RPM - en to tr translation catalogue (404 entries)

en: 
    
    RPM build errors:
tr: 
    
    RPM derleme hataları:

en:  failed -
tr:  başarısız -

en:  on file
tr:  dosyada

en: ! only on numbers
tr: ! sadece sayılarda

en: %%changelog entries must start with *
tr: %%changelog girdi * ile başlamalı

en: %3d<%*s(empty)
tr: %3d<%*s(boş)

en: %a %b %d %Y
tr: %a %d %b %Y

en: %s cannot be installed
tr: %s yüklenemedi

en: %s created as %s
tr: %s %s olarak oluşturuldu

en: %s field must be present in package: %s
tr: Pakette %s alan mevcut olmalı: %s

en: %s has invalid numeric value, skipped
tr: %s geçersiz sayısal değer içeriyor, atlandı

en: %s has too large or too small integer value, skipped
tr: %s ya çok büyük ya da çok küçük 'integer' değer içeriyor, atlandı

en: %s has too large or too small long value, skipped
tr: %s ya çok büyük ya da çok küçük 'long' değer içeriyor, atlandı

en: %s saved as %s
tr: %s %s olarak kaydedildi

en: %s: %s
tr: dosya %s: %s

en: %s: Fread failed: %s
tr: %s: Fread başarısız: %s

en: %s: Fwrite failed: %s
tr: %s: Fwrite başarısız: %s

en: %s: cannot read header at 0x%x
tr: %s: 0x%x de başlık okunamadı

en: %s: chroot directory not set
tr: %s: chroot dizini belirlenmemiş

en: %s: failed to encode
tr: %s: kodlama başarısız oldu

en: %s: line: %s
tr: %s: satır: %s

en: %s: open failed: %s
tr: %s: açılamadı: %s

en: %s: public key read failed.
tr: %s: genel anahtar okuması başarısız oldu.

en: %s: rpmWriteSignature failed: %s
tr: %s: rpmWriteSignature başarısız: %s

en: %s: writeLead failed: %s
tr: %s: writeLead başarısız: %s

en: %s:%d: Got a %%else with no %%if
tr: %s:%d: %%if'siz bir  %%else alındı

en: %s:%d: Got a %%endif with no %%if
tr: %s:%d: %%if'siz bir %%endif alındı

en: && and || not suported for strings
tr: && ve || dizgelerde desteklenmez

en: (installed)
tr: (kuruldu)

en: (invalid type)
tr: (geçersiz tür)

en: (invalid xml type)
tr: (geçersiz xml türü)

en: (no error)
tr: (hata yok)

en: (no state)
tr: (durumsuz)

en: (not a number)
tr: (bir sayı değil)

en: (not a string)
tr: (dizge değil)

en: (not an OpenPGP signature)
tr: (OpenPGP imzası değil)

en: (not base64)
tr: (base64 değil)

en: (unknown %3d)
tr: (bilinmeyen %3d)

en: (unknown)
tr: (bilinmiyor)

en: * / not suported for strings
tr: * / dizgelerde desteklenmez

en: - not suported for strings
tr: - dizgelerde desteklenmez

en: - only on numbers
tr: - sadece sayılarda

en: --allfiles may only be specified during package installation
tr: --allfiles sadece paket kurulumu sırasında kullanılabilir

en: --allmatches may only be specified during package erasure
tr: --allmatches sadece paket kurulumu sırasında kullanılabilir

en: --excludedocs may only be specified during package installation
tr: --excludedocs sadece paket kurulumu sırasında kullanılabilir

en: --ignorearch may only be specified during package installation
tr: --ignorearch sadece paket kurulumu sırasında kullanılabilir

en: --ignoreos may only be specified during package installation
tr: --ignoreos sadece paket kurulumu sırasında kullanılabilir

en: --ignoresize may only be specified during package installation
tr: --ignoresize sadece paket kurulumu sırasında kullanılabilir

en: --includedocs may only be specified during package installation
tr: --includedocs sadece paket kurulumu sırasında kullanılabilir

en: --justdb may only be specified during package installation and erasure
tr: --justdb sadece paket kurulumu ve kaldırılması sırasında kullanılabilir

en: --prefix may only be used when installing new packages
tr: --prefix sadece yeni paketlerin kurulması sırasında kullanılabilir

en: --relocate and --excludepath may only be used when installing new packages
tr: --relocate ve --excludepath sadece yeni paket kurulumunda kullanılabilir

en: --replacepkgs may only be specified during package installation
tr: --replacepkgs sadece paket kurulumu sırasında kullanılabilir

en: : expected following ? subexpression
tr: ? alt ifadesinden sonra : gerekli

en: <dir>
tr: <dizin>

en: <old>=<new>
tr: <eski>=<yeni>

en: <package>+
tr: <paket>+

en: <packagefile>+
tr: <paketDosyası>+

en: <path>
tr: <dosyaYolu>

en: <source package>
tr: <kaynak paketi>

en: <specfile>
tr: <specDosyası>

en: <tarball>
tr: <tarPaketi>

en: ======================== active %d empty %d
tr: ======================== %d etkin %d boş

en: ? expected in expression
tr: ifade içerisinde ? gerekli

en: A %% is followed by an unparseable macro
tr: Bir ayrıştırılamayan makro tarafından bir %% izlendi

en: Architecture is excluded: %s
tr: Mimari dışlandı: %s

en: Architecture is not included: %s
tr: Mimari içerilmedi: %s

en: Bad arch/os number: %s (%s:%d)
tr: arch/os numarası hatalı: %s (%s:%d)

en: Bad dirmode spec: %s(%s)
tr: dirmode spec hatalı: %s(%s)

en: Bad exit status from %s (%s)
tr: %s çıkışında hata (%s)

en: Bad file: %s: %s
tr: Dosya hatalı: %s: %s

en: Bad magic
tr: Magic hatalı

en: Bad mode spec: %s(%s)
tr: mode spec hatalı: %s(%s)

en: Bad package specification: %s
tr: Paket özellikleri hatalı: %s

en: Bad source: %s: %s
tr: Kaynak hatalı: %s: %s

en: Bad syntax: %s(%s)
tr: Sözdizimi hatası: %s(%s)

en: Bad/unreadable  header
tr: Hatalı/okunamayan başlık

en: Build options with [ <specfile> | <tarball> | <source package> ]:
tr: [ <specDosyası> | <tarPaketi> | <kaynakPaketi> ] ile paketleme seçenekleri:

en: Building for target %s
tr: %s için derleniyor

en: Building target platforms: %s
tr: Hedef platformlar derleniyor: %s

en: Cannot sign RPM v3 packages
tr: RPM v3 paketleri imzalanamıyor

en: Cleaning up / removing...
tr: Temizleniyor / kaldırılıyor...

en: Common options for all rpm modes and executables:
tr: Tüm rpm kipleri ve yürütülebilir dosyaları için ortak seçenekler:

en: Copyright (C) 1998-2002 - Red Hat, Inc.
tr: Telif Hakkı (C) 1998-2002 - Red Hat, Inc.

en: Could not canonicalize hostname: %s
tr: Böyle bir makina yok: %s

en: Could not generate output filename for package %s: %s
tr: %s paket dosyası için çıktı dosya adı üretilemedi: %s

en: Could not open %s: %s
tr: %s açılamadı: %s

en: Couldn't exec %s: %s
tr: %s icra edilemedi: %s

en: Couldn't fork %s: %s
tr: %s ayrılamadı: %s

en: Database options:
tr: Veritabanı seçenekleri:

en: Duplicate %s entries in package: %s
tr: Pakette %s girdi tekrarlanmış: %s

en: Error parsing %%setup: %s
tr: %%setup çözümlenirken hata: %s

en: Error parsing %s: %s
tr: %s ayrıştırılırken hata: %s

en: Exec of %s failed (%s): %s
tr: %s 'in icrası başarısız (%s): %s

en: Executing "%s":
tr: "%s" yürütülüyor:

en: Executing(%s): %s
tr: %s icra ediliyor: %s

en: Execution of "%s" failed.
tr: "%s"in yürütülmesi başarısız oldu.

en: Failed dependencies:
tr: Sağlanamayan bağımlılıklar:

en: Failed to find %s:
tr: %s bulunamadı:

en: Failed to open tar pipe: %m
tr: tar veriyolu açılamadı: %m

en: Failed to read spec file from %s
tr: %s paketinden spec dosyası okunamadı

en: Failed to rename %s to %s: %m
tr: %s %s olarak değiştirilemedi: %m

en: File %s does not appear to be a specfile.
tr: %s bir spec dosyası gibi görünmüyor.

en: File %s is not a regular file.
tr: %s bir normal bir dosya değil.

en: File %s is smaller than %u bytes
tr: %s dosyası %u bayttan küçük

en: File %s: %s
tr: %s dosyası: %s

en: File listed twice: %s
tr: Dosya iki kere gösterildi: %s

en: File must begin with "/": %s
tr: Dosya "/" ile başlamalı: %s

en: File needs leading "/": %s
tr: Dosya "/" ile içermeli: %s

en: File not found by glob: %s
tr: Dosya glob tarafından bulunamadı: %s

en: File not found: %s
tr: Dosya bulunamadı: %s

en: File too large for archive
tr: Dosya arşiv için çok büyük

en: Header
tr: Başlık

en: Header size too big
tr: Başlık çok uzun

en: Incomplete data line at %s:%d
tr: %s:%d - veri satırı tamamlanmamış

en: Incomplete default line at %s:%d
tr: %s:%d - öntanımlı satır tamamlanmamış

en: Install/Upgrade/Erase options:
tr: Kurma/Güncelleme/Kaldırma seçenekleri:

en: Installing %s
tr: %s kuruluyor

en: Internal error
tr: İç hata

en: Internal error: Bogus tag %d
tr: İçsel hata: %d etiketi sahte

en: Invalid %s token: %s
tr: Andaç %s geçersiz: %s

en: Invalid capability: %s
tr: Geçersiz yeterlilik: %s

en: Invalid patch number %s: %s
tr: Geçersiz yama numarası %s: %s

en: Keyring options:
tr: Anahtarlık seçenekleri:

en: Macro %%%s failed to expand
tr: %%%s makrosu genişletmede başarısız

en: Macro %%%s has empty body
tr: %%%s makrosu boş

en: Macro %%%s has illegal name (%%undefine)
tr: %%%s makrosunun ismi kuraldışı (%%define)

en: Macro %%%s has unterminated body
tr: %%%s makrosunun gövdesi sonlandırılmamış

en: Macro %%%s has unterminated opts
tr: %%%s makrosunu seçenekleri sonlandırılmamış

en: Missing '(' in %s %s
tr: %s içinde '(' yok: %s

en: Missing ')' in %s(%s
tr: %s içinde ')' yok: (%s

en: NO
tr: HAYIR

en: NOT OK
tr: TAMAM DEĞİL

en: No compatible architectures found for build
tr: Kurgulamak için uyumlu mimari yok

en: Non-white space follows %s(): %s
tr: %s() boşluksuz yazılmış: %s

en: Not a directory: %s
tr: Dizin değil: %s

en: OK
tr: Tamam

en: OS is excluded: %s
tr: OS dışlandı: %s

en: OS is not included: %s
tr: OS içerilmedi: %s

en: Package has no %%description: %s
tr: Paket %%description içermiyor: %s

en: Preparing packages...
tr: Paketler hazırlanıyor...

en: Preparing...
tr: Hazırlanıyor...

en: Processing files: %s
tr: Dosyalar işleniyor: %s

en: Query options (with -q or --query):
tr: Sorgulama seçenekleri (-q ya da --query ile)

en: RPM version %s
tr: RPM Sürüm %s

en: Retrieving %s
tr: %s alınıyor

en: Signature options:
tr: İmza seçenekleri:

en: Spec options:
tr: Belirtim seçenekleri:

en: Symlink points to BuildRoot: %s -> %s
tr: Sembolik bağ BuildRoot gösteriyor: %s -> %s

en: This program may be freely redistributed under the terms of the GNU GPL
tr: Bu program, GNU GPL koşulları altında serbestçe yeniden dağıtılabilir

en: Too many args in data line at %s:%d
tr: %s:%d - veri satırında çok fazla argüman

en: Too many args in default line at %s:%d
tr: %s:%d - öntanımlı satırda çok fazla argüman

en: Unable to open %s: %s
tr: %s açılamadı: %s

en: Unable to open icon %s: %s
tr: %s kısayol simgesi açılamadı: %s

en: Unable to open spec file %s: %s
tr: %s spec dosyası açılamadı: %s

en: Unable to read icon %s: %s
tr: %s kısayol simgesi okunamadı: %s

en: Unable to reload signature header.
tr: İmza başlığı yeniden yüklenemedi.

en: Unable to write package: %s
tr: paket yazılamadı: %s

en: Unknown file type
tr: Bilinmeyen dosya türü

en: Unknown format
tr: Bilinmeyen biçim

en: Unknown icon type: %s
tr: bilinmeyen kısayol simgesi türü: %s

en: Unknown option %c in %s(%s)
tr: %c seçeneği %s(%s) de anlaşılamadı

en: Unknown system: %s
tr: Bilinmeyen sistem: %s

en: Unsupported PGP signature
tr: Desteklenmeyen PGP imzası

en: Unterminated %c: %s
tr: %c sonlandırılmamış: %s

en: Updating / installing...
tr: Güncelleniyor / kuruluyor...

en: Verify options (with -V or --verify):
tr: Denetleme seçenekleri (-V ya da --verify ile)

en: Wrote: %s
tr: Yazıldı: %s

en: YES
tr: EVET

en: You must set "%%_gpg_name" in your macro file
tr: Makro dosyanızda "%%_pgp_name" tanımlanmış olmalı

en: ] expected at end of array
tr: dizinin sonunda ] gerekli

en: argument is not an RPM package
tr: argüman bir RPM paketi değil

en: arguments to --prefix must begin with a /
tr: --prefix ile belirtilenler '/' ile başlamalı

en: arguments to --root (-r) must begin with a /
tr: --root (-r) ile verilenler '/' ile başlamalı

en: bad date in %%changelog: %s
tr: %%changelog içinde tarih hatası: %s

en: bad option '%s' at %s:%d
tr: seçenek '%s' (%s:%d) de hatalı

en: build binary package from <source package>
tr: çalıştırılabilir paketi <kaynak paketi>nden oluşturur

en: build binary package only from <specfile>
tr: çalıştırılabilir paketi sadece <specDosyası>ndan oluşturur

en: build binary package only from <tarball>
tr: çalıştırılabilir paketi sadece <tarpaketi>nden oluşturur

en: build source and binary packages from <specfile>
tr: kaynak ve çalıştırılabilir paketleri <specDosyası>ndan oluşturur

en: build source and binary packages from <tarball>
tr: kaynak ve çalıştırılabilir paketleri <tarpaketi>nden oluşturur

en: build source package only from <specfile>
tr: kaynak paketi sadece <specDosyası>ndan oluşturur

en: build source package only from <tarball>
tr: kaynak paketi sadece <tarpaketi>nden oluşturur

en: build through %build (%prep, then compile) from <specfile>
tr: <specDosyası>ndan %build adımı sayesinde oluşturulur (%prep, sonra da derlenir)

en: build through %build (%prep, then compile) from <tarball>
tr: <tarPaketi>nden %build adımı sayesinde oluşturulur (%prep, sonra da derleme)

en: build through %install (%prep, %build, then install) from <source package>
tr: <kaynak paketi>nden %install adımı sayesinde oluşturulur (%prep, %build, sonra da kurulur)

en: build through %install (%prep, %build, then install) from <specfile>
tr: <specDosyası>ndan %install adımı sayesinde oluşturulur (%prep, %build, sonra da kurulum)

en: build through %install (%prep, %build, then install) from <tarball>
tr: <tarpaketi>nden %install adımı sayesinde oluşturulur (%prep, %build, sonra da kurulur)

en: build through %prep (unpack sources and apply patches) from <specfile>
tr: <specDosyası>ndan  %prep adımı sayesinde oluşturulur (kaynak paketi açılır ve yamalar uygulanır)

en: build through %prep (unpack sources and apply patches) from <tarball>
tr: <tarpaketi>nden %prep adımı sayesinde oluşturulur (kaynak paketi açılır ve yamalar uygulanır)

en: buildroot already specified, ignoring %s
tr: buildroot zaten belirtilmiş, %s yoksayılıyor

en: cannot add record originally at %u
tr: kayıt özgün olarak %u e eklenemedi

en: cannot create %s: %s
tr: %s dosyası oluşturulamıyor: %s

en: cannot get %s lock on %s/%s
tr: %s kilit  %s/%s'den alınamadı

en: cannot open %s: %s
tr: %s açılamadı: %s

en: cannot open Packages database in %s
tr: %s de Paket veritabanı açılamadı

en: cannot re-open payload: %s
tr: payload %s tekrar açılamıyor

en: debug file state machine
tr: hata ayıklama dosyası durum motoru

en: debug rpmio I/O
tr: rpmio G/Ç hata kontrolu

en: delete package signatures
tr: paket imzalarını sil

en: different
tr: farklı

en: directory
tr: dizin

en: display final rpmrc and macro configuration
tr: son rpmrc ve makro yapılandırmasını gösterir

en: display known query tags
tr: tanımlanmış sorgulama etiketlerini gösterir

en: display the states of the listed files
tr: listelenmiş dosyaların durumunu gösterir

en: do not accept i18N msgstr's from specfile
tr: spec dosyası içindeki i18n msgstr'leri kabul edilmez

en: do not execute %%post scriptlet (if any)
tr: %%post betiği (varsa) çalıştırılmaz

en: do not execute %%postun scriptlet (if any)
tr: %%postun betiği (varsa) çalıştırılmaz

en: do not execute %%pre scriptlet (if any)
tr: %%pre betiği (varsa) çalıştırılmaz

en: do not execute %%preun scriptlet (if any)
tr: %%preun betiği (varsa) çalıştırılmaz

en: do not execute any %%triggerin scriptlet(s)
tr: hiçbir %%triggerin betiği çalıştırılmaz.

en: do not execute any %%triggerpostun scriptlet(s)
tr: hiçbir %%triggerpostun betiği çalıştırılmaz.

en: do not execute any %%triggerprein scriptlet(s)
tr: hiçbir %%triggerprein betiği çalıştırılmaz

en: do not execute any %%triggerun scriptlet(s)
tr: hiçbir %%triggerun betiği çalıştırılmaz.

en: do not execute any scriptlet(s) triggered by this package
tr: bu paket tarafından tetiklenen hiç bir betik çalıştırılmaz

en: do not execute any stages of the build
tr: oluşumun herhangi bir adımı icra edilmez

en: do not execute package scriptlet(s)
tr: paket betikleri çalıştırılmaz

en: do not install documentation
tr: belgeleri kurmaz

en: do not reorder package installation to satisfy dependencies
tr: paket kurulum sırasını bağımlılıklara göre düzenlemez

en: do not verify package dependencies
tr: paket bağımlılıklarını denetlemez

en: don't check disk space before installing
tr: yüklemeden önce yeterli disk alanı kontrolu yapmaz

en: don't install, but tell if it would work or not
tr: yükleme yapmaz, sadece çalışıp çalışmayacağını belirtir

en: don't verify files in package
tr: paketteki dosyalar doğrulanamaz

en: don't verify group of files
tr: dosyaların grupları doğrulanmaz

en: don't verify mode of files
tr: dosyaların kipleri doğrulanmaz

en: don't verify modification time of files
tr: dosyaların değişiklik zamanları doğrulanmaz

en: don't verify owner of files
tr: dosyaların sahipleri doğrulanmaz

en: don't verify package architecture
tr: paket mimarisi denetlenmez

en: don't verify package dependencies
tr: paket bağımlılıkları doğrulanmaz

en: don't verify package operating system
tr: paketin ait olduğu işletim sistemini doğrulamaz

en: don't verify size of files
tr: dosyaların uzunlukları doğrulanmaz

en: don't verify symlink path of files
tr: dosyaların sembolik bağ dosya yolları doğrulanmaz

en: dump basic file information
tr: temel dosya bilgilerini gösterir

en: empty tag format
tr: etiket biçemi boş

en: empty tag name
tr: etiket ismi boş

en: erase
tr: sil

en: erase (uninstall) package
tr: paketi kaldırır

en: error reading from file %s
tr: %s dosyasından okuma hatalı

en: error reading header from package
tr: paketten başlık okunması sırasında hata oluştu

en: error(%d) allocating new package instance
tr: yeni paket örneğini tutma hatası(%d)

en: error:
tr: hata:

en: exclude paths must begin with a /
tr: dışlanan dosya yolu / ile başlamalı

en: exclusive
tr: bağdaşık

en: exec failed
tr: icra başarısız

en: failed
tr: başarısız oldu

en: failed to load macro file %s
tr: makro dosyası %s'in yüklenmesi başarısız oldu

en: failed to rebuild database: original database remains in place
tr: veritabanı yeniden oluşturulamadı: mevcut veritabanı değişmeden
    yerinde bırakıldı

en: failed to replace old database with new database!
tr: eski veritabanının yenisiyle değiştirilirmesi başarısız!

en: failed to stat %s: %m
tr: %s durum bilgileri alınamadı: %m

en: fatal error:
tr: ölümcül hata:

en: file
tr: dosya

en: file %s conflicts between attempted installs of %s and %s
tr: %s dosyası kalkışılan %s ve %s kurulumları arasında çelişiyor

en: file %s from install of %s conflicts with file from package %s
tr: %s dosyasının %s kurulumu %s kurulumundaki dosya ile çelişiyor

en: file %s is not owned by any package
tr: %s dosyası, hiç bir pakete ait değil

en: file %s: %s
tr: dosya %s: %s

en: files may only be relocated during package installation
tr: dosyalar sadece paket kurulumu sırasında yeni yerlerine yerleştirilebilir

en: gpg failed to write signature
tr: imzanın yazılması sırasında gpg hata verdi

en: group %s does not contain any packages
tr: %s grubu hiç paket içermiyor

en: ignore ExcludeArch: directives from spec file
tr: spec dosyasındaki ExcludeArch: yönergeleri yoksayılıyor

en: incomplete %%changelog entry
tr: %%changelog girdi eksik

en: incorrect format: %s
tr: biçem yanlış: %s

en: initialize database
tr: veritabanını başlangıç durumuna getirir

en: install
tr: kur

en: install all files, even configurations which might otherwise be skipped
tr: yapılandırmalarda atlanmış bile olsa tüm dosyaları kurar

en: install documentation
tr: paket ile gelen belgeleri kurar

en: install package(s)
tr: paket(ler)i kur

en: internal support for lua scripts.
tr: lua betikleri için dahili destek.

en: invalid package number: %s
tr: geçersiz paket numarası: %s

en: line %d: %s
tr: satır %d: %s

en: line %d: Bad %%setup option %s: %s
tr: satır %d: %%setup seçeneği %s hatalı: %s

en: line %d: Bad %s number: %s
tr: satır %d: Hatalı %s numarası: %s

en: line %d: Bad %s: qualifiers: %s
tr: satır %d: %s hatalı: niteleyiciler: %s

en: line %d: Bad BuildArchitecture format: %s
tr: satır %d: BuildArchitecture biçimi hatalı: %s

en: line %d: Bad arg to %%setup: %s
tr: satır %d: %%setup argumanı hatalı: %s

en: line %d: Bad number: %s
tr: satır %d: Numara hatalı: %s

en: line %d: Bad option %s: %s
tr: satır %d: %s seçeneği hatalı: %s

en: line %d: Docdir must begin with '/': %s
tr: satır %d: Docdir '/' ile başlamalı: %s

en: line %d: Empty tag: %s
tr: satır %d: Etiket boş: %s

en: line %d: Error parsing %%description: %s
tr: satır %d: %%description ayrıştırılırken hata: %s

en: line %d: Error parsing %%files: %s
tr: satır %d: %%files ayrıştırılırken hata: %s

en: line %d: Error parsing %s: %s
tr: satır %d: %s çözümlenirken hata oluştu: %s

en: line %d: Malformed tag: %s
tr: satır %d: Etiket bozuk: %s

en: line %d: Prefixes must not end with "/": %s
tr: satır %d: Önekler "/" ile bitemez: %s

en: line %d: Second %s
tr: satır %d: %s saniye

en: line %d: Tag takes single token only: %s
tr: satır %d: Etiket sadece tek dizgecik alır: %s

en: line %d: Too many names: %s
tr: satır %d: İsim sayısı fazla: %s

en: line %d: Unknown tag: %s
tr: satır %d: Bilinmeyen etiket: %s

en: line %d: internal script must end with '>': %s
tr: satır %d: içsel betik '>' ile bitmeli: %s

en: line %d: script program must begin with '/': %s
tr: satır %d: betik programı '/' ile başlamalı: %s

en: line %d: second %%prep
tr: satır %d: %%prep saniye

en: line %d: second %s
tr: %d satır: %s saniye

en: line %d: triggers must have --: %s
tr: satır %d: tetikleyiciler -- içermeli: %s

en: line %d: unsupported internal script: %s
tr: satır %d: desteklenmeyen içsel betik: %s

en: line: %s
tr: satır: %s

en: list all configuration files
tr: tüm yapılandırma dosyalarını listeler

en: list all documentation files
tr: tüm belgeleme dosyalarını gösterir

en: list files in package
tr: paketteki dosyaları gösterir

en: memory alloc (%u bytes) returned NULL.
tr: bellek ayrılırken (%u bayt) NULL döndü.

en: missing
tr: eksik

en: missing   %c %s
tr: eksik   %c %s

en: missing ':' (found 0x%02x) at %s:%d
tr: (0x%02x bulundu) %s:%d de ':' yok

en: missing architecture for %s at %s:%d
tr: %s için %s:%d'de eksik mimari

en: missing architecture name at %s:%d
tr: %s:%d - mimari ismi eksik

en: missing argument for %s at %s:%d
tr: %s için %s:%d de argüman eksik

en: missing name in %%changelog
tr: %%changelog içinde isim yok

en: missing second ':' at %s:%d
tr: %s:%d - ikinci ':' eksik

en: net shared
tr: ağ paylaşımlı

en: no arguments given for query
tr: sorgulama için hiç argüman belirtilmedi

en: no arguments given for verify
tr: denetleme için hiç argüman belirtilmedi

en: no dbpath has been set
tr: belirtilmiş bir dbpath yok

en: no dbpath has been set
tr: belirtilmiş bir dbpath değeri yok

en: no description in %%changelog
tr: %%changelog içinde açıklama yok

en: no package provides %s
tr: %s sağlayan paket yok

en: no package requires %s
tr: %s gerektiren paket yok

en: no package triggers %s
tr: %s tetikleyen paket yok

en: no packages given for install
tr: yüklenecek paket(ler) belirtilmedi

en: not an rpm package
tr: rpm paketi değil

en: not an rpm package
tr: rpm paketi değil

en: not installed
tr: kurulmamış

en: not installed
tr: yüklenmedi

en: one type of query/verify may be performed at a time
tr: bir anda sadece bir tarz sorgulama/denetleme yapılabilir

en: only one major mode may be specified
tr: sadece bir ana kip belirtilebilir

en: only one of --excludedocs and --includedocs may be specified
tr: --excludedocs ve --includedocs bir arada kullanılamaz

en: open of %s failed: %s
tr: %s açılamadı: %s

en: override build root
tr: build root'a zorlar

en: override target platform
tr: hedef platforma zorlar

en: package %s (which is newer than %s) is already installed
tr: %s paketi zaten yüklü (%s sürümünden daha yeni)

en: package %s is already installed
tr: %s zaten kurulu

en: package %s is not installed
tr: %s paketi kurulu değil

en: package has neither file owner or id lists
tr: paket ne dosya sahibi ne de kimlik listesi içeriyor

en: parse error in expression
tr: ifadede çözümleme hatası

en: print hash marks as package installs (good with -v)
tr: paketin kurulma sürecini gösteren imler basar (-v ile)

en: print percentages as package installs
tr: kurulumun gelişimi yüzde olarak gösterilir

en: print the version of rpm being used
tr: Kullanılan RPM sürümünü verir

en: provide less detailed output
tr: daha az ayrıntılı çıktı sağlar

en: provide more detailed output
tr: daha ayrıntılı çıktı sağlar

en: query of specfile %s failed, can't parse
tr: %s spec dosyasının sorgulanması başarısız, çözümlenemiyor

en: query spec file(s)
tr: sorgu belirtim dosyaları

en: query the package(s) triggered by the package
tr: paket tarafından tetiklenen paketleri sorgular

en: query/verify all packages
tr: tüm paketleri sorgular/doğrular

en: query/verify package(s) in group
tr: gruptaki paketleri sorgular/denetler

en: query/verify package(s) owning file
tr: dosyayı içeren paketleri sorgular/denetler

en: query/verify the package(s) which provide a dependency
tr: bir bağımlılığı sağlayan  paketleri sorgular/denetler

en: query/verify the package(s) which require a dependency
tr: bir bağımlılık gerektiren paketleri sorgular/denetler

en: read failed: %s (%d)
tr: okuma başarısız: %s (%d)

en: rebuild database inverted lists from installed package headers
tr: kurulu paket başlıklarından veritabanı listelerini yeniden oluşturur

en: reinstall if the package is already present
tr: paketi yeniden kurar

en: relocate files from path <old> to <new>
tr: dosyaları <eski> dizininden kaldırıp <yeni> dizinine yerleştirir

en: relocate the package to <dir>, if relocatable
tr: eğer değitirilebiliyorsa paketin yerini <dizin>'e değiştirir

en: relocations must begin with a /
tr: yeniden konumlandırma işlemleri / ile başlamalı

en: relocations must contain a =
tr: yeniden konumlandırma işlemleri = içermelidir

en: relocations must have a / following the =
tr: yeniden konumlandırma için = den sonra bir / gerekir

en: remove all packages which match <package> (normally an error is generated if <package> specified multiple packages)
tr: <paket> ile eşlenen tüm paketleri kaldırır(<paket> ile çok sayıda paket belirtilmişse normalde bir hata oluşur)

en: remove build tree when done
tr: işlem sonunda paket oluşturma ağacını siler

en: remove sources when done
tr: işlem sonunda kaynakları siler

en: remove specfile when done
tr: işlem sonunda spec dosyasını siler

en: replaced
tr: yerine

en: rpm query mode
tr: rpm sorgulama kipi

en: rpm verify mode
tr: rpm denetleme kipi

en: script disabling options may only be specified during package installation and erasure
tr: betik iptal etme seçenekleri sadece paketin kurulması ve silinmesi sırasında kullanılabilir

en: shared
tr: paylaşımlı

en: short hand for --replacepkgs --replacefiles
tr: --replacepkgs --replacefiles için kısaltma

en: sign package(s)
tr: paket(ler)i imzala

en: skip %%ghost files
tr: %%ghost dosyaları atlanır

en: skip files with leading component <path>
tr: <dosyayolu> ile başlayan dosyaları atlar

en: skip straight to specified stage (only for c,i)
tr: doğrudan belirtilen adıma atlar (sadece c ve i için)

en: skipped
tr: atlandı

en: skipping %s - transfer failed
tr: %s atlanıyor - aktarım başarısız

en: source package contains no .spec file
tr: kaynak paketi .spec dosyası içermiyor

en: source package expected, binary found
tr: kaynak paketi gerekirken çalıştırılabilir paketi bulundu

en: syntax error in expression
tr: ifadede sözdizimi hatası

en: syntax error while parsing &&
tr: && çözümlenirken sözdizimi hatası bulundu

en: syntax error while parsing ==
tr: == çözümlenirken sözdizimi hatası bulundu

en: syntax error while parsing ||
tr: || çözümlenirken sözdizimi hatası bulundu

en: trigger disabling options may only be specified during package installation and erasure
tr: tetikleme iptal seçenekleri sadece paketin kurulması ve silinmesi sırasında kullanılabilir

en: types must match
tr: türler eşleşmeli

en: unable to read the signature
tr: imza okunamadı

en: unexpected ]
tr: beklenmeyen ]

en: unexpected query flags
tr: beklenmeyen sorgulama bayrakları

en: unexpected query format
tr: beklenmeyen sorgulama biçemi

en: unexpected query source
tr: beklenmeyen sorgulama kaynağı

en: unexpected }
tr: beklenmeyen }

en: unknown error %d encountered while manipulating package %s
tr: anlaşılamayan %d hatası, %s paketi işlenirken saptandı

en: unknown state
tr: bilinmeyen durum

en: unmatched (
tr: uyumsuz (

en: unpacking of archive failed%s%s: %s
tr: arşiv paketi açılırken başarısız%s%s: %s

en: unrecognized db option: "%s" ignored.
tr: tanınmayan db seçeneği: "%s" yoksayıldı

en: unsupported RPM package version
tr: desteklenmeyen RPM paketi sürümü

en: update the database, but do not modify the filesystem
tr: veri tabanını günceller, ama dosya sistemini değiştirmez

en: upgrade package(s)
tr: paket günceller

en: upgrade package(s) if already installed
tr: paket(ler) kurulu ise paket(ler)i günceller

en: upgrade to an old version of the package (--force on upgrades does this automatically)
tr: paketin eski bir sürüme güncellenmesini sağlar (--force aynı işi otomatik yapar)

en: use the following query format
tr: izleyen sorgulama biçimini kullanır

en: verify %files section from <specfile>
tr: <specDosyası>ndan %files bölümünü denetler

en: verify %files section from <tarball>
tr: <tarpaketi>nden %files bölümünü denetler

en: verify database files
tr: veritabanı dosyaralını doğrular

en: verify package signature(s)
tr: paket imza(lar)ını doğrula

en: warning:
tr: uyarı:

en: wrong color
tr: yanlış renk

en: wrong color
tr: yanlış renk

en: { expected after : in expression
tr: ifade içersinde : den sonra { gerekli

en: { expected after ? in expression
tr: ifade içerisinde ? dan sonra { gerekli

en: | expected at end of expression
tr: ifadenin sonunda | gerekli

en: } expected in expression
tr: ifade içinde } gerekli
