udisks 2.9.0 - en to sr translation catalogue (396 entries)

en: %s Block Device
sr: %s блок уређаја

en: %s Loop Device
sr: %s уређаја понављања

en: Apple Partition Map
sr: Еплова карта партиција

en: Authentication is required to abort a SMART self-test on $(drive)
sr: Потребно је потврђивање идентитета за прекидање СМАРТ самопробе на уређају „$(drive)“

en: Authentication is required to activate swapspace on $(drive)
sr: Потребно је потврђивање идентитета за покретање разменског простора на уређају „$(drive)“

en: Authentication is required to add a device to a RAID array
sr: Потребно је потврђивање идентитета за додавање уређаја у РАИД низ

en: Authentication is required to add an entry to the /etc/crypttab file
sr: Потребно је потврђивање идентитета за додавање уноса у датотеку „/etc/crypttab“

en: Authentication is required to add an entry to the /etc/fstab file
sr: Потребно је потврђивање идентитета за додавање уноса у датотеку „/etc/fstab“

en: Authentication is required to cancel a job
sr: Потребно је потврђивање идентитета за отказивање посла

en: Authentication is required to cancel a job started by another user
sr: Потребно је потврђивање идентитета за отказивање посла који је покренуо други корисник

en: Authentication is required to change the filesystem label on $(drive)
sr: Потребно је потврђивање идентитета за промену натписа система датотека на уређају „$(drive)“

en: Authentication is required to change the passphrase for an encrypted device
sr: Потребно је потврђивање идентитета за измену лозинке шифрованог уређаја

en: Authentication is required to check power state for $(drive)
sr: Потребно је потврђивање идентитета за проверу стања напајања уређаја „$(drive)“

en: Authentication is required to check the power state
sr: Потребно је потврђивање идентитета за проверу стања напајања

en: Authentication is required to configure settings for $(drive)
sr: Потребно је потврђивање идентитета за подешавање поставки уређаја „$(drive)“

en: Authentication is required to configure the write-intent bitmap on a RAID array
sr: Потребно је потврђивање идентитета за подешавање битмапе намењене писању на РАИД низу

en: Authentication is required to create a RAID array
sr: Потребно је потврђивање идентитета за стварање РАИД низа

en: Authentication is required to create a partition on $(drive)
sr: Потребно је потврђивање идентитета за стварање партиције на уређају „$(drive)“

en: Authentication is required to deactivate swapspace on $(drive)
sr: Потребно је потврђивање идентитета за заустављање разменског простора на уређају „$(drive)“

en: Authentication is required to delete a loop device set up by another user
sr: Потребно је потврђивање идентитета за брисање уређаја петље који је подесио други корисник

en: Authentication is required to delete the loop device $(drive)
sr: Потребно је потврђивање идентитета за брисање уређаја петље „$(drive)“

en: Authentication is required to disable SMART on $(drive)
sr: Потребно је потврђивање идентитета за искључивање СМАРТ-а на уређају „$(drive)“

en: Authentication is required to eject $(drive)
sr: Потребно је потврђивање идентитета за избацивање уређаја „$(drive)“

en: Authentication is required to eject media
sr: Потребно је потврђивање идентитета за избацивање медијума

en: Authentication is required to eject media from a drive plugged into another seat
sr: Потребно је потврђивање идентитета за избацивање медијума из уређаја прикљученог у друго седиште

en: Authentication is required to enable SMART on $(drive)
sr: Потребно је потврђивање идентитета за укључивање СМАРТ-а на уређају „$(drive)“

en: Authentication is required to enable/disable SMART
sr: Потребно је потврђивање идентитета за укључивање/искључивање СМАРТ-а

en: Authentication is required to format $(drive)
sr: Потребно је потврђивање идентитета за форматирање уређаја „$(drive)“

en: Authentication is required to lock an encrypted device unlocked by another user
sr: Потребно је потврђивање идентитета за закључавање уређаја који је закључао други корисник

en: Authentication is required to lock the encrypted device $(drive) unlocked by another user
sr: Потребно је потврђивање идентитета за закључавање шифрованог уређаја „$(drive)“ који је откључао други корисник

en: Authentication is required to manage RAID arrays
sr: Потребно је потврђивање идентитета за управљање РАИД низовима

en: Authentication is required to manage swapspace
sr: Потребно је потврђивање идентитета за управљање разменским простором

en: Authentication is required to modify a device
sr: Потребно је потврђивање идентитета за мењање уређаја

en: Authentication is required to modify a device plugged into another seat
sr: Потребно је потврђивање идентитета за измену уређаја прикљученог у друго седиште

en: Authentication is required to modify a loop device set up by another user
sr: Потребно је потврђивање идентитета за измену уређаја петље који је подесио други корисник

en: Authentication is required to modify drive settings
sr: Потребно је потврђивање идентитета за мењање подешавања уређаја

en: Authentication is required to modify system-wide configuration
sr: Потребно је потврђивање идентитета за промену свеопштих подешавања система

en: Authentication is required to modify the /etc/crypttab file
sr: Потребно је потврђивање идентитета за мењање датотеке „/etc/crypttab“

en: Authentication is required to modify the /etc/fstab file
sr: Потребно је потврђивање идентитета за мењање датотеке „/etc/fstab“

en: Authentication is required to modify the loop device $(drive)
sr: Потребно је потврђивање идентитета за мењање уређаја петље „$(drive)“

en: Authentication is required to modify the partition on device $(drive)
sr: Потребно је потврђивање идентитета за мењање партиције на уређају „$(drive)“

en: Authentication is required to mount $(drive)
sr: Потребно је потврђивање идентитета за качење уређаја „$(drive)“

en: Authentication is required to mount $(drive) referenced in the /etc/fstab file
sr: Потребно је потврђивање идентитета за качење уређаја „$(drive)“ на који се упућује у датотеци „/etc/fstab“

en: Authentication is required to mount the filesystem
sr: Потребно је потврђивање идентитета за прикачињање система датотека

en: Authentication is required to mount/unmount the filesystem
sr: Потребно је потврђивање идентитета за прикачињање/откачињање система датотека

en: Authentication is required to open $(drive) for benchmarking
sr: Потребно је потврђивање идентитета за отварање уређаја „$(drive)“ ради оцењивања

en: Authentication is required to open $(drive) for reading
sr: Потребно је потврђивање идентитета за отварање уређаја „$(drive)“ ради читања

en: Authentication is required to open $(drive) for writing
sr: Потребно је потврђивање идентитета за отварање уређаја „$(drive)“ ради писања

en: Authentication is required to open a device
sr: Потребно је потврђивање идентитета за отварање уређаја

en: Authentication is required to perform a secure erase of $(drive)
sr: Потребно је потврђивање идентитета за безбедно брисање уређаја „$(drive)“

en: Authentication is required to power off $(drive)
sr: Потребно је потврђивање идентитета за искључивање уређаја „$(drive)“

en: Authentication is required to power off a drive
sr: Потребно је потврђивање идентитета за искључивање уређаја

en: Authentication is required to power off a drive plugged into another seat
sr: Потребно је потврђивање идентитета за искључивање уређаја прикљученог у друго седиште

en: Authentication is required to put $(drive) in standby mode
sr: Потребно је потврђивање идентитета за стављање уређаја „$(drive)“ у режим мировања

en: Authentication is required to put a drive into standby mode
sr: Потребно је потврђивање идентитета за стављање уређаја у режим мировања

en: Authentication is required to read system-level secrets
sr: Потребно је потврђивање идентитета за читање тајни на нивоу система

en: Authentication is required to remove a device from a RAID array
sr: Потребно је потврђивање идентитета за уклањање уређаја из РАИД низа

en: Authentication is required to remove an entry from /etc/fstab file
sr: Потребно је потврђивање идентитета за уклањање уноса из датотеке „/etc/fstab“

en: Authentication is required to remove an entry from the /etc/crypttab file
sr: Потребно је потврђивање идентитета за уклањање уноса из датотеке „/etc/crypttab“

en: Authentication is required to rescan $(drive)
sr: Потребно је потврђивање идентитета за поновно прегледање уређаја „$(drive)“

en: Authentication is required to rescan a device
sr: Потребно је потврђивање идентитета за поновно прегледање уређаја

en: Authentication is required to retrieve secrets from system-wide configuration
sr: Потребно је потврђивање идентитета за довлачења тајни из свеопштих подешавања система

en: Authentication is required to run a SMART self-test
sr: Потребно је потврђивање идентитета за покретање СМАРТ самопробе

en: Authentication is required to securely erase a hard disk
sr: Потребно је потврђивање идентитета за безбедно брисање чврстог диска

en: Authentication is required to set SMART data from a blob on $(drive)
sr: Потребно је потврђивање идентитета за подешавање СМАРТ података из блоба на уређају „$(drive)“

en: Authentication is required to set SMART data from blob
sr: Потребно је потврђивање идентитета за подешавање СМАРТ података из блоба

en: Authentication is required to set up a loop device
sr: Потребно је потврђивање идентитета за подешавање уређаја петље

en: Authentication is required to start a RAID array
sr: Потребно је потврђивање идентитета за покретање РАИД низа

en: Authentication is required to start a SMART self-test on $(drive)
sr: Потребно је потврђивање идентитета за покретање СМАРТ самопробе на уређају „$(drive)“

en: Authentication is required to start/stop data scrubbing of a RAID array
sr: Потребно је потврђивање идентитета за покретање/заустављање чишћења података РАИД низа

en: Authentication is required to stop a RAID array
sr: Потребно је потврђивање идентитета за заустављање РАИД низа

en: Authentication is required to unlock an encrypted device
sr: Потребно је потврђивање идентитета за откључавање шифрованог уређаја

en: Authentication is required to unlock the encrypted device $(drive)
sr: Потребно је потврђивање идентитета за откључавање шифрованог уређаја „$(drive)“

en: Authentication is required to unmount $(drive) mounted by another user
sr: Потребно је потврђивање идентитета за откачињање уређаја „$(drive)“ који је прикачио други корисник

en: Authentication is required to unmount $(drive) referenced in the /etc/fstab file
sr: Потребно је потврђивање идентитета за откачињање уређаја „$(drive)“ на који се упућује у датотеци „/etc/fstab“

en: Authentication is required to unmount a filesystem mounted by another user
sr: Потребно је потврђивање идентитета за откачињање система датотека који је прикачио други корисник

en: Authentication is required to update SMART data
sr: Потребно је потврђивање идентитета за освежавање СМАРТ података

en: Authentication is required to update SMART data from $(drive)
sr: Потребно је потврђивање идентитета за освежавање СМАРТ података са уређаја „$(drive)“

en: Authentication is required to wake up $(drive) from standby mode
sr: Потребно је потврђивање идентитета за буђење уређаја „$(drive)“ из режима мировања

en: Block Device
sr: Блок уређај

en: Cancel job
sr: Откажи посао

en: Cancel job started by another user
sr: Откажи посао који је почео други корисник

en: Change passphrase for an encrypted device
sr: Измените лозинку за шифровани уређај

en: Check power state
sr: Провери стање напајања

en: Delete loop devices
sr: Избришите уређаје петље

en: Eject media
sr: Избаците медијум

en: Eject media from a drive attached to another seat
sr: Избаците медијум из уређаја прикаченог другом седишту

en: Eject media from a system drive
sr: Избаците медијум из уређаја система

en: Enable/Disable SMART
sr: Укључи/Искључи СМАРТ

en: GUID Partition Table
sr: ГУИД партициона табела

en: Lock an encrypted device unlocked by another user
sr: Закључајте шифровани уређај који је откључао други корисник

en: Loop Device
sr: Уређај понављања

en: Manage RAID arrays
sr: Управљајте РАИД низовима

en: Manage loop devices
sr: Управљајте уређајима петље

en: Manage swapspace
sr: Управљајте разменским простором

en: Master Boot Record
sr: Главни запис подизања

en: Modify a device
sr: Измените уређај

en: Modify a system device
sr: Измените уређај система

en: Modify drive settings
sr: Измените подешавања уређаја

en: Modify loop devices
sr: Измените уређаје петље

en: Modify system-wide configuration
sr: Измените свеопшта подешавања система

en: Mount a filesystem
sr: Прикачите систем датотека

en: Mount a filesystem from a device plugged into another seat
sr: Прикачите систем датотека са уређаја прикљученог на друго седиште

en: Mount a filesystem on a system device
sr: Прикачите систем датотека на уређај система

en: Mount/unmount filesystems defined in the fstab file with the x-udisks-auth option
sr: Прикачите/откачите системе датотека одређене у датотеци фстаба са опцијом „x-udisks-auth“

en: Open a device
sr: Отворите уређај

en: Open a system device
sr: Отворите уређај система

en: Power off a drive attached to another seat
sr: Искључите уређај прикачен другом седишту

en: Power off a system drive
sr: Искључите уређај система

en: Power off drive
sr: Искључите уређај

en: Rescan a device
sr: Поново прегледај уређај

en: Run SMART self-test
sr: Покрените СМАРТ самопробу

en: Securely erase a hard disk
sr: Безбедно обриши чврсти диск

en: Send standby command
sr: Пошаљи наредбу мировања

en: Send standby command to a system drive
sr: Пошаљи наредбу мировања на уређај система

en: Send standby command to drive on other seat
sr: Пошаљи наредбу мировања уређају на другом седишту

en: Set SMART data from blob
sr: Подесите СМАРТ податке из блоба

en: Unlock an encrypted device
sr: Откључајте шифровани уређај

en: Unlock an encrypted device plugged into another seat
sr: Закључајте шифровани уређај кога прикључио други корисник

en: Unlock an encrypted device specified in the crypttab file with the x-udisks-auth option
sr: Откључајте шифровани уређај наведен у датотеци „crypttab“ са опцијом „x-udisks-auth“

en: Unlock an encrypted system device
sr: Откључајте шифровани уређај система

en: Unmount a device mounted by another user
sr: Откачите уређај који је прикачио други корисник

en: Update SMART data
sr: Освежите СМАРТ податке

[ctx: byte-size-pow10]
en: %s (%s bytes)
sr: %s (%s бајта)

[ctx: byte-size-pow2]
en: %s (%s bytes)
sr: %s (%s бајта)

[ctx: disc-type]
en: Blu-Ray
sr: Блу-реј

[ctx: disc-type]
en: CD
sr: ЦД

[ctx: disc-type]
en: DVD
sr: ДВД

[ctx: disc-type]
en: HDDVD
sr: ХД ДВД

[ctx: disk-hdd]
en: %s Hard Disk
sr: %s чврсти диск

[ctx: disk-hdd]
en: Hard Disk
sr: Чврсти диск

[ctx: disk-non-rotational]
en: %s Disk
sr: %s диск

[ctx: disk-non-rotational]
en: Disk
sr: Диск

[ctx: dos-part-flag]
en: Bootable
sr: Подизна

[ctx: drive-card-reader]
en: %s Card Reader
sr: Читач „%s“ картице

[ctx: drive-with-fixed-media]
en: %s Drive
sr: %s диск

[ctx: drive-with-generic-media]
en: %s Disk
sr: %s диск

[ctx: drive-with-size]
en: %s Drive
sr: %s диск

[ctx: drive-with-size-and-type]
en: %s %s Drive
sr: %s %s диск

[ctx: drive-with-type]
en: %s Drive
sr: %s диск

[ctx: flash-media]
en: %s Card
sr: %s картица

[ctx: fs-type]
en: Btrfs
sr: Бтрфс

[ctx: fs-type]
en: Ext2
sr: Екст2

[ctx: fs-type]
en: Ext2 (version %s)
sr: Екст2 (издање %s)

[ctx: fs-type]
en: Ext3
sr: Екст3

[ctx: fs-type]
en: Ext3 (version %s)
sr: Екст3 (издање %s)

[ctx: fs-type]
en: Ext4
sr: Екст4

[ctx: fs-type]
en: Ext4 (version %s)
sr: Екст4 (издање %s)

[ctx: fs-type]
en: FAT
sr: ФАТ

[ctx: fs-type]
en: FAT (12-bit version)
sr: ФАТ (12-битно издање)

[ctx: fs-type]
en: FAT (16-bit version)
sr: ФАТ (16-битно издање)

[ctx: fs-type]
en: FAT (32-bit version)
sr: ФАТ (32-битно издање)

[ctx: fs-type]
en: FAT (version %s)
sr: ФАТ (издање %s)

[ctx: fs-type]
en: HFS
sr: ХФС

[ctx: fs-type]
en: HFS+
sr: ХФС+

[ctx: fs-type]
en: ISO 9660
sr: ИСО 9660

[ctx: fs-type]
en: ISO 9660 (version %s)
sr: ИСО 9660 (издање %s)

[ctx: fs-type]
en: ISO9660
sr: ИСО9660

[ctx: fs-type]
en: JDB
sr: ЈДБ

[ctx: fs-type]
en: Journal for Ext
sr: Журнал за Екст

[ctx: fs-type]
en: Journal for Ext (version %s)
sr: Журнал за Екст (издање %s)

[ctx: fs-type]
en: LUKS
sr: ЛУКС

[ctx: fs-type]
en: LUKS Encryption
sr: ЛУКС шифровање

[ctx: fs-type]
en: LUKS Encryption (version %s)
sr: ЛУКС шифровање (издање %s)

[ctx: fs-type]
en: LVM2 PV
sr: ЛВМ2 ФВ

[ctx: fs-type]
en: LVM2 Physical Volume
sr: ЛВМ2 Физички волумен

[ctx: fs-type]
en: LVM2 Physical Volume (%s)
sr: ЛВМ2 Физички волумен (%s)

[ctx: fs-type]
en: Linux RAID Member
sr: Члан РАИД-а Линукса

[ctx: fs-type]
en: Linux RAID Member (version %s)
sr: Члан РАИД-а Линукса (издање %s)

[ctx: fs-type]
en: NTFS
sr: НТФС

[ctx: fs-type]
en: NTFS (version %s)
sr: НТФС (издање %s)

[ctx: fs-type]
en: Swap
sr: Разменска

[ctx: fs-type]
en: Swap (version %s)
sr: Разменска (издање %s)

[ctx: fs-type]
en: UDF
sr: УДФ

[ctx: fs-type]
en: UDF (version %s)
sr: УДФ (издање %s)

[ctx: fs-type]
en: Unknown
sr: Непознато

[ctx: fs-type]
en: Unknown (%s %s)
sr: Непознато (%s %s)

[ctx: fs-type]
en: Unknown (%s)
sr: Непознато (%s)

[ctx: fs-type]
en: VMFS
sr: ВМФС

[ctx: fs-type]
en: VMFS (v%s)
sr: ВМФС (и%s)

[ctx: fs-type]
en: VMFS (version %s)
sr: ВМФС (издање %s)

[ctx: fs-type]
en: VMFS Member
sr: Члан ВМФС-а

[ctx: fs-type]
en: VMFS Member (v%s)
sr: Члан ВМФС-а (и%s)

[ctx: fs-type]
en: VMFS Volume Member
sr: Члан волумена ВМФС-а

[ctx: fs-type]
en: VMFS Volume Member (version %s)
sr: Члан волумена ВМФС-а (издање %s)

[ctx: fs-type]
en: XFS
sr: ИксФС

[ctx: fs-type]
en: XFS (version %s)
sr: ИксФС (издање %s)

[ctx: fs-type]
en: ZFS
sr: ЗФС

[ctx: fs-type]
en: ZFS (v%s)
sr: ЗФС (v%s)

[ctx: fs-type]
en: ZFS Device
sr: ЗФС уређај

[ctx: fs-type]
en: ZFS Device (ZPool version %s)
sr: ЗФС уређај (ЗПоол издање %s)

[ctx: fs-type]
en: exFAT
sr: ексФАТ

[ctx: fs-type]
en: exFAT (version %s)
sr: ексФАТ (издање %s)

[ctx: generic-drive]
en: Drive
sr: Уређај

[ctx: gpt-part-flag]
en: Hidden
sr: Скривена

[ctx: gpt-part-flag]
en: Legacy BIOS Bootable
sr: Покретачка старог БИОС-а

[ctx: gpt-part-flag]
en: No Automount
sr: Без самокачења

[ctx: gpt-part-flag]
en: Read-only
sr: Само за читање

[ctx: gpt-part-flag]
en: System
sr: Системска

[ctx: job]
en: ATA Enhanced Secure Erase
sr: Побољшано безбедно АТА брисање

[ctx: job]
en: ATA Secure Erase
sr: Безбедно АТА брисање

[ctx: job]
en: Adding Device to Array
sr: Додајем уређај у низ

[ctx: job]
en: Cleaning Up
sr: Чистим

[ctx: job]
en: Creating Filesystem
sr: Правим систем датотека

[ctx: job]
en: Creating Partition
sr: Правим партицију

[ctx: job]
en: Creating RAID Array
sr: Правим РАИД низ

[ctx: job]
en: Deleting Partition
sr: Бришем партицију

[ctx: job]
en: Ejecting Medium
sr: Избацујем медијум

[ctx: job]
en: Erasing Device
sr: Бришем уређај

[ctx: job]
en: Locking Device
sr: Закључавам уређај

[ctx: job]
en: Marking Device as Faulty
sr: Обележавам уређај лошим

[ctx: job]
en: Modifying Encrypted Device
sr: Мењам шифровани уређај

[ctx: job]
en: Modifying Filesystem
sr: Мењам систем датотека

[ctx: job]
en: Modifying Partition
sr: Мењам партицију

[ctx: job]
en: Mounting Filesystem
sr: Прикачињем систем датотека

[ctx: job]
en: Removing Device from Array
sr: Уклањам уређај из низа

[ctx: job]
en: SMART self-test
sr: СМАРТ самопроба

[ctx: job]
en: Setting Up Loop Device
sr: Подешавам уређај петље

[ctx: job]
en: Setting Write-Intent Bitmap
sr: Подешавам битмапу намењену писању

[ctx: job]
en: Starting RAID Array
sr: Покрећем РАИД низ

[ctx: job]
en: Starting Swap Device
sr: Покрећем разменски уређај

[ctx: job]
en: Stopping RAID Array
sr: Заустављам РАИД низ

[ctx: job]
en: Stopping Swap Device
sr: Заустављам разменски уређај

[ctx: job]
en: Unlocking Device
sr: Откључавам уређај

[ctx: job]
en: Unmounting Filesystem
sr: Откачињем систем датотека

[ctx: mdraid-desc]
en: RAID Array
sr: РАИД низ

[ctx: mdraid-desc]
en: RAID-0 Array
sr: РАИД-0 низ

[ctx: mdraid-desc]
en: RAID-1 Array
sr: РАИД-1 низ

[ctx: mdraid-desc]
en: RAID-10 Array
sr: РАИД-10 низ

[ctx: mdraid-desc]
en: RAID-4 Array
sr: РАИД-4 низ

[ctx: mdraid-desc]
en: RAID-5 Array
sr: РАИД-5 низ

[ctx: mdraid-desc]
en: RAID-6 Array
sr: РАИД-6 низ

[ctx: media]
en: CompactFlash
sr: ЦФ картица

[ctx: media]
en: Flash
sr: Флеш

[ctx: media]
en: Floppy
sr: Дискета

[ctx: media]
en: Jaz
sr: Џез

[ctx: media]
en: MemoryStick
sr: Меморијски штапић

[ctx: media]
en: SD High Capacity
sr: СД високог капацитета

[ctx: media]
en: SecureDigital
sr: Безбедни дигитал

[ctx: media]
en: SmartMedia
sr: СМ картица

[ctx: media]
en: Zip
sr: Зип

[ctx: media-type]
en: BD-R
sr: Уписив БД

[ctx: media-type]
en: BD-RE
sr: Преписив БД

[ctx: media-type]
en: BD-ROM
sr: БД-РОМ

[ctx: media-type]
en: Blu-Ray
sr: Блу-реј

[ctx: media-type]
en: CD
sr: ЦД

[ctx: media-type]
en: CD-R
sr: Уписив ЦД

[ctx: media-type]
en: CD-ROM
sr: ЦД-РОМ

[ctx: media-type]
en: CD-RW
sr: Преписив ЦД

[ctx: media-type]
en: CompactFlash
sr: Компакт флеш

[ctx: media-type]
en: DVD
sr: ДВД

[ctx: media-type]
en: DVD+R
sr: Уписив ДВД+

[ctx: media-type]
en: DVD+R DL
sr: Уписив двослојни ДВД+

[ctx: media-type]
en: DVD+RW
sr: Преписив ДВД+

[ctx: media-type]
en: DVD+RW DL
sr: Преписив двослојни ДВД+

[ctx: media-type]
en: DVD-R
sr: Уписив ДВД-

[ctx: media-type]
en: DVD-RAM
sr: ДВД-РАМ

[ctx: media-type]
en: DVD-RW
sr: Преписив ДВД-

[ctx: media-type]
en: Flash
sr: Флеш

[ctx: media-type]
en: Floppy
sr: Дискета

[ctx: media-type]
en: HDDVD
sr: ХД ДВД

[ctx: media-type]
en: HDDVD-R
sr: Уписив ХД ДВД

[ctx: media-type]
en: HDDVD-RW
sr: Преписив ХД ДВД

[ctx: media-type]
en: Jaz
sr: Џез

[ctx: media-type]
en: MMC
sr: ММЦ

[ctx: media-type]
en: MO
sr: МО

[ctx: media-type]
en: MRW
sr: МРВ

[ctx: media-type]
en: MRW-W
sr: МРВ-В

[ctx: media-type]
en: MemoryStick
sr: Меморијски штапић

[ctx: media-type]
en: SD
sr: СД

[ctx: media-type]
en: SDHC
sr: СДХЦ

[ctx: media-type]
en: SDXC
sr: СДИксЦ

[ctx: media-type]
en: SmartMedia
sr: Смарт медија

[ctx: media-type]
en: Thumb
sr: Тумб

[ctx: media-type]
en: Zip
sr: Зип

[ctx: optical-media]
en: %s Disc
sr: %s диск

[ctx: optical-media]
en: Audio %s
sr: Звучни %s

[ctx: optical-media]
en: Blank %s
sr: Празан %s

[ctx: optical-media]
en: Mixed %s
sr: Мешовити %s

[ctx: part-block]
en: Partition %u of %s
sr: Партиција бр. %u на %s

[ctx: part-drive]
en: Partition %u of %s
sr: Партиција бр. %u на %s

[ctx: part-loop]
en: Partition %u of %s
sr: Партиција бр. %u на %s

[ctx: part-raid]
en: Partition %u of %s
sr: Партиција бр. %u на %s

[ctx: part-type]
en: Apple Boot
sr: Епл подизна

[ctx: part-type]
en: Apple Core Storage
sr: Епл главни смештај

[ctx: part-type]
en: Apple HFS/HFS
sr: Епл ХФС/ХФС

[ctx: part-type]
en: Apple HFS/HFS+
sr: Епл ХФС/ХФС+

[ctx: part-type]
en: Apple Label
sr: Епл натпис

[ctx: part-type]
en: Apple Partition Map
sr: Епл карта партиција

[ctx: part-type]
en: Apple RAID
sr: Епл РАИД

[ctx: part-type]
en: Apple RAID (offline)
sr: Епл РАИД (ванмрежни)

[ctx: part-type]
en: Apple TV Recovery
sr: Епл ТВ опоравак

[ctx: part-type]
en: Apple UFS
sr: Епл УФС

[ctx: part-type]
en: Apple ZFS
sr: Епл ЗФС

[ctx: part-type]
en: BIOS Boot
sr: Подизна БИОС-а

[ctx: part-type]
en: Basic Data
sr: Основни подаци

[ctx: part-type]
en: BeOS BFS
sr: БеОС БФС

[ctx: part-type]
en: ChromeOS Firmware
sr: Уграђени програм ХромОС-а

[ctx: part-type]
en: ChromeOS Kernel
sr: Језгро ХромОС-а

[ctx: part-type]
en: ChromeOS Reserved
sr: Резервисана ХромОС-а

[ctx: part-type]
en: ChromeOS Root Filesystem
sr: Корени систем датотека ХромОС-а

[ctx: part-type]
en: Compaq diagnostics
sr: Компакова дијагностичка

[ctx: part-type]
en: Driver
sr: Управљачки програм

[ctx: part-type]
en: Driver 4.3
sr: Управљачки програм 4.3

[ctx: part-type]
en: EFI (FAT-12/16/32)
sr: ЕФИ (ФАТ-12/16/32)

[ctx: part-type]
en: EFI GPT
sr: ЕФИ ГПТ

[ctx: part-type]
en: EFI System
sr: ЕФИ систем

[ctx: part-type]
en: Empty
sr: Празна

[ctx: part-type]
en: Extended
sr: Проширена

[ctx: part-type]
en: Extended Boot Partition
sr: Проширена подизна партиција

[ctx: part-type]
en: FAT 12
sr: ФАТ 12

[ctx: part-type]
en: FAT 16
sr: ФАТ 16

[ctx: part-type]
en: FAT 16 (Windows)
sr: ФАТ 16 (Виндоуз)

[ctx: part-type]
en: FAT 32
sr: ФАТ 32

[ctx: part-type]
en: FAT 32 (Windows)
sr: ФАТ 32 (Виндоуз)

[ctx: part-type]
en: FAT12
sr: ФАТ12

[ctx: part-type]
en: FAT16
sr: ФАТ16

[ctx: part-type]
en: FAT16 <32M
sr: ФАТ16 <32M

[ctx: part-type]
en: FreeBSD
sr: ФриБСД

[ctx: part-type]
en: FreeBSD Boot
sr: ФриБСД подизна

[ctx: part-type]
en: FreeBSD Data
sr: ФриБСД подаци

[ctx: part-type]
en: FreeBSD Swap
sr: ФриБСД разменска

[ctx: part-type]
en: FreeBSD UFS
sr: ФриБСД УФС

[ctx: part-type]
en: FreeBSD Vinum
sr: ФриБСД Винум

[ctx: part-type]
en: FreeBSD ZFS
sr: ФриБСД ЗФС

[ctx: part-type]
en: HP-UX Data
sr: ХП-УИкс подаци

[ctx: part-type]
en: HP-UX Service
sr: ХП-УИкс услуга

[ctx: part-type]
en: Hibernation
sr: Замрзавајућа

[ctx: part-type]
en: Hidden FAT12
sr: Скривена ФАТ12

[ctx: part-type]
en: Hidden FAT16
sr: Скривена ФАТ16

[ctx: part-type]
en: Hidden FAT16 <32M
sr: Скривена ФАТ16 <32M

[ctx: part-type]
en: Hidden HPFS/NTFS
sr: Скривена ХПФС/НТФС

[ctx: part-type]
en: Hidden W95 FAT16 (LBA)
sr: Скривена В95 ФАТ16 (ЛБА)

[ctx: part-type]
en: Hidden W95 FAT32
sr: Скривена В95 ФАТ32

[ctx: part-type]
en: Hidden W95 FAT32 (LBA)
sr: Скривена В95 ФАТ32 (ЛБА)

[ctx: part-type]
en: Linux
sr: Линукс

[ctx: part-type]
en: Linux Extended
sr: Линуксова проширена

[ctx: part-type]
en: Linux Filesystem
sr: Систем датотека Линукса

[ctx: part-type]
en: Linux Home Partition
sr: Лична партиција Линукса

[ctx: part-type]
en: Linux LVM
sr: Линуксов ЛВМ

[ctx: part-type]
en: Linux RAID
sr: Линуксов РАИД

[ctx: part-type]
en: Linux RAID auto
sr: Линуксов самостални РАИД

[ctx: part-type]
en: Linux Reserved
sr: Линуксова резервисана

[ctx: part-type]
en: Linux Root Partition (x86)
sr: Корена партиција Линукса (x86)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Partition (x86_64)
sr: Корена партиција Линукса (x86_64)

[ctx: part-type]
en: Linux Server Data Partition
sr: Партиција података сервера Линукса

[ctx: part-type]
en: Linux Swap
sr: Линуксова разменска

[ctx: part-type]
en: Linux swap
sr: Линуксова разменска

[ctx: part-type]
en: MBR Partition Scheme
sr: Шема партиције ГЗП-а

[ctx: part-type]
en: Mac OS X
sr: Мек ОС Икс

[ctx: part-type]
en: Microsoft LDM data
sr: Мајкрософтови ЛДМ подаци

[ctx: part-type]
en: Microsoft LDM metadata
sr: Мајкрософтови ЛДМ метаподаци

[ctx: part-type]
en: Microsoft Reserved
sr: Мајкрософтова резервисана

[ctx: part-type]
en: Microsoft Windows Recovery Environment
sr: Окружење опоравка Мајкрософт Виндоуза

[ctx: part-type]
en: Minix
sr: Миникс

[ctx: part-type]
en: NetBSD Concatenated
sr: НетБСД надовезана

[ctx: part-type]
en: NetBSD Encrypted
sr: НетБСД шифрована

[ctx: part-type]
en: NetBSD FFS
sr: НетБСД ФФС

[ctx: part-type]
en: NetBSD LFS
sr: НетБСД ЛФС

[ctx: part-type]
en: NetBSD RAID
sr: НетБСД РАИД

[ctx: part-type]
en: NetBSD Swap
sr: НетБСД разменска

[ctx: part-type]
en: OPUS
sr: ОПУС

[ctx: part-type]
en: OpenBSD
sr: ОпенБСД

[ctx: part-type]
en: PartitionMagic
sr: Магична партиције

[ctx: part-type]
en: ProDOS file system
sr: Систем датотека ПроДОС-а

[ctx: part-type]
en: SkyOS SkyFS
sr: СкајОС СкајФС

[ctx: part-type]
en: Solaris
sr: Соларис

[ctx: part-type]
en: Solaris /home
sr: Соларисова „/home“

[ctx: part-type]
en: Solaris /usr
sr: Соларисова „/usr“

[ctx: part-type]
en: Solaris /var
sr: Соларисова „/var“

[ctx: part-type]
en: Solaris Alternate Sector
sr: Соларисов заменски сектор

[ctx: part-type]
en: Solaris Backup
sr: Соларисова резервна

[ctx: part-type]
en: Solaris Boot
sr: Соларисова подизна

[ctx: part-type]
en: Solaris Reserved
sr: Соларисова резервисана

[ctx: part-type]
en: Solaris Reserved (2)
sr: Соларисова резервисана (2)

[ctx: part-type]
en: Solaris Reserved (3)
sr: Соларисова резервисана (3)

[ctx: part-type]
en: Solaris Reserved (4)
sr: Соларисова резервисана (4)

[ctx: part-type]
en: Solaris Reserved (5)
sr: Соларисова резервисана (5)

[ctx: part-type]
en: Solaris Root
sr: Соларисова корена

[ctx: part-type]
en: Solaris Swap
sr: Соларисова разменска

[ctx: part-type]
en: Solaris boot
sr: Соларисова подизна

[ctx: part-type]
en: Unused
sr: Некоришћена

[ctx: part-type]
en: VMWare VMFS
sr: ВМВер ВМФС

[ctx: part-type]
en: VMWare vmkcore
sr: ВМВер „vmkcore“

[ctx: part-type]
en: W95 Ext d (LBA)
sr: В95 Екст д (ЛБА)

[ctx: part-type]
en: W95 FAT16 (LBA)
sr: В95 ФАТ16 (ЛБА)

[ctx: part-type]
en: W95 FAT32
sr: В95 ФАТ32

[ctx: part-type]
en: W95 FAT32 (LBA)
sr: В95 ФАТ32 (ЛБА)

[ctx: part-type]
en: ZFS
sr: ЗФС

[ctx: partition-info]
en: Unknown
sr: Непозната

[ctx: partition-subtype]
en: Generic
sr: Општа

[ctx: partition-subtype]
en: Linux
sr: Линукс

[ctx: partition-subtype]
en: Mac OS X
sr: Мек ОС Икс

[ctx: partition-subtype]
en: Other
sr: Друго

[ctx: partition-subtype]
en: Windows
sr: Виндоуз

[ctx: unknown-job]
en: Unknown (%s)
sr: Непознат (%s)
