libuser 0.60 - en to sr translation catalogue (292 entries)

en: %s did not have a gid number.
sr: %s није имала gid број.

en: %s does not exist
sr: %s не постоји

en: %s is not authorized to change the finger info of %s
sr: %s није овлашћен да мења finger податке за %s

en: %s value `%s': `:' not allowed
sr: %s вредност „%s“: „:“ није дозвољена

en: Account Expires:	%s
sr: Налог истиче:	%s

en: Account creation failed: %s.
sr: Неуспело прављење налога: %s.

en: Account is locked.
sr: Налог је закључан.

en: Account is not locked.
sr: Налог није закључан.

en: Authentication failed for %s.
sr: Неуспела аутентификација за %s.

en: Both -L and -U specified.
sr: И -L и -U су наведени.

en: Can't set default context for /etc/passwd
sr: Не могу да поставим подразумевани контекст за /etc/passwd

en: Changing finger information for %s.
sr: Мењам finger податке за %s.

en: Changing password for %s.
sr: Мењам лозинку за %s.

en: Changing shell for %s.
sr: Мењам љуску за %s.

en: Copying user structure:
sr: Умножавам корисничку структуру:

en: Cyrus SASL error creating user: %s
sr: Cyrus SASL грешка при прављењу корисника: %s

en: Cyrus SASL error removing user: %s
sr: Cyrus SASL грешка при уклањању корисника: %s

en: DAYS
sr: ДАНА

en: Default user attribute names:
sr: Подразумевана имена корисничких својстава:

en: Default user object classes:
sr: Подразумеване класе корисничких објеката:

en: E-Mail Address
sr: Адреса е-поште

en: Entry not found.
sr: Ставка није пронађена.

en: Error changing mode of `%s': %s
sr: Грешка при промени режима за `%s': %s

en: Error changing owner of `%s': %s
sr: Грешка при промени власника „%s“: %s

en: Error creating %s: %s.
sr: Грешка при прављењу %s: %s.

en: Error creating account for `%s': line improperly formatted.
sr: Грешка при прављењу налога за „%s“: неправилно обликована линија.

en: Error creating group `%s': %s
sr: Грешка при прављењу групе „%s“: %s

en: Error creating group for `%s' with GID %jd: %s
sr: Грешка при прављењу групе „%s“ са GID %jd: %s

en: Error creating home directory for %s: %s
sr: Грешка при прављењу личног директоријума за %s: %s

en: Error creating mail spool for %s: %s
sr: Грешка при прављењу реда за слање поште за %s: %s

en: Error creating mail spool: %s
sr: Грешка при прављењу реда за слање поште : %s

en: Error creating user account for %s: %s
sr: Грешка при прављењу корисничког налога за %s: %s

en: Error initializing %s: %s
sr: Грешка при иницијализацији %s: %s

en: Error initializing %s: %s.
sr: Грешка при иницијализацији %s: %s.

en: Error initializing PAM.
sr: Грешка при иницијализацији PAM-а.

en: Error looking up %s: %s
sr: Грешка при потрази за %s: %s

en: Error moving %s to %s: %s.
sr: Грешка при премештању %s у %s: %s.

en: Error opening `%s': %s.
sr: Грешка при отварању „%s“: %s.

en: Error parsing arguments: %s.
sr: Грешка при тумачењу аргумената: %s.

en: Error reading `%s': %s
sr: Грешка при читању „%s“: %s

en: Error reading from file descriptor %d.
sr: Грешка при читању из датотеке описника %d.

en: Error removing home directory: %s.
sr: Грешка при уклањању личног директоријума за корисника: %s.

en: Error removing mail spool: %s
sr: Грешка при уклањању реда за слање поште : %s

en: Error setting initial password for %s: %s
sr: Грешка при постављању лозинке за %s: %s

en: Error setting password for group %s: %s.
sr: Грешка при постављању лозинке за групу %s: %s.

en: Error setting password for user %s: %s.
sr: Грешка при постављању лозинке за корисника %s: %s.

en: Error writing `%s': %s
sr: Грешка при писању „%s“: %s

en: Failed to drop privileges.
sr: Неуспело одбацивање повластица.

en: Failed to modify aging information for %s: %s
sr: Неуспела измена застарелих података за %s: %s

en: Failed to set password for group %s: %s
sr: Неуспело постављање лозинке за групу %s: %s

en: Failed to set password for user %s: %s.
sr: Неуспело постављање лозинке за корисника %s: %s.

en: Finger information changed.
sr: Finger подаци су промењени.

en: Finger information not changed:  input error.
sr: Finger подаци нису промењени:  грешка у уносу.

en: Finger information not changed: %s.
sr: Finger подаци нису промењени: %s.

en: Full Name
sr: Пуно име

en: GECOS information
sr: GECOS информација

en: GECOS information for new user
sr: GECOS информација за новог корисника

en: Getting default user attributes:
sr: Добављам подразумевана корисничка својства:

en: Given Name
sr: Крштено име

en: Group %jd does not exist
sr: Група %jd не постоји

en: Group %s could not be deleted: %s
sr: Група %s не може бити избрисана: %s

en: Group %s could not be deleted: %s.
sr: Група %s не може да буде обрисана: %s.

en: Group %s could not be locked: %s
sr: Група %s не може бити закључана: %s

en: Group %s could not be modified: %s
sr: Група %s не може бити измењена: %s

en: Group %s could not be modified: %s.
sr: Група %s не може да буде измењена: %s.

en: Group %s could not be unlocked: %s
sr: Група %s не може бити откључана: %s

en: Group %s does not exist.
sr: Група %s не постоји.

en: Group creation failed: %s
sr: Неуспело прављење групе: %s

en: Group with GID %jd did not have a group name.
sr: Група са GID %jd није имала име групе.

en: Home Phone
sr: Кућни телефон

en: Inactive:	%ld
sr: Неактивно:	%ld

en: Inactive:	Never
sr: Неактивно:	Никад

en: Internal PAM error `%s'.
sr: Унутрашња PAM грешка „%s“.

en: Internal error.
sr: Унутрашња грешка.

en: Invalid ID %s
sr: Неисправан ID %s

en: Invalid default value of field %s: %s
sr: Неисправна подразумевана вредност за поље %s: %s

en: Invalid group ID %s
sr: Неисправан ID групе %s

en: Invalid user ID %s
sr: Неисправан кориснички ID %s

en: LDAP Bind DN
sr: DN LDAP увезивања

en: LDAP Bind Password
sr: Лозинка LDAP увезивања

en: LDAP SASL Authorization User
sr: LDAP SASL овлашћујући корисник

en: LDAP SASL User
sr: LDAP SASL корисник

en: LDAP Search Base DN
sr: Основни DN LDAP претраге

en: LDAP Server Name
sr: Име LDAP сервера

en: Last Change:	%s
sr: Последња промена:	%s

en: Maximum:	%ld
sr: Највећи:	%ld

en: Maximum:	None
sr: Максимално:	Ниједан

en: Minimum:	%ld
sr: Најмањи:	%ld

en: Must change password on next login
sr: Мора променити лозинку при следећој пријави

en: NAME
sr: ИМЕ

en: NUM
sr: БРОЈ

en: Never
sr: Никада

en: New Shell
sr: Нова љуска

en: New password
sr: Нова лозинка

en: New password (confirm)
sr: Нова лозинка (потврда)

en: No group name specified, no name for gid %d.
sr: Није наведено име групе, нема имена за gid %d.

en: No group name specified, using %s.
sr: Није наведено име групе, користим %s.

en: No group name specified.
sr: Није наведено име групе.

en: No group with GID %jd exists, not removing.
sr: Не постоји група са GID %jd, не уклањам.

en: No new home directory for %s.
sr: Нема новог личног директоријума за %s.

en: No old home directory for %s.
sr: Нема старог личног директоријума за %s.

en: No user name specified, no name for uid %d.
sr: Није наведено корисничко име, нема имена за uid %d.

en: No user name specified, using %s.
sr: Није наведено корисничко име, користим %s.

en: No user name specified.
sr: Није наведено корисничко име.

en: Office
sr: Канцеларија

en: Office Phone
sr: Канцеларијски телефон

en: PATH
sr: ПУТАЊА

en: Password Expires:	%s
sr: Лозинка истиче:	%s

en: Password Inactive:	%s
sr: Лозинка неактивна:	%s

en: Password change canceled.
sr: Промена лозинке је отказана.

en: Password changed.
sr: Лозинка је промењена.

en: Passwords do not match, try again.
sr: Лозинке се не слажу, покушајте поново.

en: Prompts failed.
sr: Одзиви нису успели.

en: Prompts succeeded.
sr: Одзиви су успели.

en: Refusing to create account with UID 0.
sr: Одбијам да направим налог са UID 0.

en: Refusing to use dangerous home directory `%s' by default
sr: Одбијам да подразумевано употребим опасан директоријум „%s“

en: Refusing to use dangerous home directory `%s' for %s by default
sr: Одбијам да подразумевано употребим опасан директоријум „%s“ за %s

en: STRING
sr: ТЕКСТ

en: Searching for group named %s.
sr: Претражујем за групом са именом %s.

en: Searching for group with ID %jd.
sr: Претражујем за групом са ID %jd.

en: Searching for user named %s.
sr: Претражујем за корисником са именом %s.

en: Searching for user with ID %jd.
sr: Претражујем за корисником са ID %jd.

en: Shell changed.
sr: Љуска је промењена.

en: Shell not changed: %s
sr: Љуска није промењена: %s

en: Surname
sr: Презиме

en: Unknown user authenticated.
sr: Аутентификован непознат корисник.

en: Unknown user context
sr: Непознат кориснички контекст

en: User %s could not be deleted: %s.
sr: Корисник %s не може да буде обрисан: %s.

en: User %s could not be locked: %s.
sr: Корисник %s не може да буде закључан: %s.

en: User %s could not be modified: %s.
sr: Корисник %s не може да буде измењен: %s.

en: User %s could not be unlocked: %s.
sr: Корисник %s не може да буде откључан: %s.

en: User %s does not exist.
sr: Корисник %s не постоји.

en: User mismatch.
sr: Неслагање корисника.

en: Warning:	%ld
sr: Упозорење:	%ld

en: Warning: Group with ID %jd does not exist.
sr: Упозорење: Група са ID-ом %jd не постоји

en: [OPTION...]
sr: [ОПЦИЈА...]

en: [OPTION...] [user]
sr: [ОПЦИЈА...] [корисник]

en: [OPTION...] group
sr: [ОПЦИЈА...] група

en: [OPTION...] user
sr: [ОПЦИЈА...] корисник

en: access denied
sr: приступ одбијен

en: bad user/group id
sr: лош id корисника/групе

en: bad user/group name
sr: лоше име корисника/групе

en: change group to have given name
sr: промени групу да има задато име

en: change login name for user
sr: промени пријавно име корисника

en: common name for new user
sr: заједничко име за новог корисника

en: configuration file `%s' is too large
sr: датотека подешавања „%s“ је превелика

en: could not bind to LDAP server
sr: не могу да се вежем за LDAP сервер

en: could not bind to LDAP server, first attempt as `%s': %s
sr: не могу да се вежем за LDAP сервер, прво покушајте као „%s“: %s

en: could not negotiate TLS with LDAP server
sr: нисам могао да преговарам TLS са LDAP сервером

en: could not open configuration file `%s': %s
sr: не могу да отворим датотеку подешавања „%s“: %s

en: could not read configuration file `%s': %s
sr: не могу да прочитам датотеку подешавања „%s“: %s

en: could not set LDAP protocol to version %d
sr: не могу да поставим LDAP протокол на верзију %d

en: could not stat configuration file `%s': %s
sr: не могу да извршим stat над датотеком подешавања „%s“: %s

en: couldn't determine security context for `%s': %s
sr: не могу да утврдим безбедносни контекст за „%s“: %s

en: couldn't get default security context: %s
sr: не могу да добавим подразумевани безбедносни контекст: %s

en: couldn't get security context of `%s': %s
sr: не могу да добавим безбедносни контекст за „%s“: %s

en: couldn't open `%s': %s
sr: не могу да отворим „%s“: %s

en: couldn't read from `%s': %s
sr: не могу да читам из „%s“: %s

en: couldn't set default security context to `%s': %s
sr: не могу да поставим подразумевани безбедносни контекст на „%s“: %s

en: couldn't stat `%s': %s
sr: не могу да извршим stat над „%s“: %s

en: couldn't write to `%s': %s
sr: не могу да упишем у „%s“: %s

en: create a system group
sr: направи системску групу

en: create a system user
sr: направи системског корисника

en: data not found in file
sr: подаци нису нађени у датотеци

en: date of last password change in days since 1/1/70
sr: датум последње промене лозинке у данима од 1/1/70

en: days before expiration to begin warning user
sr: број дана пре истицања када се почиње упозоравати корисник

en: directory with files for the new user
sr: директоријум са датотекама за новог корисника

en: don't create group with same name as user
sr: немој правити групу са истим именом као и корисник

en: don't create home directories
sr: немој правити личне директоријуме

en: don't create home directory for user
sr: немој правити лични директоријум за корисника

en: don't create mail spools
sr: немој правити ред за слање поште

en: don't remove the user's private group, if the user has one
sr: немој уклањати корисникову приватну групу, ако је корисник има

en: entity object has no %s attribute
sr: објекат ентитета нема %s својство

en: entry already present in file
sr: ставка је већ присутна у датотеци

en: entry with conflicting name already present in file
sr: ставка са сукобљеним именом је већ присутна у датотеци

en: error creating `%s': %s
sr: грешка при прављењу „%s“: %s

en: error creating a LDAP directory entry: %s
sr: грешка при прављењу ставке LDAP каталога: %s

en: error creating home directory for user
sr: грешка при прављењу личног директоријума за корисника

en: error encrypting password
sr: грешка при шифровању лозинке

en: error initializing Cyrus SASL: %s
sr: грешка при иницијализацији Cyrus SASL-а: %s

en: error initializing ldap library
sr: грешка при иницијализацији ldap библиотеке

en: error loading module
sr: грешка при учитавању модула

en: error locking file
sr: грешка при закључавању датотеке

en: error locking file: %s
sr: грешка при закључавању датотеке: %s

en: error manipulating terminal attributes
sr: грешка при удешавању својстава терминала

en: error modifying LDAP directory entry: %s
sr: грешка при измени ставке LDAP каталога: %s

en: error moving home directory for user
sr: грешка при премештању личног директоријума за корисника

en: error opening file
sr: грешка при отварању датотеке

en: error reading file
sr: грешка при читању датотеке

en: error reading from terminal
sr: грешка при читању са терминала

en: error reading terminal attributes
sr: грешка при читању својстава терминала

en: error removing LDAP directory entry: %s
sr: грешка при уклањању ставке LDAP каталога: %s

en: error removing home directory for user
sr: грешка при уклањању личног директоријума за корисника

en: error renaming LDAP directory entry: %s
sr: грешка при преименовању ставке LDAP каталога: %s

en: error resolving symbol in module
sr: грешка при разрешавању симбола у модулу

en: error setting password in LDAP directory for %s: %s
sr: грешка при постављању лозинке у LDAP каталогу за %s: %s

en: error setting terminal attributes
sr: грешка при постављању својстава терминала

en: error statting file
sr: грешка при извршавању stat над датотеком

en: error writing to file
sr: грешка при упису у датотеку

en: file with user information records
sr: датотека са записима информација

en: generic error
sr: уопштена грешка

en: gid for new group
sr: gid нове групе

en: given name for new user
sr: дато име за новог корисника

en: group %jd has no name
sr: група %jd нема име

en: group %s has no GID
sr: група %s нема GID

en: group %s not found
sr: група %s није пронађена

en: group for new user
sr: група за новог корисника

en: group has neither a name nor a GID
sr: група нема ни име нити GID

en: home directory
sr: лични директоријум

en: home directory for new user
sr: лични директоријум за новог корисника

en: home telephone number for new user
sr: број кућног телефона за новог корисника

en: internal initialization error
sr: унутрашња грешка иницијализације

en: invalid ID
sr: неисправан ID

en: invalid attribute value
sr: неисправна вредност атрибута

en: invalid module combination
sr: неисправна комбинација модула

en: invalid number
sr: неисправан број

en: library/module version mismatch
sr: неслагање верзије библиотеке/модула

en: list aging parameters for the user
sr: списак параметара старења за корисника

en: list members of a named group instead of the group memberships for the named user
sr: списак чланова именоване групе уместо групног чланства именованог корисника

en: list of administrators to add
sr: списак администратора за додавање

en: list of administrators to remove
sr: списак администратора за уклањање

en: list of group members to add
sr: списак чланова групе за додавање

en: list of group members to remove
sr: списак чланова групе за уклањање

en: lock account
sr: закључај налог

en: lock group
sr: закључај групу

en: maximum days between password changes
sr: максимални број дана између промена лозинки

en: minimum days between password changes
sr: минимални број дана између промена лозинки

en: module `%s' does not define `%s'
sr: модул „%s“ не дефинише „%s“

en: module disabled by configuration
sr: модул искључен у подешавањима

en: module version mismatch in `%s'
sr: неслагање верзије модула у „%s“

en: move home directory contents
sr: премести садржај личног директоријума

en: name contains control characters
sr: име садржи контролне знакове

en: name contains invalid char `%c'
sr: име садржи неисправан знак „%c“

en: name contains non-ASCII characters
sr: име садржи не-ASCII знакове

en: name contains whitespace
sr: име садржи размак

en: name is not set
sr: име није постављено

en: name is too long (%zu > %d)
sr: име је предугачко (%zu > %d)

en: name is too short
sr: име је прекратко

en: name starts with a hyphen
sr: име почиње цртицом

en: new crypted password
sr: нова шифрована лозинка

en: new plain password
sr: нова обична лозинка

en: no `%s' attribute found
sr: није пронађено „%s“ својство

en: no initialization function %s in `%s'
sr: нема функције иницијализације %s у „%s“

en: no shadow file present -- disabling
sr: нема присутне shadow датотеке -- искључујем

en: no such object in LDAP directory
sr: нема таквог објекта у LDAP каталогу

en: not enough privileges
sr: нема довољно повластица

en: not executing with superuser privileges
sr: не извршавам са администраторским повластицама

en: number of days after password expiration date when account is considered inactive
sr: број дана након датума истицања лозинка када ће се налог сматрати неактивним

en: object had no %s attribute
sr: објекат није имао %s својство

en: object has no %s attribute
sr: објекат нема %s својство

en: only list membership information by name, and not UID/GID
sr: прикажи само списак информација о чланству по имену, а не по UID/GID

en: password expiration date in days since 1/1/70
sr: датум истицања лозинке у данима након 1/1/70

en: plaintext password for the user
sr: обична лозинка за корисника

en: plaintext password for use with group
sr: обична лозинка у употреби за групу

en: pre-hashed password for the user
sr: унапред израчуната лозинка за корисника

en: pre-hashed password for use with group
sr: унапред израчуната лозинка у употреби за групу

en: prompt for all information
sr: упит за све информације

en: read new crypted password from given descriptor
sr: учитај нову шифровану лозинку из датог описника

en: read new plain password from given descriptor
sr: учитај нову обичну лозинку из датог описника

en: remove the user's home directory
sr: уклони корисников лични директоријум

en: room number for new user
sr: број собе за новог корисника

en: set GID for group
sr: постави GID за групу

en: set UID for user
sr: постави UID за корисника

en: set common name for user
sr: постави уобичајено име за корисника

en: set given name for user
sr: постави дато име за корисника

en: set group password instead of user password
sr: постави групну лозинку уместо корисничке лозинке

en: set home telephone number for user
sr: постави број кућног телефона за корисника

en: set primary GID for user
sr: постави примарни GID за корисника

en: set room number for user
sr: постави број собе за корисника

en: set shell for user
sr: постави љуску за корисника

en: set surname for user
sr: постави презиме за корисника

en: set telephone number for user
sr: постави број телефона за корисника

en: shell for new user
sr: љуска за новог корисника

en: success
sr: успех

en: surname for new user
sr: презиме за новог корисника

en: telephone number for new user
sr: број телефона за новог корисника

en: the `%s' and `%s' modules can not be combined
sr: `%s' и `%s' модули не могу бити комбиновани

en: uid for new user
sr: uid за новог корисника

en: unknown error
sr: непозната грешка

en: unlock account
sr: откључај налог

en: unlock group
sr: откључај групу

en: unlocking would make the password field empty
sr: откључавање би учинило поље лозинке празним

en: unsupported password encryption scheme
sr: неподржана шема шифровања лозинке

en: user %jd has no name
sr: корисник %jd нема име

en: user %s has no UID
sr: корисник %s нема UID

en: user %s not found
sr: корисник %s није пронађен

en: user has neither a name nor an UID
sr: корисник нема ни име нити UID

en: user object had no %s attribute
sr: кориснички објекат нема %s својство

en: user object was created with no `%s'
sr: кориснички објекат је направљен без „%s“

en: user's home directory not owned by them
sr: корисников лични директоријум није у његовом власништву

en: user/group id in use
sr: id корисника/групе је у употреби

en: user/group name in use
sr: име корисника/групе је у употреби
