes - hvis du vil legge til denne brukeren til denne gruppa, bruk -g.

en: %s: group %s is a NIS group
nb: %s: gruppa %s er en NIS-gruppe

en: %s: group %s is the primary group of another user and is not removed.
nb: %s: gruppa %s er en primærgruppe for en annen bruker og blir ikke fjernet.

en: %s: group %s not removed because it has other members.
nb: %s: gruppa %s ble ikke fjernet fordi den har andre medlemmer.

en: %s: group %s not removed because it is not the primary group of user %s.
nb: %s: gruppa %s ikke fjernet fordi den ikke er  hovedgruppa til bruker %s.

en: %s: group '%s' already exists
nb: %s: gruppa «%s» finnes allerede

en: %s: group '%s' does not exist
nb: %s: gruppa «%s» finnes ikke

en: %s: group '%s' does not exist in %s
nb: %s: gruppa «%s» finnes ikke i %s

en: %s: group '%s' is a NIS group
nb: %s: gruppe «%s» er en NIS-gruppe

en: %s: group '%s' is a NIS group.
nb: %s: gruppe «%s» er en NIS-gruppe.

en: %s: group '%s' is a shadow group, but does not exist in /etc/group
nb: %s: gruppa «%s» er en skyggegruppe, men finnes ikke i /etc/group

en: %s: invalid base directory '%s'
nb: %s: ugyldig basismappe «%s»

en: %s: invalid chroot path '%s'
nb: %s: chroot-sti «%s» er ugyldig

en: %s: invalid comment '%s'
nb: %s: ugyldig kommentar «%s»

en: %s: invalid date '%s'
nb: %s: «%s» er en ugyldig dato

en: %s: invalid field '%s'
nb: %s: ugyldig felt «%s»

en: %s: invalid group ID '%s'
nb: %s: «%s» er en ugyldig gruppe-ID

en: %s: invalid group name '%s'
nb: %s: ugyldig gruppenavn «%s»

en: %s: invalid home directory '%s'
nb: %s: ugyldig hjemmemappe «%s»

en: %s: invalid home phone: '%s'
nb: %s: «%s» er et ugyldig telefonnummer

en: %s: invalid name: '%s'
nb: %s: «%s» er et ugyldig navn

en: %s: invalid numeric argument '%s'
nb: %s: «%s» er et ugyldig numerisk argument

en: %s: invalid room number: '%s'
nb: %s: «%s» er et ugyldig romnummer

en: %s: invalid shell '%s'
nb: %s: ugyldig skall «%s»

en: %s: invalid subordinate gid range '%s'
nb: %s: underordnet gid-rekkevidde «%s» er ugyldig

en: %s: invalid subordinate uid range '%s'
nb: %s: underordnet uid-rekkevidde «%s» er ugyldig

en: %s: invalid user ID '%s'
nb: %s: ugyldig bruker-ID «%s»

en: %s: invalid user name '%s'
nb: %s: ugyldig brukernavn «%s»

en: %s: invalid work phone: '%s'
nb: %s: «%s» er et ugyldig telefonnummer

en: %s: line %d: can't create group
nb: %s: linje %d: klarte ikke å lage ny gruppe

en: %s: line %d: can't create user
nb: %s: linje %d: klarte ikke å lage ny bruker

en: %s: line %d: can't update entry
nb: %s: linje %d: klarte ikke å oppdatere oppføring

en: %s: line %d: can't update password
nb: %s: linje %d: klarte ikke å oppdatere passord

en: %s: line %d: chown %s failed: %s
nb: %s: linje %d: chown %s mislyktes: %s

en: %s: line %d: failed to prepare the new %s entry '%s'
nb: %s: linje %d: klarte ikke å lage ny %s-oppføring «%s»

en: %s: line %d: group '%s' does not exist
nb: %s: linje %d: gruppa «%s» finnes ikke

en: %s: line %d: invalid line
nb: %s: linje %d: ugyldig linje

en: %s: line %d: line too long
nb: %s: linje %d: linja er for lang

en: %s: line %d: missing new password
nb: %s: linje %d: mangler nytt passord

en: %s: line %d: mkdir %s failed: %s
nb: %s: linje %d: mkdir %s mislyktes: %s

en: %s: line %d: user '%s' does not exist
nb: %s: linje %d: bruker «%s» finnes ikke

en: %s: line %d: user '%s' does not exist in %s
nb: %s: linje %d: bruker «%s» finnes ikke i %s

en: %s: line too long in %s: %s...
nb: %s: for lang linje i %s: %s ...

en: %s: multiple --root options
nb: %s: flere --root-valg

en: %s: must be run from a terminal
nb: %s: må kjøres fra en terminal

en: %s: name with non-ASCII characters: '%s'
nb: %s: navn med tegn som ikke er ASCII: «%s»

en: %s: no alternative shadow file allowed when USE_TCB is enabled.
nb: %s: det er ikke tillatt med alternativ skyggefil når USE_TCB er slått på.

en: %s: no changes
nb: %s: ingen endringer

en: %s: no options
nb: %s: ingen valg

en: %s: not removing directory %s (would remove home of user %s)
nb: %s: fjerner ikke mappa %s (det ville fjerne hjemmemappa til bruker %s)

en: %s: nscd did not terminate normally (signal %d)
nb: %s: nscd avsluttet ikke normallt (signal %d)

en: %s: nscd exited with status %d
nb: %s: nscd avsluttet med status %d

en: %s: only root can use the -g/--group option
nb: %s: bare root kan bruke valget -g/--group

en: %s: option '%s' requires an argument
nb: %s: valget «%s» må ha et argument

en: %s: options %s and %s conflict
nb: %s: valgene %s og %s er i konflikt

en: %s: out of memory
nb: %s: minnet er fullt

en: %s: pam_start: error %d
nb: %s: pam_start: feil %d

en: %s: password changed.
nb: %s: passordet er endret.

en: %s: password expiry information changed.
nb: %s: informasjon om utløp av passord er endret.

en: %s: rename: %s: %s
nb: %s: gi nytt navn: %s: %s

en: %s: repository %s not supported
nb: %s: ikke støtte for lager %s

en: %s: room number with non-ASCII characters: '%s'
nb: %s: romnummer med tegn som ikke er ASCII: «%s»

en: %s: shadow group passwords required for -A
nb: %s: du må skrive inn skygge-gruppepassord for å velge «-A»

en: %s: shadow passwords required for -e
nb: %s: skyggepassord kreves for -e

en: %s: shadow passwords required for -e and -f
nb: %s: skyggepassord kreves for -e og -f

en: %s: shadow passwords required for -f
nb: %s: skyggepassord kreves for -f

en: %s: signal malfunction
nb: %s: funksjonsfeil ved signal

en: %s: signal masking malfunction
nb: %s: funksjonsfeil ved signalmasking

en: %s: the %s configuration in %s will be ignored
nb: %s: oppsettet for %s i %s blir ignorert

en: %s: the -L, -p, and -U flags are exclusive
nb: %s: valgene -L, -p og -U utelukker hverandre

en: %s: the -c, -e, and -m flags are exclusive
nb: %s: du kan ikke kombinere valgene «-c», «-e» og «-m»

en: %s: the files have been updated
nb: %s: filene er blitt oppdatert

en: %s: the shadow password file is not present
nb: %s: skyggepassordfil finnes ikke

en: %s: too many groups specified (max %d).
nb: %s: for mange grupper (maks %d).

en: %s: unable to chroot to directory %s: %s
nb: %s: klarte ikke å utføre chroot med %s: %s

en: %s: unexpected argument: %s
nb: %s: uventet argument: %s

en: %s: unknown user %s
nb: %s: ukjent bruker %s

en: %s: unlink: %s: %s
nb: %s: avlenk: %s: %s

en: %s: unlocking the password would result in a passwordless account.
    You should set a password with usermod -p to unlock the password of this account.
nb: %s: om passordet låses opp dannes en konto uten passord.
    Du bør velge passord med usermod -p for å låse opp passordet for denne kontoen.

en: %s: unlocking the user's password would result in a passwordless account.
    You should set a password with usermod -p to unlock this user's password.
nb: %s: om brukerens passord låses opp oppstår det en passordløs konto.
    For å låse opp denne brukerens passord bør du bruke usermod -p.

en: %s: unsupported crypt method: %s
nb: %s: krypteringsmetoden %s støttes ikke på dette systemet

en: %s: user %s is a NIS user
nb: %s: bruker %s er en NIS-bruker

en: %s: user '%s' already exists
nb: %s: bruker «%s» finnes fra før

en: %s: user '%s' already exists in %s
nb: %s: bruker «%s» finnes fra før i %s

en: %s: user '%s' does not exist
nb: %s: bruker «%s» finnes ikke

en: %s: user '%s' does not exist in %s
nb: %s: bruker «%s» finnes ikke i %s

en: %s: user '%s' is already a member of '%s'
nb: %s: bruker «%s» er allerede medlem av «%s»

en: %s: user '%s' is not a member of '%s'
nb: %s: bruker «%s» er ikke medlem i «%s»

en: %s: warning: %s not owned by %s
nb: %s: advarsel: %s er ikke eid av %s

en: %s: warning: can't remove %s: %s
nb: %s: advarsel: klarte ikke å fjerne %s: %s

en: %s: warning: failed to completely remove old home directory %s
nb: %s: advarsel: klarte ikke å fjerne gammel hjemmemappa %s fullstendig

en: %s: warning: the home directory already exists.
    Not copying any file from skel directory into it.
nb: %s: advarsel: hjemmemappa finnes fra før.
    Kopierer ikke filer dit fra skel-mappa.

en: %s: warning: the user name %s to %s SELinux user mapping failed.
nb: %s: advarsel: klarte ikke å avbilde brukernavn %s til %s SELinux-bruker.

en: %s: warning: the user name %s to SELinux user mapping removal failed.
nb: %s: advarsel: klarte ikke å fjerne avbildning av brukernavn %s til SELinux-bruker.

en: %s: your groupname does not match your username
nb: %s: gruppenavnet samsvarer ikke med brukernavnet ditt

en: (Enter your own password)
nb: (Skriv inn ditt eget passord)

en: **Never logged in**
nb: **Aldri vært innlogget**

en: Access to su to that account DENIED.
nb: NEKTET tilgang til su til den kontoen.

en: Account Expiration Date (YYYY-MM-DD)
nb: Utløpsdato for konto (YYYY-MM-DD)

en: Account expires						:
nb: Kontoen utløper					:

en: Actions:
nb: Handlinger:

en: Adding user %s to group %s
nb: Legger til bruker %s i gruppa %s

en: Bad password: %s.
nb: Dårlig passord: %s.

en: Can't change root directory to '%s'
nb: Klarte ikke å endre rotmappe til «%s»

en: Cannot add SELinux user mapping
nb: Klarte ikke å legge til SELinux brukeravbildning

en: Cannot begin SELinux transaction
nb: Klarte ikke å begynne SELinux-transaksjon

en: Cannot change ID to root.
nb: Klarte ikke å endre ID til root.

en: Cannot commit SELinux transaction
nb: Klarte ikke å utføre SELinux-transaksjon

en: Cannot create SELinux login mapping for %s
nb: Klarte ikke å lage SELinux-brukerkobling for %s

en: Cannot create SELinux management handle
nb: Klarte ikke å lage SELinux-styringshåndtak

en: Cannot create SELinux user key
nb: Klarte ikke å lage SELinux-brukernøkkel

en: Cannot establish SELinux management connection
nb: Klarte ikke å sette opp SELinux-styringstilkobling

en: Cannot execute %s
nb: Klarte ikke å kjøre %s

en: Cannot execute %s
nb: Klarte ikke å kjøre %s

en: Cannot find user (%s)
nb: Fant ikke bruker (%s)

en: Cannot init SELinux management
nb: Klarte ikke å starte opp SELinux-styringsverktøy

en: Cannot modify SELinux user mapping
nb: Klarte ikke å endre SELinux-brukerkobling

en: Cannot open audit interface - aborting.
nb: Klarte ikke å åpne kontrollgrensesnitt – avbryter.

en: Cannot read SELinux policy store
nb: Klarte ikke å lese SELinux-regler

en: Cannot verify the SELinux user
nb: Klarte ikke å bekrefte SELinux-bruker

en: Changing password for %s
nb: Endrer passordet for %s

en: Changing the aging information for %s
nb: Endrer aldringsinformasjon for %s

en: Changing the login shell for %s
nb: Endrer innloggingsskall for %s

en: Changing the password for group %s
nb: Endrer passord for gruppe %s

en: Changing the user information for %s
nb: Endrer brukerinformasjon for %s

en: Could not add login mapping for %s
nb: Klarte ikke legge til brukerkobling for %s

en: Could not allocate space for config info.
nb: Klarte ikke å tildele plass til oppsettsinformasjon.

en: Could not delete login mapping for %s
nb: Klarte ikke å slette brukerkobling for %s

en: Could not modify login mapping for %s
nb: Klarte ikke å endre brukerkobling for %s

en: Could not query seuser for %s
nb: Klarte ikke spørre seuser om %s

en: Could not set SELinux user for %s
nb: Klarte ikke å endre SELinux-brukernavn for %s

en: Could not set name for %s
nb: Klarte ikke å endre navn på %s

en: Could not set sename for %s
nb: Klarte ikke endre sename for %s

en: Could not set serange for %s
nb: Klarte ikke endre serange for %s

en: Couldn't get file context
nb: Fant ikke filkontekst

en: Couldn't lock file
nb: Klarte ikke å låse fil

en: Couldn't make backup
nb: Klarte ikke å lage sikkerhetskopi

en: Creating mailbox file
nb: Lager e-postkassefil

en: Enter the new password (minimum of %d characters)
    Please use a combination of upper and lower case letters and numbers.
nb: Skriv inn det nye passordet (minst %d tegn)
    Bruk en kombinasjon av store og små bokstaver, og tall.

en: Enter the new password (minimum of %d, maximum of %d characters)
    Please use a combination of upper and lower case letters and numbers.
nb: Skriv inn det nye passordet (minst %d, høyst %d tegn)
    Bruk en kombinasjon av store og små bokstaver, og tall.

en: Enter the new value, or press ENTER for the default
nb: Skriv inn ny verdi, eller trykk ENTER for å bruke forvalgt verdi

en: Entering System Maintenance Mode
nb: Starter systemvedlikeholds-modus

en: Environment overflow
nb: Miljøet er fullt

en: Except for the -A and -M options, the options cannot be combined.
nb: Du kan ikke kombinere valg, unntatt «-A» og «-M».

en: Full Name
nb: Fullt navn

en: Group 'mail' not found. Creating the user mailbox file with 0600 mode.
nb: Fant ikke gruppa «mail». Oppretter e-postkassefil med modus 0600.

en: Home Phone
nb: Hjemmetelefon

en: Incorrect password for %s.
nb: Feil passord for «%s».

en: Invalid ENCRYPT_METHOD value: '%s'.
    Defaulting to DES.
nb: Ugyldig verdi for ENCRYPT_METHOD: «%s»
    Faller tilbake til DES.

en: Invalid login time
nb: Ugyldig tidspunkt for innlogging

en: Invalid password.
nb: Ugyldig passord.

en: Invalid root directory '%s'
nb: Rotmappe «%s» er ugyldig

en: Last Password Change (YYYY-MM-DD)
nb: Forrige endring av passord (YYYY-MM-DD)

en: Last login: %.19s on %s
nb: Forrige login: %.19s på %s

en: Last login: %s on %s
nb: Forrige login: %s på %s

en: Last password change					:
nb: Forrige endring av passord					:

en: Login       Failures Maximum Latest                   On
nb: Bruker      Mislyk  Maksimum Siste                   På

en: Login Shell
nb: Innloggingsskall

en: Login incorrect
nb: Ugyldig innlogging

en: Login mapping for %s is defined in policy, cannot be deleted
nb: Brukerkobling for %s er definert i regelsett, og kan ikke slettes

en: Login mapping for %s is not defined, OK if default mapping was used
nb: Brukerkobling for %s er ikke definert, OK hvis forvalgt kobling ble brukt

en: Maximum Password Age
nb: Øvre grense for passord-alder

en: Maximum number of days between password change		: %ld
nb: Øvre grense for antall dager mellom passord-endring			:%ld

en: Maximum number of tries exceeded (%u)
nb: Maks. antall forsøk er overskredet (%u)

en: Minimum Password Age
nb: Nedre grense for passord-alder

en: Minimum number of days between password change		: %ld
nb: Nedre grense for antall dager mellom passord-endring			:%ld

en: Multiple entries named '%s' in %s. Please fix this with pwck or grpck.
nb: Det ligger flere oppføringer med navnet «%s» i %s. Korriger dette med pwck eller grpck.

en: New Password:
nb: Nytt passord:

en: New password:
nb: Nytt passord:

en: No
nb: Nei

en: No directory, logging in with HOME=/
nb: Hjemmemappe mangler. Logger inn med HOME=/

en: No mail.
nb: Ingen e-post.

en: No passwd entry for user '%s'
nb: Ingen oppføring for bruker «%s» i passordfil

en: No password entry for 'root'
nb: Ingen oppføring for «root» i passordfil

en: No password file
nb: Ingen passordfil

en: No utmp entry.  You must exec "login" from the lowest level "sh"
nb: Ingen oppføring i utmp. Du må kjøre «login» fra «sh» på laveste nivå

en: Number of days of warning before password expires	: %ld
nb: Antall dager med varsling før passordet utløper:		%ld

en: Old password:
nb: Gammelt passord:

en: Other
nb: Annet

en: Password Expiration Warning
nb: Varsel om at passord går ut på dato

en: Password Inactive
nb: Inaktivt passord

en: Password authentication bypassed.
nb: Passordautentisering forbi-koblet.

en: Password expires					:
nb: Passord utløper					:

en: Password inactive					:
nb: Passordet inaktivt					:

en: Password:
nb: Passord:

en: Please enter your OWN password as authentication.
nb: Skriv inn ditt EGET passord for å autentisere deg.

en: Re-enter new password:
nb: Skriv inn passordet på nytt:

en: Removing user %s from group %s
nb: Fjerner bruker %s fra gruppa %s

en: Room Number
nb: Romnummer

en: SELinux policy not managed
nb: SELinux-regler blir ikke håndtert

en: Session terminated, terminating shell...
nb: Økt avsluttet, avslutter skall ...

en: Setting mailbox file permissions
nb: Endrer rettigheter for e-postkassefil

en: TIOCSCTTY failed
nb: TIOCSTTY mislyktes

en: TIOCSCTTY failed on %s
nb: TIOCSTTY mislyktes på %s

en: The options cannot be combined.
nb: Du kan ikke kombinere valg.

en: The password for %s cannot be changed yet.
nb: Passord for %s kan ikke endres enda.

en: The password for %s cannot be changed.
nb: Passord for %s kan ikke endres.

en: The password for %s is unchanged.
nb: Passordet for %s er uendret.

en: They don't match; try again
nb: Passordene var ikke like. Prøv igjen

en: They don't match; try again.
nb: Passordene var ikke like. Prøv igjen.

en: Too many logins.
nb: For mange innlogginger.

en: Try again.
nb: Prøv igjen.

en: Unable to cd to '%s'
nb: Klarte ikke å bytte mappe til «%s»

en: Unable to change owner or mode of tty stdin: %s
nb: Klarte ikke å endre eier eller rettigheter til tty stdin: %s

en: Unable to determine your tty name.
nb: Fant ikke tty-navn.

en: Usage: %s [-p] [name]
nb: Bruk: %s [-p] [navn]

en: Usage: %s [option] GROUP
    
    Options:
nb: Bruk: %s [valg] GRUPPE
    
    Valg:

en: Usage: %s [options]
    
    Options:
nb: Bruk: %s [valg] 
    
    Valg:

en: Usage: %s [options] GROUP
    
    Options:
nb: Bruk: %s [valg] GRUPPE
    
    Valg:

en: Usage: %s [options] LOGIN
    
    Options:
nb: Bruk: %s [valg] LOGIN
    
    Valg:

en: Usage: %s [options] LOGIN
           %s -D
           %s -D [options]
    
    Options:
nb: Bruk: %s [valg] LOGIN
           %s -D
           %s -D [valg]
    
    Valg:

en: Usage: %s [options] [LOGIN]
    
    Options:
nb: Bruk: %s [valg] [BRUKER]
    
    Valg:

en: Usage: %s [options] [action]
    
    Options:
nb: Bruk: %s [valg] [handling]
    
    Valg:

en: Usage: %s [options] [group [gshadow]]
    
    Options:
nb: Bruk: %s [valg] [gruppe [gskygge]]
    
    Valg:

en: Usage: %s [options] [group]
    
    Options:
nb: Bruk: %s [valg] [gruppe]
    
    Valg:

en: Usage: %s [options] [passwd [shadow]]
    
    Options:
nb: Bruk: %s [valg] [passord] [skygge]
    
    Valg:

en: Usage: %s [options] [passwd]
    
    Options:
nb: Bruk: %s [valg] [passord]
    
    Valg:

en: Usage: id
nb: Bruk: id

en: Usage: id [-a]
nb: Bruk: id [-a]

en: Usage: logoutd
nb: Bruk: logoutd

en: Usage: newgrp [-] [group]
nb: Bruk: newgrp [-] [gruppe]

en: Usage: sg group [[-c] command]
nb: Bruk: sg group [[-c] command]

en: Username                Port     Latest
nb: Brukernavn                Port     Sist

en: Username         Port     From             Latest
nb: Brukernavn       Port     Fra             Sist

en: Warning: login re-enabled after temporary lockout.
nb: Advarsel: innlogging reaktivert etter midlertidig stenging.

en: Warning: too many groups
nb: Advarsel: for mange grupper

en: Warning: unknown group %s
nb: Advarsel: ukjent gruppe %s

en: Work Phone
nb: Jobbtelefon

en: You are not authorized to su %s
nb: Du har ikke adgang til å utføre su %s

en: You have mail.
nb: Du har ulest e-post.

en: You have modified %s.
    You may need to modify %s for consistency.
    Please use the command '%s' to do so.
nb: Du har endret %s.
    Det kan være du må endre %s for sammenhengen.
    Bruk kommandoen «%s» til dette.

en: You have new mail.
nb: Du har fått ny e-post.

en: You may not change $%s
nb: Du har ikke tilgang til å endre $%s

en: You may not change the shell for '%s'.
nb: Du kan ikke endre skall for «%s».

en: You must change your password.
nb: Du må endre passord.

en: Your login has expired.
nb: Brukerkontoen din har gått ut på dato.

en: Your password has expired.
nb: Passordet ditt har gått ut på dato.

en: Your password is inactive.
nb: Passordet ditt er ikke aktivert.

en: Your password will expire in %ld days.
nb: Passordet ditt utgår om %ld dager.

en: Your password will expire today.
nb: Passordet ditt utgår i dag.

en: Your password will expire tomorrow.
nb: Passordet ditt utgår i morgen.

en: a palindrome
nb: et palindrom

en: add group '%s' in %s?
nb: vil du legge til gruppe «%s» i %s?

en: add user '%s' in %s?
nb: vil du legge til bruker «%s» i %s?

en: case changes only
nb: bare endring i store/små bokstaver

en: configuration error - cannot parse %s value: '%d'
nb: oppsettsfeil –  klarte ikke å tolke %s-verdi: «%d»

en: configuration error - cannot parse %s value: '%s'
nb: oppsettsfeil –  klarte ikke å tolke %s-verdi: «%s»

en: configuration error - unknown item '%s' (notify administrator)
nb: oppsettsfeil - element «%s» er ukjent (kontakt administrator)

en: create tcb directory for %s?
nb: vil du lage tcb-mappe for %s?

en: crypt method not supported by libcrypt? (%s)
nb: har du et libcrypt som ikke støtter crypt-metoden? (%s)

en: delete administrative member '%s'?
nb: vil du slette administrativt medlem «%s»?

en: delete line '%s'?
nb: vil du slette linje «%s»?

en: delete member '%s'?
nb: vil du slette medlem «%s»?

en: duplicate group entry
nb: duplisert gruppeoppføring

en: duplicate password entry
nb: duplisert oppføring i passordfil

en: duplicate shadow group entry
nb: duplisert skygge-gruppeoppføring

en: duplicate shadow password entry
nb: duplisert oppføring i skygge-passordfil

en: failed to allocate memory
nb: klarte ikke å tildele minne

en: failed to change mailbox owner
nb: klarte ikke å endre eier av e-postboks

en: failed to create backup file
nb: klarte ikke å lage sikkerhetskopi-fil

en: failed to create scratch directory
nb: klarte ikke å lage ny kladdemappe

en: failed to create tcb directory for %s
nb: klarte ikke å lage tcb-mappe for %s

en: failed to drop privileges
nb: klarte ikke å fjerne privilegier

en: failed to gain privileges
nb: klarte ikke skaffe privile

en: failed to open scratch file
nb: klarte ikke å åpne kladdefil

en: failed to rename mailbox
nb: klarte ikke å gi nytt navn til e-postboks

en: failed to stat edited file
nb: klarte ikke å kjøre «stat» på redigert fil

en: failed to unlink scratch file
nb: klarte ikke å avlenke kladdfil

en: group %s has an entry in %s, but its password field in %s is not set to 'x'
nb: gruppe %s har en oppføring i %s, men passordfeltet i %s er ikke satt til «x»

en: group %s: no user %s
nb: gruppe %s: ingen bruker %s

en: invalid group ID '%lu'
nb: ugyldig gruppe-ID «%lu»

en: invalid group file entry
nb: ugyldig oppføring i gruppefil

en: invalid group name '%s'
nb: ugyldig gruppenavn «%s»

en: invalid password file entry
nb: ugyldig oppføring i passordfil

en: invalid shadow group file entry
nb: ugyldig oppføring i skygge-gruppefil

en: invalid shadow password file entry
nb: ugyldig oppføring i skygge-passordfil

en: invalid user ID '%lu'
nb: ugyldig bruker-ID  «%lu»

en: invalid user name '%s'
nb: ugyldig brukernavn «%s»

en: login time exceeded
nb: innloggingstid overskredet

en: login: PAM Failure, aborting: %s
nb: login: PAM mislyktes, avbryter: %s

en: login: abort requested by PAM
nb: login: PAM ber om avbrytelse

en: never
nb: aldri

en: no change
nb: ingen endring

en: no matching group file entry in %s
nb: fant ingen tilsvarende oppføring i %s

en: no matching password file entry in %s
nb: fant ingen tilsvarende passordoppføring i %s

en: no tcb directory for %s
nb: ingen tcb-mappe for %s

en: passwd: pam_start() failed, error %d
nb: passwd: pam_start() mislyktes, feil %d

en: passwd: password unchanged
nb: passwd: passordet ble ikke endret

en: passwd: password updated successfully
nb: passwd: passordet ble oppdatert

en: password must be changed
nb: passordet må endres

en: rotated
nb: rotert

en: setfscreatecon () failed
nb: setfscreatecon () mislyktes

en: shadow group %s: no administrative user %s
nb: skygge-gruppe %s: ingen administrativ bruker %s

en: shadow group %s: no user %s
nb: skygge-gruppe %s: ingen bruker %s

en: too many groups
nb: for mange grupper

en: too short
nb: for kort

en: too similar
nb: for likt

en: too simple
nb: for enkelt

en: user %s has an entry in %s, but its password field in %s is not set to 'x'
nb: bruker %s har en oppføring i %s, men passordfeltet i %s er ikke satt til «x»

en: user %s: last password change in the future
nb: bruker %s: siste passordendring i fremtiden

en: user '%s': directory '%s' does not exist
nb: bruker «%s»: mappe «%s» finnes ikke

en: user '%s': no group %lu
nb: bruker «%s»: ingen gruppe %lu

en: user '%s': program '%s' does not exist
nb: bruker «%s»: programmet «%s» finnes ikke
