libuser 0.60 - en to tr translation catalogue (212 entries)

en: %s did not have a gid number.
tr: %s için bir grup kimliği yok.

en: %s does not exist
tr: Kullanıcı %s yok

en: %s is not authorized to change the finger info of %s
tr: %s kapsamı %s kullanıcısının bilgilerini değiştirmek için yetkili değil

en: %s value `%s': `:' not allowed
tr: %s değeri `%s': `:' karakterine izin verilmedi

en: Account Expires:	%s
tr: Hesap Zaman aşımı:	%s

en: Account creation failed: %s.
tr: Hesap oluşturulamadı: %s.

en: Account is locked.
tr: Hesap kilitli.

en: Account is not locked.
tr: Hesap kilitli değil.

en: Authentication failed for %s.
tr: %s için kimlik sınaması başarısız.

en: Both -L and -U specified.
tr: -L ve -U birlikte kullanılamaz.

en: Can't set default context for /etc/passwd
tr: /etc/passwd için öntanımlı kapsam belirlenemedi

en: Changing finger information for %s.
tr: %s için kullanıcı bilgileri değiştiriliyor.

en: Changing password for %s.
tr: `%s' için parola değiştiriliyor.

en: Changing shell for %s.
tr: %s için kabuk değiştiriliyor.

en: Copying user structure:
tr: Kullanıcı yapısı kopyalanıyor:

en: Cyrus SASL error creating user: %s
tr: kullanıcı oluşturulurken Cyrus SASL hatası: %s

en: Cyrus SASL error removing user: %s
tr: kullanıcı silinirken Cyrus SASL hatası: %s

en: Default user attribute names:
tr: Öntanımlı kullanıcı öznitelik isimleri:

en: Default user object classes:
tr: Öntanımlı kullanıcı nesnesi sınıfları:

en: E-Mail Address
tr: E-posta Adresi

en: Entry not found.
tr: Girdi yok.

en: Error changing owner of `%s': %s
tr: `%s' dosya/dizininin sahipliği değiştirilirken hata: %s

en: Error creating %s: %s.
tr: %s oluşturulurken hata: %s.

en: Error creating account for `%s': line improperly formatted.
tr: `%s' için hesap oluşturulurken hata: satır yanlış biçimlendirilmiş.

en: Error creating group `%s': %s
tr: `%s' için grup oluşturulurken hata: %s

en: Error creating group for `%s' with GID %jd: %s
tr: `%s' için %jd kimlik numarası ile grup oluşturulurken hata: %s

en: Error creating home directory for %s: %s
tr: %s için ev dizini oluşturulurken hata: %s.

en: Error creating user account for %s: %s
tr: %s için kullanıcı hesabı oluşturulurken hata: %s.

en: Error initializing %s: %s
tr: %s başlatılırken hata: %s.

en: Error initializing %s: %s.
tr: %s başlatılırken hata: %s.

en: Error initializing PAM.
tr: PAM başlatılırken hata.

en: Error looking up %s: %s
tr: %s aranırken hata: %s

en: Error moving %s to %s: %s.
tr: %s %s'e taşınırken hata: %s.

en: Error opening `%s': %s.
tr: `%s' açılırken hata: %s

en: Error parsing arguments: %s.
tr: argümanlar okunurken hata: %s.

en: Error reading `%s': %s
tr: `%s' okunurken hata: %s

en: Error reading from file descriptor %d.
tr: %d dosya tanımlayıcısı okuma hatası.

en: Error setting initial password for %s: %s
tr: `%s' için parola belirlenirken hata: %s

en: Error setting password for group %s: %s.
tr: `%s' grubu için parola belirlenirken hata: %s.

en: Error setting password for user %s: %s.
tr: %s kullanıcısı için parola belirlenirken hata: %s

en: Error writing `%s': %s
tr: `%s' yazılırken hata: %s

en: Failed to drop privileges.
tr: İzinler bırakılamadı.

en: Failed to modify aging information for %s: %s
tr: %s için dönemsellik bilgisi değişikliği başarısız: %s

en: Failed to set password for group %s: %s
tr: %s grubu için parola belirlenemedi: %s

en: Failed to set password for user %s: %s.
tr: %s kullanıcısı için parola belirlenemedi: %s

en: Finger information changed.
tr: Kullanıcı bilgileri değişti.

en: Finger information not changed:  input error.
tr: Kullanıcı bilgileri değişmedi: giriş hatası.

en: Finger information not changed: %s.
tr: Kullanıcı bilgileri değişmedi: %s.

en: Full Name
tr: Adı ve Soyadı

en: Getting default user attributes:
tr: Öntanımlı kullanıcı öznitelikleri alınıyor:

en: Given Name
tr: Verilen İsim

en: Group %jd does not exist
tr: Grup %jd yok

en: Group %s could not be deleted: %s
tr: %s grubu silinemedi: %s

en: Group %s could not be deleted: %s.
tr: %s grubu silinemedi: %s.

en: Group %s could not be locked: %s
tr: %s grubu kilitlenemedi: %s

en: Group %s could not be modified: %s
tr: %s grubu değiştirilemedi: %s

en: Group %s could not be modified: %s.
tr: %s grubu değiştirilemedi: %s

en: Group %s could not be unlocked: %s
tr: %s grubunun kilidi kaldırılamadı: %s

en: Group %s does not exist.
tr: Grup %s yok.

en: Group creation failed: %s
tr: Grup oluşturulamadı: %s

en: Group with GID %jd did not have a group name.
tr: %jd kimlikli gruba bir grup ismi verilmedi.

en: Home Phone
tr: Ev Telefonu

en: Inactive:	%ld
tr: Etkin olmayan:	%ld

en: Internal PAM error `%s'.
tr: İç PAM hatası `%s'.

en: Internal error.
tr: İç hata.

en: Invalid ID %s
tr: Geçersiz Kimlik %s

en: Invalid default value of field %s: %s
tr: %s alanı geçersiz bir öntanımlı değere sahip: %s

en: Invalid group ID %s
tr: Geçersiz grup kimliği %s

en: Invalid user ID %s
tr: Geçersiz kullanıcı kimliği %s

en: LDAP Bind DN
tr: LDAP Bağlantı DN

en: LDAP Bind Password
tr: LDAP Bağlantı Parolası

en: LDAP SASL Authorization User
tr: LDAP SASL Yetkilendirme Kullanıcısı

en: LDAP SASL User
tr: LDAP SASL Kullanıcısı

en: LDAP Search Base DN
tr: LDAP Arama Tabanı DN

en: LDAP Server Name
tr: LDAP Sunucu İsmi

en: Last Change:	%s
tr: Son Değişiklik:	%s

en: Maximum:	%ld
tr: En çok:	%ld

en: Minimum:	%ld
tr: En az:	%ld

en: Never
tr: Asla

en: New Shell
tr: Yeni Kabuk

en: New password
tr: Yeni parola

en: New password (confirm)
tr: Yeni parola (tekrar)

en: No group name specified, no name for gid %d.
tr: Grup ismi belirtilmemiş, %d grubu için isim yok.

en: No group name specified, using %s.
tr: Grup ismi belirtilmemiş, %s kullanılıyor.

en: No group name specified.
tr: Grup ismi belirtilmedi.

en: No group with GID %jd exists, not removing.
tr: %jd kimlikli bir grup yok, silinemiyor.

en: No new home directory for %s.
tr: %s için yeni ev dizini yok.

en: No old home directory for %s.
tr: %s için eski ev dizini yok.

en: No user name specified, no name for uid %d.
tr: Kullanıcı ismi belirtilmemiş, %d kimliği için isim yok.

en: No user name specified, using %s.
tr: Kullanıcı ismi belirtilmemiş, %s kullanılıyor.

en: No user name specified.
tr: Kullanıcı ismi belirtilmedi.

en: Office
tr: İş

en: Office Phone
tr: İş Telefonu

en: Password Expires:	%s
tr: Parola zaman aşımı:	%s

en: Password Inactive:	%s
tr: Parola etkisiz:	%s

en: Password change canceled.
tr: Parola değişimi iptal edildi.

en: Password changed.
tr: Parola değişti.

en: Passwords do not match, try again.
tr: Parolalar aynı değil, tekrar deneyin.

en: Prompts failed.
tr: Bilgi alımları başarısız.

en: Prompts succeeded.
tr: Bilgi alımları başarılı.

en: Refusing to create account with UID 0.
tr: 0 kullanıcı kimlikli hesap oluşturulması reddediliyor.

en: Refusing to use dangerous home directory `%s' by default
tr: `%s' tehlikeli ev dizininin öntanımlı olarak kullanılması reddedildi

en: Refusing to use dangerous home directory `%s' for %s by default
tr: `%s' dizini tehlikeli olduğu için %s kullanıcısının öntanımlı ev dizini olarak kullanılamıyor

en: Searching for group named %s.
tr: %s isimli grup için arama yapılıyor.

en: Searching for group with ID %jd.
tr: %jd kimlikli grup için arama yapılıyor.

en: Searching for user named %s.
tr: %s isimli kullanıcı için arama yapılıyor.

en: Searching for user with ID %jd.
tr: %jd kimlikli kullanıcı için arama yapılıyor.

en: Shell changed.
tr: Kabuk değişti.

en: Shell not changed: %s
tr: Kabuk değişmedi: %s

en: Surname
tr: Soyadı

en: Unknown user authenticated.
tr: Bilinmeyen kullanıcı doğrulandı.

en: Unknown user context
tr: Bilinmeyen kullanıcı kapsamı

en: User %s could not be deleted: %s.
tr: %s kullanıcısı silinemedi: %s.

en: User %s could not be locked: %s.
tr: Kullanıcı %s kilitlenemedi: %s.

en: User %s could not be modified: %s.
tr: Kullanıcı %s değiştirilemedi: %s.

en: User %s could not be unlocked: %s.
tr: Kullanıcı %s için kilit kaldırılamadı: %s.

en: User %s does not exist.
tr: Kullanıcı %s yok.

en: User mismatch.
tr: Kullanıcı aynı değil.

en: Warning:	%ld
tr: Uyarı:	%ld

en: Warning: Group with ID %jd does not exist.
tr: Uyarı: %jd kimlikli grup yok.

en: [OPTION...]
tr: [SEÇENEK...]

en: [OPTION...] [user]
tr: [SEÇENEK...] [kullanıcı]

en: [OPTION...] group
tr: [SEÇENEK...] grup

en: [OPTION...] user
tr: [SEÇENEK...] kullanıcı

en: access denied
tr: erişim engellendi

en: bad user/group id
tr: kullanıcı/grup kimlikleri hatalı

en: bad user/group name
tr: kullanıcı/grup ismi hatalı

en: configuration file `%s' is too large
tr: `%s' yapılandırma dosyası çok büyük

en: could not bind to LDAP server
tr: LDAP sunucusuna bağlanılamadı

en: could not bind to LDAP server, first attempt as `%s': %s
tr: LDAP sunucusuna bağlanılamadı, ilk deneme `%s' olarak yapıldı: %s

en: could not negotiate TLS with LDAP server
tr: LDAP sunucusu ile TLS uzlaşması yapılamadı

en: could not open configuration file `%s': %s
tr: `%s' yapılandırma dosyası açılamadı: %s

en: could not read configuration file `%s': %s
tr: `%s' yapılandırma dosyası okunamadı: %s

en: could not set LDAP protocol to version %d
tr: LDAP protokolü %d sürümüne ayarlanamadı

en: could not stat configuration file `%s': %s
tr: `%s' yapılandırma dosyası durumlanamadı: %s

en: couldn't determine security context for `%s': %s
tr: `%s' dosyasının güvenlik kapsamı belirlenemedi: %s

en: couldn't get default security context: %s
tr: öntanımlı güvenlik kapsamı alınamadı: %s

en: couldn't get security context of `%s': %s
tr: `%s' dosyasının güvenlik kapsamı alınamadı: %s

en: couldn't open `%s': %s
tr: `%s' açılamadı: %s

en: couldn't read from `%s': %s
tr: `%s'den okunamadı: %s

en: couldn't set default security context to `%s': %s
tr: öntanımlı güvenlik kapsamı `%s' olarak ayarlanamadı: %s

en: couldn't stat `%s': %s
tr: `%s' durum bilgisi alınamadı: %s

en: couldn't write to `%s': %s
tr: `%s'e yazılamadı: %s

en: data not found in file
tr: dosyada veri yok

en: entity object has no %s attribute
tr: öğe nesnesi %s özelliğine sahip değil

en: entry already present in file
tr: girdi zaten dosyada var

en: entry with conflicting name already present in file
tr: ismi çakışan girdi zaten dosyada var

en: error creating `%s': %s
tr: `%s' oluşturulurken hata: %s

en: error creating a LDAP directory entry: %s
tr: LDAP dizin girdisi oluşturulurken hata: %s

en: error creating home directory for user
tr: bu kullanıcı için ev dizini oluşturulurken hata oluştu

en: error encrypting password
tr: parolanın şifrelenmesinde hata

en: error initializing Cyrus SASL: %s
tr: Cyrus SASL ilklendirilirken hata: %s

en: error initializing ldap library
tr: ldap kitaplığı başlatılırken hata

en: error loading module
tr: modül yüklenirken hata

en: error locking file
tr: dosya kilitlenirken hata

en: error locking file: %s
tr: dosya kilitlenirken hata: %s

en: error manipulating terminal attributes
tr: uçbirim özellikleri değiştirilirken hata

en: error modifying LDAP directory entry: %s
tr: LDAP dizin girdisi değiştirilirken hata: %s

en: error moving home directory for user
tr: bu kullanıcı için eski ev dizini taşınırken hata oluştu

en: error opening file
tr: dosya açılırken hata

en: error reading file
tr: dosya okunurken hata

en: error reading from terminal
tr: uçbirimden okumada hata

en: error reading terminal attributes
tr: uçbirim özellikleri okunurken hata

en: error removing LDAP directory entry: %s
tr: LDAP dizin girdisi silinirken hata: %s

en: error removing home directory for user
tr: bu kullanıcı için ev dizini silinirken hata oluştu

en: error renaming LDAP directory entry: %s
tr: LDAP dizin girdisi isimlendirilirken hata: %s

en: error resolving symbol in module
tr: modül içindeki sembol çözümlenirken hata

en: error setting password in LDAP directory for %s: %s
tr: LDAP dizininde %s için parola belirlenirken hata: %s

en: error setting terminal attributes
tr: uçbirim özellikleri ayarlanırken hata

en: error statting file
tr: dosya durumlanırken hata

en: error writing to file
tr: dosyaya yazılırken hata

en: generic error
tr: genel hata

en: group %jd has no name
tr: grup %jd bir isme sahip değil

en: group %s has no GID
tr: %s grubunun kimliği yok

en: group has neither a name nor a GID
tr: grup bir isim ya da kimliğe sahip değil

en: internal initialization error
tr: kerberos kitaplığı başlatılırken hata

en: invalid ID
tr: geçersiz kimlik

en: invalid attribute value
tr: geçersiz öznitelik değeri

en: invalid module combination
tr: geçersiz modül kombinasyonu

en: invalid number
tr: geçersiz sayı

en: library/module version mismatch
tr: modül/kitaplık sürümü uyumsuzluğu

en: module `%s' does not define `%s'
tr: `%s' modülü `%s' tanımlamıyor

en: module disabled by configuration
tr: modül yapılandırmada iptal edildi

en: module version mismatch in `%s'
tr: `%s' de modül sürümü uyumsuzluğu

en: name contains control characters
tr: isim denetim karakterleri içeriyor

en: name contains invalid char `%c'
tr: isimde `%c' karakteri kullanılamaz

en: name contains non-ASCII characters
tr: isim ASCII olmayan karakterler içeriyor

en: name contains whitespace
tr: isimde boşluk karakterleri var

en: name is not set
tr: isim yok

en: name is too long (%zu > %d)
tr: isim çok uzun (%zu > %d)

en: name is too short
tr: isim çok kısa

en: name starts with a hyphen
tr: isim tire ile başlıyor

en: no `%s' attribute found
tr: `%s' özelliği bulunmuyor

en: no initialization function %s in `%s'
tr: İlklendirme işlevi %s `%s' içinde yok

en: no shadow file present -- disabling
tr: shadow dosyası yok -- iptal ediliyor

en: no such object in LDAP directory
tr: LDAP dizininde böyle bir nesne yok

en: not enough privileges
tr: izinler yetersiz

en: not executing with superuser privileges
tr: root yetkileriyle çalıştırılmıyor

en: object had no %s attribute
tr: nesne %s özelliğini içermiyor

en: object has no %s attribute
tr: nesne %s özelliğini içermiyor

en: success
tr: başarılı

en: the `%s' and `%s' modules can not be combined
tr: `%s' ve `%s' modülleri birleştirilemez

en: unknown error
tr: bilinmeyen

en: unlocking would make the password field empty
tr: kilidi kaldırmak parola alanının boş olması anlamına gelir

en: unsupported password encryption scheme
tr: desteklenmeyen parola şifreleme yöntemi

en: user %jd has no name
tr: %jd kullanıcısının bir ismi yok

en: user %s has no UID
tr: %s kullanıcısının kimliği yok

en: user has neither a name nor an UID
tr: kullanıcı bir isim ya da kimliğe sahip değil

en: user object had no %s attribute
tr: kullanıcı nesnesi %s özelliğini içermiyor

en: user object was created with no `%s'
tr: kullanıcı nesnesi `%s' olmaksızın oluşturuldu

en: user/group id in use
tr: kullanıcı/grup kimlikleri kullanımda

en: user/group name in use
tr: kullanıcı/grup ismi kullanımda
